ChiliPepper | Mini Cooper S + JCW + Manuel + LSD

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
ST'den önceki aracımı alırken düzgün bir manuel Cooper S çok aramıştım, o zamandan beri merak ediyordum. Ortalık biraz düzeldikten sonra bir araya getiririz inşallah :)

ikisi de birbirinin selefi sayılabilecek, çok keyifli otomobiller. Zaten ben de Ford kullancısıydım, ondaki sıkı, hisli sürüş keyfini Mini de çok çok fazlasıyla veriyor.

MTZ

Mert Bozkurt
Panpa
13 Kas 2016
208
1,232
3,035
26
Istanbul
Marka
MINI
Hayırlı olsun , aramıza bir mini daha katılması çok güzel. Aracınız da özel bir araç ve çok güzel gözüküyor güle güle kullanın. Bana özelden yazarsanız sizi miniownerstr whatsapp grubumuza alabilirim orada da bilgi paylaşımı vb. yapabilirsiniz. Ben de bir kaç aydır temiz jcw r56 arıyorum ama aradığım gibi bir araç hala bulamadım bakalım umarım ben de kavuşurum yakında mini'ye. Bir kere miniye binince cidden farkı anlıyorsunuz , ilk aracım miniydi ve sonraki kullandığım araçlardan o keyfi alamadım..

Son düzenleme:

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
İnsanın baktıkça delice gazlayası geliyor, hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.

Çok teşekkürler, özellikle totodan bakınca benim de içimde öyle hisler oluşuyor :)

Hayırlı olsun , aramıza bir mini daha katılması çok güzel. Aracınız da özel bir araç ve çok güzel gözüküyor güle güle kullanın. Bana özelden yazarsanız sizi miniownerstr whatsapp grubumuza alabilirim orada da bilgi paylaşımı vb. yapabilirsiniz. Ben de bir kaç aydır temiz jcw r56 arıyorum ama aradığım gibi bir araç hala bulamadım bakalım umarım ben de kavuşurum yakında mini'ye. Bir kere miniye binince cidden farkı anlıyorsunuz , ilk aracım miniydi ve sonraki kullandığım araçlardan o keyfi alamadım..

çok teşekkürler, özelden yazıyorum :)

Awacs

Sinan
Asfalt Kurutucu
23 Kas 2020
157
1
121
635
27
Sivas
Marka
Ford
Merhaba, mümkünse ford focus st ile arasında bir kıyaslama yapabilir misiniz? Özellikle direksiyon hissini çok merak ediyorum. Daha önce mini cooper s r56 baktım ama gereksiz yakıt sarfiyatı ve motor sorunları gibi şeyler duyunca vazgeçtim.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Merhaba, mümkünse ford focus st ile arasında bir kıyaslama yapabilir misiniz? Özellikle direksiyon hissini çok merak ediyorum. Daha önce mini cooper s r56 baktım ama gereksiz yakıt sarfiyatı ve motor sorunları gibi şeyler duyunca vazgeçtim.

Hocam özellikle yakıt meselesini @OzanDnz daha iyi söyleyecektir ama ankara - istanbul bol trafikli 2 kişi dikkat etmeden genelde 120-140 bandında arada bas çekli 6.7-7 Litre civarı yakmıştı yanlış hatırlamıyorsam. Ama sürekli deli gibi basarsanız her turbo benzin gibi bir sınırı olmayacaktır. Bence özellikle yakıt olarak beklediğimden az yaktı benim.

Awacs

Sinan
Asfalt Kurutucu
23 Kas 2020
157
1
121
635
27
Sivas
Marka
Ford
Hocam özellikle yakıt meselesini @OzanDnz daha iyi söyleyecektir ama ankara - istanbul bol trafikli 2 kişi dikkat etmeden genelde 120-140 bandında arada bas çekli 6.7-7 Litre civarı yakmıştı yanlış hatırlamıyorsam. Ama sürekli deli gibi basarsanız her turbo benzin gibi bir sınırı olmayacaktır. Bence özellikle yakıt olarak beklediğimden az yaktı benim.
Bence çok çok iyi değerler, ben de yakın zamanda kendime fiesta`nın yerine onun kadar hisli bir araba bakıyorum. Eğer tepesine binince 11-12 litreyi geçmiyorsa ciddi anlamda düşünebilirim.

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Hayırlı olsun Allah kazasız belasız sürmeyi nasip etsin.
Amin teşekkür ederim.

Bence çok çok iyi değerler, ben de yakın zamanda kendime fiesta`nın yerine onun kadar hisli bir araba bakıyorum. Eğer tepesine binince 11-12 litreyi geçmiyorsa ciddi anlamda düşünebilirim.

Çok teşekkürler, @Basri Amca nın da dediği gibi, şehirler arası yolda, tırmanışlarda vs gazı kesmeden, 1-2 defa yoklama ile 6.5-6.7 aralığına kadar düştü hatta. Sonra İstanbul trafiğine girip, eve kadar 2.5-3 saat gibi sürede gelince 7.0 ile kontak kapattım. Şehir içinde yoğun trafikte tahminim en fazla 10 yakacaktır. Bunda manuel olmasının da artısı var tabii ki. 6. vites 2500 devir ile 110 gibi akıyor.

Focus ST ile kıyaslamaya gelirsek, yanlış anlaşılmasın, diğer araç komple ST Facelift, ama dizel araç. Sürüş hissiyatları Ford ile oldukça yakın, Mini'de Sport moda alınca daha da sertleşiyor direksiyon. Fiesta Mk6'daki direksiyon teknolojisi sebebiyle daha organikti ancak MINI de go kart gibi, milimetrik tepkileri anında yansıtıyor. Dönüş turu da düşük olduğu için çok ufak hamleler ile dönebiliyorsunuz.

Mini'lerdeki motor sorunlarına da gelirsek, genel THP'lerde görülen bir kaç husus var, bunların değişmiş olanını, kontrollerinin yapılmış olanını bulursanız çok baş ağrıtmaz diye düşünüyorum. Kullancısı çok olduğu için, bulmakta sorun yaşamıyorsunuz. Bunlardan en önemlisi de yüksek basınç pompası.

Son düzenleme:

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
WhatsApp Image 2021-02-26 at 17.18.38.jpeg
WhatsApp Image 2021-02-26 at 17.18.37.jpeg

Michelin Primacy 3 'lerden kurtulduk. Premium Contact 6 sete geçtik.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım