Corolla 1.6 Sol HB

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
889
1,615
2,320
İst.
Marka
Ford
Arkadaşlar daha aracımın fotoğraflarını çekemedim temizleyemediğimden dolayı ve bir kaç sorunları var aracımın:
1)Araç lpgdeyken rölanti düşüyor ve titreme yapıyor.
2)Araçla yokuş yukarı kalkış esnasında araba biraz titriyor(Baskı balata olabilir diye düşünüyorum)
3)Sunrooftan bozuk yolda ses geliyor.
Yardımlarınızı ve cevaplarınızı bekliyorum.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler diliyorum

1-)lpg gaz ayarının yapılması gerekiyor
2-) baskı balata da olabilir, rölanti çok düşük olduğu için de olabilir öncelik yine gaz ayarı
3-) sunroof kızaklarında plastik aksam parçalarından vs kırılan olabilir. anlayan birine bi baktırmakta fayda var

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Arkadaşlar daha aracımın fotoğraflarını çekemedim temizleyemediğimden dolayı ve bir kaç sorunları var aracımın:
1)Araç lpgdeyken rölanti düşüyor ve titreme yapıyor.
2)Araçla yokuş yukarı kalkış esnasında araba biraz titriyor(Baskı balata olabilir diye düşünüyorum)
3)Sunrooftan bozuk yolda ses geliyor.
Yardımlarınızı ve cevaplarınızı bekliyorum.
1) Komple lpg sistemi bakımı ister. Enjektörler, filtreler, beyinden regülasyon gaz ayarı vs.
2) Dediğiniz gibi baskı balata olabilir, volan olabilir, lpg sisteminden kaynaklı yakıtın verimsiz yanmasına bağlı güç kesikliği de olabilir.
3) Eski araba olur öyle. Ustasına göstermek gerek. (Bu konuda hiçbir fikrim olmadığı çok belli oluyor :D)

Son düzenleme:

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
889
1,615
2,320
İst.
Marka
Ford
0ADB2312-038E-423C-A4BF-10A2608F2464.jpeg
Aracımın tek bir sorunu var VVTİ motor rölantide 600 devirde çalışıyor dolayısıyla bi titreşim oluyor rölantide bunun sonucunda şu bölgeden sallanan plastik sesi geliyor elimle içeri doğru bastırdığımda ses gidiyor sorun ne olabilir

ESEB19

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
423
425
1,395
Marka
Volkswagen
Rölanti sorunu için boğaz kelebeğini (gaz kelebeğini) temizlemenizi tavsiye ederim daha önce jetta mk5lpg de bu tip rölanti sorunları vardı temizleyince geçti

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
889
1,615
2,320
İst.
Marka
Ford
Rölanti sorunu için boğaz kelebeğini (gaz kelebeğini) temizlemenizi tavsiye ederim daha önce jetta mk5lpg de bu tip rölanti sorunları vardı temizleyince geçti
Usta kelebeği temizledi ilk önce yükseldi rölanti sonra aynı seviyeye geri döndü servisle görüştük LPG’li VVTİ motorlarda normal dedi

spartacus

Elit Apaçi
22 Tem 2018
291
483
945
Marka
Alfa Romeo
okyanus mavisi bu aracın en güzel rengiydi bana göre. 2004 yılında sıfır km sedan kasasını babam almıştı. çok güzel arabadır ve hb kasası da genel toyotaların aksine oldukça yakışıklıdır. güle güle kullanın :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Corolla'nın en sevdiğim, tasarımındaki oranları en çok beğendiğim kasasıdır. Corolla'nın Avrupalılara en çok yaklaşan kasası bence budur. Güle güle kullanın.
Ekli dosyayı görüntüle 14980 Aracımın tek bir sorunu var VVTİ motor rölantide 600 devirde çalışıyor dolayısıyla bi titreşim oluyor rölantide bunun sonucunda şu bölgeden sallanan plastik sesi geliyor elimle içeri doğru bastırdığımda ses gidiyor sorun ne olabilir
O bölgede bilgisayarlardaki pc speaker'a benzer kapı açık, far açık, emniyet kemeri ikaz gibi sesli uyarılarda çalışan küçük bir hoparlör bulunur. Muhtemelen zaman içerisinde bir şekilde yerinden çıkmıştır. Açıp arkadan bir şekilde tekrardan monte etmek gerekir. Basit bir parça, tırnaklar filan kırıldıysa sıcak silikonla bile tutturulur. Ama dediğim gibi konsoldan o bölümün sökülüp iç taraftan işlem yapılması gerek.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Ekli dosyayı görüntüle 14980 Aracımın tek bir sorunu var VVTİ motor rölantide 600 devirde çalışıyor dolayısıyla bi titreşim oluyor rölantide bunun sonucunda şu bölgeden sallanan plastik sesi geliyor elimle içeri doğru bastırdığımda ses gidiyor sorun ne olabilir
Emniyet kemeri vs uyarı sesi çıkartan hoparlör deliği orası.Elle bastırınca içeri göçen bir parça mı orası bilmiyorum fakat muhtemelen hoparlör içerde çıkmış oynuyordur

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
889
1,615
2,320
İst.
Marka
Ford
600 KM klima açık 4 kişi + bagaj kapasitesi üstünde İstanbul trafikli Zonguldak-Edirne yol bilgisayarı yakıt tüketimi 7 lt

Ekli dosyalar

• D1056ACF-2655-472D-907F-D8997A5DDE0B.jpeg
    D1056ACF-2655-472D-907F-D8997A5DDE0B.jpeg
    356.5 KB · Görüntüleme: 152

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
889
1,615
2,320
İst.
Marka
Ford
Dostlar Edirne'de havalar soğudu kışlıkları alma vakti geldi 3 haftaya taktırmak istiyorum.Ebatlar 195 60 15 tavsiye kış lastiği tavsiyelerinizi bekliyorum

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım