HABER Chevrolet Cruze 1.6 Sport Plus | Alınır mı? | Mervan'ın arabasını TEST ettik

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Geçen hafta antep opelde 69.400 yazıyordu ama sigorta hediye ediyorlardı şu anda da sedan kasa astralar 75 e navigasyon deri koltukluları var atmosferik düz vites arabalar pahalanmadı
Vay be, hangi bayii hocam ismini öğrenebilir miyim? Takasa falan ne derler bir konuşurum olmazsa, hatta buradaki bayiye de bir bakayım. Ciddi çok iyi fiyatmış.

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,266
16,103
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Opelin en sevdiğim yanı şu arabaların üretimini uzun tutması bu yüzden modellerin yüzü eskimiyor örnek astra g 98 den 2009'a kadar
Anlamadığım anlıyamadığım marka opeldir mesela liste fiyatı 206 olan dizel otomatik black edition astralar 116 liste fiystı 305 olan insigniaları bayiler 170 lere veriyor.bugün 170 e dizel otomatik golf bulmakta zorlanıyoruz.bu sene satışını artıran tek araba farkettiyseniz astra sedan geçen sene o kadar araba satıldığında 500 tane satan eylül ayında bu sene 600 tane satmış.

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,266
16,103
5,720
çanakkale
Marka
Renault
ki sitede çok güzel e46,w140,156 gibi araçlar var tez zamanda bunların gelmesi dileğiyle
Bence ilk gelmesi gereken araba e90 bmw. Oldukça ucuza 3.16 i alınabiliyor premium görünümlü premium hissettiren ama gitmeyende olsa 2006 düz vitesine çoğu kişinin ulaşabiliceği bir araba eski arabam.çekişini falan birde sinandan dinlesek efsane olur

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Pavyoncu kilikli adamla birlikte insanlari yalan yanlis bilgilerle yasa disi bir sekilde Gurcistan’dan araba getirmeye tesvik eden yuuutubir Mervan ile video ha ?
Tabii ki izlemedim...

"Cehalet ayıp değil, onunla övünmek ayıp."

YouTube'a attığınız videoların her biri sorumluluktur. YouTube'a video yükleyen insanlar hala daha bu sorumluluk kavramını idrak edemedi. Kendisinin yaptığı hata; açık bir cahillik. Bu cahilliğini doğru gibi insanlara yayması ise terbiyesizlik. Madem cahilsin ve bilmiyorsun kardeşim, bırak bu cahilliğin seninle kalsın. Utanmadan insanları teşvik edici şekilde video çekiyorsun ve paylaşıyorsun. Bu kadarı hata olmaz artık. Ben de sırf bu yüzden izlemedim videoyu.

Son düzenleme:

hi-men

Profesör
8 Eyl 2016
180
290
1,335
Aydın
Marka
Fiat
Benzer özelliklerde FD6 kasa civic ile karşılaştırsak nasıl olur mesela? civic bundan bi 100 kilo kadar daha hafiftir diye tahmin ediyorum, bakmadım. 125 ps güç üretiyor, 5 ileri tam otomatik şanzımanı var. şehir içi yakıtı da bundan az değildir. evet biraz sürüşü ve performansı daha tatmin edicidir. Ama performans ve sürüş talebi olmayan Mervan gibi biri için; donanım, yalıtım ve güvenlik açısından Honda'ya göre tercih edilebilir bir model bence. Kaldı ki bundan 2 yıl daha yaşlı bir Civic'e 10bin TL daha fazla istiyorlar... Cruze yakıyor da Civic kokluyor mu?

Yakıt konusu gündeme geldiği için bu şekilde değerlendirdim, Cruze'un çıkarabileceği potansiyel sorunlar muamma tabi Civic'in yanında.

@stan hocamızın eski aracıyla Sinan abinin sohbet tadında çıtır incelemesi;

Videoyu tekrar izledim de, Sinan abinin "benim kesin kızım olacak öyle hissediyorum" demesiyle hislerinin doğruluğunu anladım

@CVfilms hocamız ve tekraren Rahmi hocamla olan inceleme;

Son düzenleme:

karyel

Profesör
2 Kas 2016
313
441
1,395
40
Mervan'ı tanımam etmem. Eğer; bu çiğ çocuklukla, video çekiyor ve insanlar bunu dinleyip bir işe kalkışıyor ise o insanlara şaşarım. Eleman ergen gibi konuşuyor zaten. neyse Cruze'a gelirsek; ilk çıktığından beri dikkatimi çeken bir arabaydı. Estetik, oturaklı görüntüsü hoşuma giderdi. Ama Türkiye'nin gerçekleri var bunun üzerinden konuşmak lazım. Firma piyasadan çekildi, yakıtı fazla, ikinci elde ederinden aşağı gitme potansiyeli var. (ki bence olması gerekenden pahalı) Tabi ki Türkiye'de her malın bir alıcısı var, ancak bu kmde bu fiyatlara; Toyota, Honda, yerli olsun diyorsanız da Megane almak en mantıklı hareket olur.

kansuvargun

Profesör
8 Eyl 2016
237
259
1,385
34
İstanbul
Ben açıkçası tercih etmezdim. Bu model yılı içerisindeki araçlar içerisinde albenisi yüksek ama tercih etmememin sebebi yakıt vs. falan değil markanın Avrupa pazarından komple çıkması olurdu.

Motor ve yürüyen aksam için bir şey demiyorum, Opel altyapısı olduğu için piyasada bolca var ama olası bir kazada kozmetik hasar meydana geldiğinde bu parçaları bulmak zorlaştı ve daha da zorlaşacak. Örneğin ufak bir kazaya karıştınız ve farınız kırıldı, bu arabayı da 2018'de almıştınız ve 3. seneniz. 2021'de o farı bulmak için harcayacağınız zaman ve para daha fazla olacak.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Ben açıkçası tercih etmezdim. Bu model yılı içerisindeki araçlar içerisinde albenisi yüksek ama tercih etmememin sebebi yakıt vs. falan değil markanın Avrupa pazarından komple çıkması olurdu.

Motor ve yürüyen aksam için bir şey demiyorum, Opel altyapısı olduğu için piyasada bolca var ama olası bir kazada kozmetik hasar meydana geldiğinde bu parçaları bulmak zorlaştı ve daha da zorlaşacak. Örneğin ufak bir kazaya karıştınız ve farınız kırıldı, bu arabayı da 2018'de almıştınız ve 3. seneniz. 2021'de o farı bulmak için harcayacağınız zaman ve para daha fazla olacak.
O pek sıkıntı olmaz. Zaten yetkili servis dışında far gibi dış aydınlatma, kaporta ve kozmetik ürünlerde %90 yan sanayi ürünler tercih ediliyor. GM marka ürünlerin tedarikinde belki bekleme olabilir ama yan sanayi ürünler uzun süre sorunsuzca tedarik edilebilir.
İkinci el piyasası kaçınılmaz olarak düşecektir, o konuda kesinlikle haklısınız. Çünkü piyasadaki müşterilerin çoğu benimle değil sizinle hemfikir :)

hakanrs

Düz Yol Gazcısı
24 Eyl 2018
11
9
145
İstanbul
Marka
Renault
Sinan Koç bile bu tip youtube kanallarıyla video çekiyorsa burası bitmiş demektir. Yakında enes batur videoları da gelir. Bir daha otopark.com'u takip etmeyeceğim, kalın sağlıcakla.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Sinan Koç bile bu tip youtube kanallarıyla video çekiyorsa burası bitmiş demektir. Yakında enes batur videoları da gelir. Bir daha otopark.com'u takip etmeyeceğim, kalın sağlıcakla.
Teste almaya değer iyi bir arabası varsa versin teste, o da olur. İyi bir araba ve iyi bir test için ona bile sabrederiz.

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,055
3
15,290
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Teste almaya değer iyi bir arabası varsa versin teste, o da olur. İyi bir araba ve iyi bir test için ona bile sabrederiz.

Aynen öyle Mervan yada Enes Batur ile araba içinde çiğ köfte yeme challenge yapmıyoruz.

OTOPARK ciddiyetinde ve objektifliginde araba inceliyoruz.

Yani buna rağmen giden varsa hoşçakalsın :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım