KAPALI C’den E’ye Geçiş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,363
2
2,945
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Merhabalar arkadaşlar,

14 aydır severek kullandığım S205 kasa C Estate aracımla bugün bir arkadaşa araç bakmaya Mercedes’e gittik. Gitmişken ben de benim arabayı versem E’ye geçsem nasıl olur diye fiyat sordum. Açıkçası çok cüzi bir farkla E’ye geçme fırsatım oldu. Fiyatlar yurt dışında yaşadığım için gözünüzde zor canlanır diye düşünüyorum, bu nedenle yüzdesel konuşayım. Yaklaşık %20 fazla vereceğim aylık taksitleri. Almayı düşündüğüm araç 2018 model E220d AMG paket 2.0L 194hp versiyonu. Araçta ekstra olarak yarı otonom sürüş olan Drive Pilot, Light Paket Plus, 360 derece kamera var. Bir yandan aracım 60bin km’de geldi. E ise 47binde. Garantisi de yeniden başlayacak ve 2 sene kafam rahat olacak. Bu şartlar bana çok uygun göründü ama bir yandan da arabam fazlasıyla yeterli diye düşünüyorum. Sağolsun Mercedes beni yine masrafa sokacak gibi. Sizce bu şartlarda geçmeye değer mi? Birkaç fotoğrafını da bırakayım aracın aşağıya:

A8D9C60C-CBAD-44C2-BFEA-2E2F1D9A5196.jpeg
79B8522E-8112-402C-B3DF-45A6F127CB8F.jpeg
50F711FA-FC21-4511-AE32-8EFE9025AB55.jpeg
C541C81C-2A0E-4DF7-95F3-2EA7F6FCFFB5.jpeg
87CFC94E-E259-4413-8D61-FFAADF99F68F.jpeg

aaygen

Profesör
Beta Programı
7 Eyl 2016
332
758
1,895
İstanbul
Marka
Ford
Hocam donanım Webasto değilmiş maalesef. Klima donanımı farklıymış.
Aracınız çok güzel, güle güle kullanın. "Soğuk iklim/sıcak iklim için ek donanım" şeklindeki opsiyon kalemleri çoğu markada otomobilin satılacağı yere göre motor vs. soğutma sistemlerinde ufak farklar veya dediğiniz gibi klima sisteminde farklılıklar içeriyor, direkt olarak yeni bir şey getirmiyor çoğu zaman.

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,363
2
2,945
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Aracınız çok güzel, güle güle kullanın. "Soğuk iklim/sıcak iklim için ek donanım" şeklindeki opsiyon kalemleri çoğu markada otomobilin satılacağı yere göre motor vs. soğutma sistemlerinde ufak farklar veya dediğiniz gibi klima sisteminde farklılıklar içeriyor, direkt olarak yeni bir şey getirmiyor çoğu zaman.

Teşekkür ederim :) Aynen klima sistemi daha farklıymış. Aslında Webasto ya da Standheizung denen sistemin ön hazırlığı var ama ek donanım olarak alınıyor Mercedes’te.

Bu arada bu alım-satımda da çok iyi bir hizmet aldım. Türkiye’deki Junge Sterne’den çok daha farklı hizmetler var gerçekten. 1 servis hediye ettiler, tüm bakımları yaptılar, komple cila işlemi ve iç-dış ve motor temizliğini yaptılar, kışlık lastik-jant takımını verdiler. Bunun yanında araca bakarken bagaj perdesini görememiştim. Sıfır bir bagaj perdesi ve anahtarlıklar hediye ettiler. 2 yıl da garantim var. Umuyorum Türkiye’deki hizmetlerini de bu noktalara getirir markalar.

simbat

anonim
Profesör
Beta Programı
16 Ara 2019
218
185
1,135
45
istanbul
Teşekkür ederim :) Aynen klima sistemi daha farklıymış. Aslında Webasto ya da Standheizung denen sistemin ön hazırlığı var ama ek donanım olarak alınıyor Mercedes’te.

Bu arada bu alım-satımda da çok iyi bir hizmet aldım. Türkiye’deki Junge Sterne’den çok daha farklı hizmetler var gerçekten. 1 servis hediye ettiler, tüm bakımları yaptılar, komple cila işlemi ve iç-dış ve motor temizliğini yaptılar, kışlık lastik-jant takımını verdiler. Bunun yanında araca bakarken bagaj perdesini görememiştim. Sıfır bir bagaj perdesi ve anahtarlıklar hediye ettiler. 2 yıl da garantim var. Umuyorum Türkiye’deki hizmetlerini de bu noktalara getirir markalar.
Sadece hayal bizim ülkemiz de herşey 3 üncü sinif kalite

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,363
2
2,945
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
66 lt depo ve 64 farklı ambiyans ışığı en sevdiğim. 😅 Aracınız hayırlı olsun.Kazasız sürüşler dilerim.

66l olayı cidden çok güzel. Geçen sene Sırbistan’dan mazotu alıp İstanbul’a kadar tek depo ile gelmiştim. Ambiyans da garip bir şekilde güzel. Yine de maviler kırmızılar hala pavyon gibi bence. Sarılar, beyazlar daha güzel.

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,769
2,050
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
66l olayı cidden çok güzel. Geçen sene Sırbistan’dan mazotu alıp İstanbul’a kadar tek depo ile gelmiştim. Ambiyans da garip bir şekilde güzel. Yine de maviler kırmızılar hala pavyon gibi bence. Sarılar, beyazlar daha güzel.
Şahsen benim altımda bu araç olsun da pavyon ışığı olmuş neon olmuş hiç kafaya takmam.

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,363
2
2,945
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Sadece hayal bizim ülkemiz de herşey 3 üncü sinif kalite

Bence internet ile birlikte globalleşen ürün gamları bir sonraki aşamada hizmetleri de kapsayacak. Hizmetler de global çapta aynı standarda oturacak. Artık oturduğun yerden her yerin hizmet, ürün vs. koşullarını biliyor ve ona göre beklentiye giriyorsun. Bu talepkarlık da firmayı zorluyor aynı hizmeti verme yönünde. Şu an çok fark olduğunu yakınen biliyorum maalesef ancak çok uzak olmayan bir gelecekte daha kabul edilebilir noktalara geleceğini düşünüyorum. İkinci el piyasası ve galerilerin durumu ortada. İyice kangren oldu. Er ya da geç çözülecek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım