Continental boykotu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

akinayk

Elit Apaçi
9 Eki 2016
50
46
970
Bu öylesine yanlışlıkla olabilecek bir şey değil. Bir yerde kasıt var. ama bunu Continental yapmış yaptırmış olmayabilir. (kendi ayağına sıkmak gibi) O reklam firmasına yaptırılmış bir şey gibi. Sonuçta bir tehdit var. "Afrinde daha ileri gitmeyin" veya "sizi yok sayarız" demekteler. Zaten bir mesaj beklendiğine dair bir yazar yorumu okumuştum.

AcilStop

Elit Apaçi
3 Kas 2017
346
248
945
40
Büyük devletler özellikle devlet haber ajansları vasıtası ile bazı fotoğraflar paylaşıp ilgililere mesajlar verirler. Bakınız siyahi bir devlet adamının beyzbol sopası ile verdiği ayar... o kadar eskiyi hatırlayamadıysanız bir gün önce servis edilen Türkiye sınırına doğru dürbün ile bakan asker fotoları...

Bu tip harita oynamaları da kazayla olmaz. Firmalar demiyorum bakın devletler tarafından özenle yapılır ve servis edilir. Vermek istedikleri mesaj zaten çoktan yerine ulaşmıştır arkasından kaldırıp özür dilemeler tamamen halka yönelik hamlelerdir.

Ha bunlar bizim firmayı boykot etmemizi engeller mi? tabi ki hayır.

Bundan sonra aracın üzerinde gelmedikçe asla para verip continental lastik almam.

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Bu Conti'nin Almanya tarafından ajanslar aracılığı ile yapılmış bir videosu. Marka ve Türkiye ekibi bu konuda gerçekten üzgün, tamamen hata olduğunu dile getiriyorlar. Açıklama da bu şekilde,
"sosyal medyada yer alan paylaşımlar sayesinde continental otomotiv global sayfasında grafik hatası olan bir videonun yer aldığının farkına vardık. tüm sosyal medya kullanıcılarına bize bu hatayı bildirdikleri için teşekkür ederiz.

videonun hemen kaldırıldığını bildirmek isteriz. derin üzüntü içerisindeyiz. tüm kamuoyundan özür dileriz.

saygılarımızla"

Hiç bir şekilde oturmuyorlar hocam rahat olun, onlar da Türkler. Üzgünler ve ellerinden geleni yapıyorlar.

Tamamen ajansın işi. Marka hemen farkına varıp kaldırıyor videoyu. Özür diliyorlar, daha ne yapabilirler. Mutlaka ajansa da yaptırımı olacaktır.
Yav alp bırak allah aşkına, dünyada 193 devlet var, Türkiye Cumhuriyeti dediğin yer Fransız Polinezyası'na bağlı Bora Bora Adaları kadar küçük bir noktadan ibaret değil.

Sen, dünyada adı bilinen ve 7 kıtada 100'den fazla ülkede ürün satışı gerçekleştirdiğin global bir Türk firması olacaksın, böyle bir işte Almanya'yı haritadan silip video yapacaksın. Adamın bir tarafından kan alırlar! Bütün Avrupa boykot eder, işi ayyuka çıkartırlar.

Geçin bu "hataymış, özür dilediler" görüşünü! Afrika'da Continental'in C'sini bilmeyen, görmeyen ülkeler duruyor, Türkiye yok öyle mi? Yunan adaları duruyor, Türkiye yok öyle mi? Andorra kadar küçük bir ülke miyiz biz?

Bu şerefsizliği yapan kaçıncı marka, kaçıncı ülke. Ben sayısını hatırlamıyorum artık. Şerefsizleri zamanında nasıl inlettiyse bizimkiler, nasıl bir kuyruk acısıysa artık hırslarını böyle çocukça şeyler yaparak almaya çalışıyor fittoşlar.

Ben Okan Tamer'in yerinde olacağım, açarım telefonu almanya'ya "dalga mı geçiyorsunuz?" derim en kötü! Hiçbir halt yaptıklarını sanmıyorum. Ancak özür dileyip, satışları takip edeceklerdir bundan sonra. Biraz beyni olan Türk'te bundan sonra gidip Continental almaz.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,073
4,359
4,220
varsova
Marka
Porsche
Marka gercekten uzgunse sadece turkiyeye degil butun kamuoyuna yonelik ingilizce ve almanca olarakta ozur metni yayinlamali. Sadece turkiyeden ozur dilemekle olmuyor.
Ben artniyetliyim, burada algi oyunu var.

Suan lastik alacak olsam Conti almam. daha kisliklari da yeni aldim uzun sure lastik ihtiyacim da yok ama en azindan suan alacak olanlara tavsiye etmem.

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Bu öylesine yanlışlıkla olabilecek bir şey değil. Bir yerde kasıt var. ama bunu Continental yapmış yaptırmış olmayabilir. (kendi ayağına sıkmak gibi) O reklam firmasına yaptırılmış bir şey gibi. Sonuçta bir tehdit var. "Afrinde daha ileri gitmeyin" veya "sizi yok sayarız" demekteler. Zaten bir mesaj beklendiğine dair bir yazar yorumu okumuştum.
Olay afrin degil. Zaten afrinde herhangi bir gucumuz de yok. Yani eyyy amerika diye baslayan absurt seslenisler sadece daha da rezil olmamiza yariyor.

Bilerek yaptiklari dogru ama. Artik tamamen icimize girdikleri ve disa bagimli oldugumuz icin istedikleri gibi alanen dalga geciyorlar sadece

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Ya kafam almıyor sen iş yaptığın yere nasıl bunu yapıyorsun. Hiç değilse satışım düşer diye korkup yapmazsın. Sokmasınlar ülkeye lastiklerni de göreyim sora
Otobuste kadina etek giydi diye vuran tecavuz eden erkek gorunumlu serefsizler hani nerede ?
Haci hoca olup kucuk kizlara taciz eden sonra ortaya cikinca ailelerini tehdit edenler nerede ?

Hamile kadin sokakta dolasiyor diye tekme atanlar ?

Ramazanda yemek yeniyor diye dukkan basanlar nerede ?

(İsraile sitem diye kola doken , trump a karsi gelcem diye turp yiyen salaklari tek tek orneklemiyorum)

Ya hepsi nerede allah askina hadi ulkenizi silmisler gidip birsey yapsinlar ? Yok onlara gucleri yetmez iste...

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,539
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Şimdi conti lastikleri yakıp protesto etme olayı falan filan diye olay patlak verdiğinde geyik başlığında dalga geçtiğim doğrudur.

Ancak bu tür global çapta yayımlanacak bir reklam filminin ön hazırlık, plan program denetleme düzenleme vs doksan kere izlenmiş olması gerek. Hadi yapalım diyip kontrol edilmeden yönetim kurulu halkla ilişkiler birimi pazarlama tanıtım cart curt birimi izlemeden yayına sunulmaz. Böylesi bariz bir olayda bilerek ve isteyerek silmiş olabileceklerine de ihtimal vermiyorum, ahmakça olur keza.

Çok saçma ya, nerden bakarsak bakalım çok saçma.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,047
7
51,403
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Şimdi conti lastikleri yakıp protesto etme olayı falan filan diye olay patlak verdiğinde geyik başlığında dalga geçtiğim doğrudur.

Ancak bu tür global çapta yayımlanacak bir reklam filminin ön hazırlık, plan program denetleme düzenleme vs doksan kere izlenmiş olması gerek. Hadi yapalım diyip kontrol edilmeden yönetim kurulu halkla ilişkiler birimi pazarlama tanıtım cart curt birimi izlemeden yayına sunulmaz. Böylesi bariz bir olayda bilerek ve isteyerek silmiş olabileceklerine de ihtimal vermiyorum, ahmakça olur keza.

Çok saçma ya, nerden bakarsak bakalım çok saçma.
Vallahi ciddi ciddi konusu açılmış. :D Arabadaki Conti lastikleri söküp attığımda, halkına ve boykota destek amacıyla yerli ve milli markalarımız bana bir set lastik tedarik edecek mi? Etmeyeceğine göre kimse boşa rüzgar estirmeye uğraşmasın. Ha, sosyal medyadan tepki gösterilir eleştiri yapılır kabul de, boykot moykot bu işleri geçiniz... 1 ay içerisinde yeniden continental mi goodyear mı nokian mı diye konu başlığı açılmayacak mı forumda?

Ha, bu arada aklıma hızlıca gelen old but gold bir boykotu hatırlatayım: Bir ara Fransa'yı çok sağlam boykot ediyorduk ya hani noldu o iş? O zamandan bugüne kadar Fransız markası otomobil kullanmış arkadaşlar bu başlıktan yavaşça çekilsin mesela. :D Aklına geçmişten gelen başka boykotlar gelen varsa koysun ortaya da yakalım elimizdeki malları :D

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,557
1
5,978
4,270
Olayın içinde muhakkak bir hinlik var gibi duruyor. Yarım ağız özür dilemekle grafik hatası olmuş(!) demekle iş bitiyor mu. Sen şurda ufak bir firma değilsin ki hadi cidden gözünüzden kaçmış olsun. İnsanlar olması gerektiği gibi markayı boykot ediyor tabi ki ama bunun devamını gelecek mi meçhul. Devamı gelmezse 2 günlük bir boykotun hiç bir anlamı olmaz ki bu ülkede ben daha henüz unutulmaması gereken hiç bir şeyin unutulmadığını görmedim. Bir de bu konuya optimist yaklaşmaya gerek yok adam senin ülkeni haritadan silmiş sen yok yanlış olmuştur şöyle böyle olmuştur diyip de gidip Continental alma kardeşim yani

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,539
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Sokaklarda Conti lastik kullananları durdurup döven vatanseverler, otoparklarda conti'leri bıçaklayan şuursuz inisiyatifler türemesin de, gerisi bir şekilde hallolur.

Hollanda’yı protesto için portakal kestik, conti lastikli araba görüp keserlerse hiç şaşırtıcı olmaz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım