Clio 2 Rxt

hizgis

Elit Apaçi
19 Ocak 2017
129
142
885
IMG_2031.JPG
Herkese merhabalar,

Ben de şuan da kullandığım aracımı sizlerle paylaşmak , olur da bu modeldeki aracı düşünen varsa fikirlerimi belirtmek istedim.

Çocukluğumdan beri clio 2 hb leri hep sevmişimdir . Benim için tipi tasarımı sanki evin haylaz cocuğuymuş gibi . Bu aracı alma sebebim biraz da otopark.com da izlediğimiz o clio rs videoları . Gönül istersi bi rs alalım ama onunla baş edeceğimi sanmadığım için almadım :) bu yüzden 5 kapı 2000 model rxt yani modelinin full versiyonunu tam 15 aydır ben de şuana kadar 20000 km yaptım onunla zaman zaman üzdüğü oldu olmadı değil . Ama bakımını yağını suyunu hiç esirgemezseniz sizi üzmez .

Arabanın karakterini anlatıcak olursam . 1.6 90 beygir 130 civarı bir torku var . 975 kg olmasından dolayı bu güç bu araca ve b segment olduğu için gerçekten yetiyor . Tabi bu benim için geçerli . Işıklar da çoğu arabayla 0-60 civarına o yaşta o hacimde bir çok arabadan önce çıkıyor . Tam bir kalkışçı :D

Aracımda lpg sistemi var malum atmosferik araç düz benzinde baya bi üzer beni ki vereceği performans o benzine değmez .

Araçta bu yaşta araçlar için gerçekten donanım sayılan şeyler bilirsiniz yeni arabaların baz versiyonlarından düşüktür .

O yüzden klima hidrolik direksiyon gibi şeyler bazılarını güldürebilir ama her 2000 model araçta bulunmuyor ne yazıkki .
Orjinal renault çelik jantı
Sis farı
Karatmalı dikiz aynası
Ön camlar otomatik
Sayacağım fazla şey yok :D
Ama gerçekten yeterli bir arabadır .
Kronik sorunu soran olacaksa su eksiltme diyebilirim onu da iyi bir servis çözer hemen (kaç usta gezdim gereksiz bir çok parçayı yenilediler , paraya kıyıp radyatörü değiştirdik sorun düzeldi)

Aracın en zevkli yanı da sürüşü diyebilirim b segment 1.6 atmosferik bir araç ancak bu kadar zevkli olabilir ya da araba benim diye mi öyle geliyor orasını bilemem :D

Rüzgar sesine değinecek olursak ne arabalar var seneler geçiyor hala çözemiyor , bu tatminkar diyebilirim 100 120 gibi alıyor ama müzik dinleyerek bunu aşıyorum :D

Kısacası aracın gidişi ve tasarımı bana kendini sevdiren birşey her ne kadar yeni bir araba alıp c segmente geçiş yapıcak olsam da arabamı seviyorum .
İmkanlar elverse satmam ikinci arabam olarak kullanırım o kadar diyorum :)

Detaylı fotoğrafları malesef şuan yok isteyen olursa atarım .

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Teşekkürler yorumunlarınız için, sahibinden'de sürekli önüme çıkıyor ve düşük bütçelerde olduğu için ilgimi çekiyor ama kullanan birinden dinlemeyince fikir sahibi olmabilmek zor. 2004te çıkan makyajlı 1.2'lerle arasında performans farkı hakkında bi fikriniz var mı ?

hizgis

Elit Apaçi
19 Ocak 2017
129
142
885
Teşekkürler yorumunlarınız için, sahibinden'de sürekli önüme çıkıyor ve düşük bütçelerde olduğu için ilgimi çekiyor ama kullanan birinden dinlemeyince fikir sahibi olmabilmek zor. 2004te çıkan makyajlı 1.2'lerle arasında performans farkı hakkında bi fikriniz var mı ?
2004 te çıkanlar ön farlar direksiyon gibi tasarım üzerine makyaj gördü.

Dediğiniz motor 75 bg 105 nm . Kullanmadım ama duyduklarıma göre lpgde tam bir şehir içi aracı olduğunu duydum ama performans olarak yokuşta bayıldığından satan da gördüm . İzmir in Bayraklı ilçesinde yaşadığımızdan maşallah her yer yokuş hocam :D

Clio 2 lerin 1.4 98 beygirleri var onlar o 98 beygiri yola çok iyi aktaramadıklarını benim 90 lıkların yüksek süratte daha iyi olduğunu gözlemledik . Clio 2 hakkında az çok bişeyler biliyorum isteyen arkadaşlara yardımcı olurum .

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes

Dediğiniz motor 75 bg 105 nm . Kullanmadım ama duyduklarıma göre lpgde tam bir şehir içi aracı olduğunu duydum ama performans olarak yokuşta bayıldığından satan da gördüm . İzmir in Bayraklı ilçesinde yaşadığımızdan maşallah her yer yokuş hocam :D

Clio 2 lerin 1.4 98 beygirleri var onlar o 98 beygiri yola çok iyi aktaramadıklarını benim 90 lıkların yüksek süratte daha iyi olduğunu gözlemledik . Clio 2 hakkında az çok bişeyler biliyorum isteyen arkadaşlara yardımcı olurum .

1.4ler 16v diye biliyorum ama torku seninkinden düşüktür mümkündür :)
Tekrar Teşekkürler hocam bilgiler için

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Aracınız çok güzel maşallah.Zamanında biz de zamanında bundan çok alıp sattık ,1.4 8v(75bg)-1.4 16v(98 bg) çok güzel arabalar 8v liği hariç.:DÇok güzel gidiyor 1.4 16v 98 bg olanları hem çok seri hem de az yakıyor hatta bir ara yanlış hatırlamıyorsam 195'e kadar gördük sonra yol bitti.:eek:Kullanıcıya göre düşük bütçeyle bir warm-hatch olur.o_O 1.6 90 bg liğinin içinde hiç bulunmadım ama o da iyidir zannımca.:)

hizgis

Elit Apaçi
19 Ocak 2017
129
142
885
Aracınız çok güzel maşallah.Zamanında biz de zamanında bundan çok alıp sattık ,1.4 8v(75bg)-1.4 16v(98 bg) çok güzel arabalar 8v liği hariç.:DÇok güzel gidiyor 1.4 16v 98 bg olanları hem çok seri hem de az yakıyor hatta bir ara yanlış hatırlamıyorsam 195'e kadar gördük sonra yol bitti.:eek:Kullanıcıya göre düşük bütçeyle bir warm-hatch olur.o_O 1.6 90 bg liğinin içinde hiç bulunmadım ama o da iyidir zannımca.:)
Teşekkür ederim :)

Clio 2 renonun haylaz cocuğudur :D (benim gözümde :) )

EmreKRC

Profesör
8 Eyl 2016
824
3,018
3,820
İzmir - Denizli

Maşallah kazasız belasız binin güzel araba :) bayraklıda tam olarak nerde her gün bayraklıya geliyorum yakından bi incelemek mümkün mü aracı :)

tyln

Profesör
10 Eki 2016
351
689
1,845
Marka
Renault
maşallah kazasız sürüşler inşallah.
bu kasalarını çok seviyorum.apartmanımızdan genç bir çocuk almıştı 1.6 16v siyah tek kapı.megane jantlarını takmıştı ve harikaydı nezaman önünden geçsem iç çekerdim.sonra sattıda bende rahatladım :D

hizgis

Elit Apaçi
19 Ocak 2017
129
142
885
maşallah kazasız sürüşler inşallah.
bu kasalarını çok seviyorum.apartmanımızdan genç bir çocuk almıştı 1.6 16v siyah tek kapı.megane jantlarını takmıştı ve harikaydı nezaman önünden geçsem iç çekerdim.sonra sattıda bende rahatladım :D
Teşekkürler :)

Onlar da iyidir :)

RyanCooper

Taklacı Güvercin
22 Ocak 2017
16
29
295
35
İSTANBUL

Bir önceki aracım. 1.6 16V 110hp lik dynamique versiyon. mercekli xenon far dijital klima sunroof gibi yaşına göre ekstrem özellkleri vardı. Gidişi keyifli bir otomobildi. 183 boyum olduğu için yüksek koltuğunu hiç sevmiyordum. Yıllarca almayı istediğim bi otomobildi. ALdım kullandım ama yüksek sürüş pozisyonu başta olmak üzere bazı sorunlardan ötürü kısa süre sonra sattım. Şimdi modus var =)

anl_akl

Panpa
8 Eyl 2016
1,247
3,438
3,720
Ankara

Bir önceki aracım. 1.6 16V 110hp lik dynamique versiyon. mercekli xenon far dijital klima sunroof gibi yaşına göre ekstrem özellkleri vardı. Gidişi keyifli bir otomobildi. 183 boyum olduğu için yüksek koltuğunu hiç sevmiyordum. Yıllarca almayı istediğim bi otomobildi. ALdım kullandım ama yüksek sürüş pozisyonu başta olmak üzere bazı sorunlardan ötürü kısa süre sonra sattım. Şimdi modus var =)
Hocam bildiğim kadar ile K4M motorlu .Baya iyi yürüyordur kaldı ki bu donanım da da görülmesi zor.Güzel araba...

RyanCooper

Taklacı Güvercin
22 Ocak 2017
16
29
295
35
İSTANBUL
Hocam bildiğim kadar ile K4M motorlu .Baya iyi yürüyordur kaldı ki bu donanım da da görülmesi zor.Güzel araba...

Aynen, 3 ay aradım bu arabayı. İstanbul ve çevresinde satılık tüm 1.6 lara bakmıştım istisnasız. Boyasızdı bu arcım güneş yanığı felan vardı kapputta tavanda. ama kuşkusuz aldım. Edindiğim tek tecrübe şu 7-8 yaşından daha büyük bir arac alırsam yüksek donanımlı bir otomobil almam! Hele ki böyle modelinin ender donanımlı araçlarının parçalarını bulmak çok zor. Dijital klimalı clio 2 parçası aramaya girdiğiniz 10 parçacının 8i size clio 2 de dijital klima olmaz abi megane olmasın diye cevap veriyo =)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım