Corolla araç altı muhafaza

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

akoncel

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
46
10
595
Merhaba arkadaşlar, bir konuda size danışmak istiyorum. Bu akşam evin önüne aracı parkedecekken park ettiğim yerde benim farkedemediğim bir tümsek oluşturulmuş ve tümsekten kurtulunca sol ön tekerlek arabanın sol alt kısmı yere sürttü, neticede karter sesi geldi ve fotoğrafta göreceğiniz gibi sol ön üst korumalığın önündeki boştaki kısmı aşağı doğru eğildi. Ben baya inceledim arabanın altını o araba öyle gidebilir. Yani yere sürtmüyor ama en uygunu nedir bir de siz bakın istedim. Yapılır mı yoksa komple alt karter mi değişmesi gerek ne maliyeti olur acaba sanayide bir kaç çivi ile tutturulabilir mi? Cevaplarınızı merak ediyorum. Ben sağ taraftakini de koyacağım önce normal olanı(zarar görmemiş) görün sonra aşağı eğilmiş olanı sol taraftakini koyacağım.

bu da normali sağ çamurluğun önündeki sağlam kısım

aşağı doğru bakan kırılan kısım sol tekerleğin ordaki çamurluğun önünde duruyor resimden de göreceğiniz gibi sürtmüyor.

ilhan55

Profesör
12 Eyl 2016
1,250
3,043
3,720
Araç düz yolda elbette gidebilir ama aşşağı sarkmış vaziyette durması sağlıksız olabilir.Diğer bir sürtmenizde açıklık dahada artacaktır.Sanayiide özel servise gidip bir parça fiyatı almanızı tavsiye ederim.Muhtemelen 50 Tl civarıdır.

Ekleme:Az önce baktım aracınızın orjinal muhafaza plastiği 85 Tl.

Son düzenleme:

akoncel

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
46
10
595
Araç düz yolda elbette gidebilir ama aşşağı sarkmış vaziyette durması sağlıksız olabilir.Diğer bir sürtmenizde açıklık dahada artacaktır.Sanayiide özel servise gidip bir parça fiyatı almanızı tavsiye ederim.Muhtemelen 50 Tl civarıdır.

Ekleme:Az önce baktım aracınızın orjinal muhafaza plastiği 85 Tl.
nereden baktınız acaba o fiyata ?

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Bizim koruma parçasını tamponu yapan adam tam takmamıştı 80den sonra sürtmeye başlıyordu havanın etkisiyle galiba

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Yenisini almaya hic gerek yok hocam.ustaya sokturun o parcayi.plastik kaynak yapip tekrar yerine takiyorlar ayni parcayi.benim 2008 yarisimde aynisi oldu.bizim hanim yaklasik 70 km hizla meyve kasasina carpmisti.servis 400 tl demisti bana 50 tl ye halletmistim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım