Cam filmi çekme

Actroscu

Asfalt Kurutucu
Beğeni puanı
2
Selamlar herkese. Aracımın camlarına film çektirmeyi düşünüyordum. Biraz araştırma yaptım ve bu iş için alınan ücretin çoğu işçilik için alınıyor. 70-80 liraya bir arabaya yetecek kadar film alabiliyorum. Ama yapanlar 250 lira gibi bir fiyat istiyor. Hem tasarruf hem de aracımla uğraşmayı sevdiğim için bu işi kendim yapmaya karar verdim. Tecrübeli arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyorum. :)

assettocorsaa

Profesör
Beğeni puanı
1,266
Dışardan göründüğü kadar kolay bir iş olduğunu zannetmiyorum. Bu işin ustasının bile tek bir camı üç kere söküp tekrar yaptığını gördüm. En ufak hatada o parça çöp oluyor. Sen bu işi öğrenene kadar kim bilir kaç metre harcayacaksın. Sonuçta hiç de ucuza gelmeyecek.

ferhanakkan

Asfalt Kurutucu
Beğeni puanı
31
Bence dene birkac defa olmayacaktir ama sonra guzel bi sonuca ulasirsin. Cami iyi temizle yoksa atmalara neden olabiliyor. Basarilar simdiden

Actroscu

Asfalt Kurutucu
Beğeni puanı
2
:)Önce kelebeklerde deneme yapcam. Teşekkürler.

Muratcan

Asfalt Kurutucu
Beğeni puanı
4
Cam filminin topu 30 lira civarı ama istenen para 200 lira hiç gerek yok. Ufak ufak deneyerek kendiniz her şekilde yapabilirsiniz.

maximaorhan

Dispatcher
Beğeni puanı
18,001
tek seferde başarılı olabilirsen ne mutlu sana :D ben eski aracıma kendim yapmaya çalıştım ama ilk yaptığım kabarcık kabarcık olunca söküp attım. daha sonra arkadaşların gaza getirmesi ile bi kez daha deneyeyim dedim onda da film çekerken yırtıldı falan yapamadım bende "giberim böyle işi yapamıyorum amünium" diyip başkasına yaptırmıştım :D yaparsan burada paylaşmayı unutma :)

summi

Profesör
Beğeni puanı
258
Marka
BMW
Bence de bilmeyen birinin yapacağı iş değil. Malzeme kötü olsun ama yapan yer işin ehli olmalı.

KorcanTufan

Profesör
Beğeni puanı
158
Marka
Honda
Ümraniye - Sancaktepe gibi semtlerde içilik 100 TL'ye kadar düşüyor. Ben de videolardan izleyip 301 şirket aracıma kendim yapayım dedim ve yaptım. Kapı camlarında sorun yok ama arka cam bombeli olduğu için dikine uzanan kabarcıklar kaldı. 100 lira için o eziyet çekilmez.