KAPALI Corolla mı Civic mı Almaliyim? Yardim Lütfen!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kahin

Düz Yol Gazcısı
25 Ağu 2018
18
26
145
Herkese merhabalar .80-90 civarı bütçem var. Sedan ve otomatik araba alcam . Iki tanesi arasında kaldım , civic (1.6 benzin/lpg elegance) ve corolla (1.6 benzin/lpg advanced) ...
1-aracin görünümü, sportifligi falan aşırı derecede önemli değil benim için.
2-herkes gibi bende sorunsuz ve masrafsiz binmek istiyorum.
3-performans olarak elbette yarışlara katilmicam ama yinede yokuşlarda falan bayilmasin, sollarken birazcık seri olsun isterim.
4-yakiti biraz önemsiyorum.
5-ikinci elinde cok fazla değer kaybım olsun istemiyorum , en az 2 3 sene binmek için alicam.
6-servisine her defasında yüklü paralar ödemek istemiyorum , yanı bakımları makul olsun istiyorum . Yıllık tahmini yaptigim kilometre 20 bin ...

Not: 2015 corolla advanced paket düşük kilometreler 80 civarı, 2015 civic elegance 90 civarı. Sizce aradaki 10 lira verilip civic mi alınmalı yoksa corolla mı?

Kahin

Düz Yol Gazcısı
25 Ağu 2018
18
26
145
İkisi de kolay kolay değer kaybedecek arabalar değil. Ben Corolla öneririm.

6 maddenin 5'i Corolla'yı gösteriyor.Bence siz kararı zaten vermişsiniz :) Hayırlı olsun şimdiden.

Teşekkür ederim ...
Değerli yazarlara vakit ayirip tercihimde yol gosterdikleri icin , tekrar teşekkür ederim , evet 1.6 benzinli advanced paket otomatik sanziman corolla almaya karar verdim.
Iyi günleriniz olsun ...

berkay1234

Asfalt Kurutucu
1 Ağu 2018
312
74
645
Herkese merhabalar .80-90 civarı bütçem var. Sedan ve otomatik araba alcam . Iki tanesi arasında kaldım , civic (1.6 benzin/lpg elegance) ve corolla (1.6 benzin/lpg advanced) ...
3-performans olarak elbette yarışlara katilmicam ama yinede yokuşlarda falan bayilmasin, sollarken birazcık seri olsun isterim.
5-ikinci elinde cok fazla değer kaybım olsun istemiyorum , en az 2 3 sene binmek için alicam.
6-servisine her defasında yüklü paralar ödemek istemiyorum , yanı bakımları makul olsun istiyorum . Yıllık tahmini yaptigim kilometre 20 bin ...

Not: 2015 corolla advanced paket düşük kilometreler 80 civarı, 2015 civic elegance 90 civarı. Sizce aradaki 10 lira verilip civic mi alınmalı yoksa corolla mı?
civic tabikide temiz bulurasan alabilirsin

berkay1234

Asfalt Kurutucu
1 Ağu 2018
312
74
645
Teşekkür ederim ...
Değerli yazarlara vakit ayirip tercihimde yol gosterdikleri icin , tekrar teşekkür ederim , evet 1.6 benzinli advanced paket otomatik sanziman corolla almaya karar verdim.
Iyi günleriniz olsun ...
hayırlı olsun ama 1 2 sene sonra civic almadığına 1000 pişman olacaksın :) hız olarak daha iyidir performans yol tutuşu rahatlık bu konularda civic iyidir benzinde bi tık corolla iyi ama onun içinde ben corolla almazdım hayırlı olsun tekrardan :)

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,066
6,944
5,020
github.com
Marka
BMW
hayırlı olsun ama 1 2 sene sonra civic almadığına 1000 pişman olacaksın :) hız olarak daha iyidir performans yol tutuşu rahatlık bu konularda civic iyidir benzinde bi tık corolla iyi ama onun içinde ben corolla almazdım hayırlı olsun tekrardan :)
Hız ve performans konusunda civic nasıl daha iyi olabiliyor? 0-100 değerleri ve ağırlıkları aynı. Üstelik Corolla bunu daha az fiyatla yapıyor. Civic'i tercih ettirecek kadar fark olduğunu düşünmüyorum

Kahin

Düz Yol Gazcısı
25 Ağu 2018
18
26
145
kardeşim yokuşta bayılmasın ve hızlı sollama yapsın demişsin civic bu günler için var ):

Hocam civic sahipleri de aslında şikayetçi bu durumdan , yokuş çıkarken bildiğim kadarıyla direksiyondan vites düşürerek aşıyorlar o sorunu, aynı şey vitesten corollada da yapılabilir sanırım ...

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,018
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel

1- İkisinin görünümü de fena değil seviyesindedir. Bence Civic tasarım olarak içte net olarak, dışta da bir tık daha iyidir.
2- İkisi de genelde sorunsuzdur. Ama Civic'lerin şanzımanını bir araştırmakta fayda var. Bir kasasında sıkıntılı diye duymuştum, bu mu bilmiyorum.
3- Performans olarak ikisi de iyidir.
4- Yakıtta Corolla basmazsanız yakmaz, basarsanız yakar, Civic basmasanız da biraz yakar :)
5- İkinci elde ikisi de cumhuriyet altını gibi.
6- Bakım maliyetleri bildiğim kadarıyla Toyota'da bir tık daha uygun. Honda premium markalara yaklaşmış diye duymuştum.
Bunların dışında Corolla iç mekan genişliğinde daha iyidir, Civic ise sürüş hissi bakımından açık ara iyidir.

Bana sorarsanız iki araba birbirine çok denk. O yüzden 2. elde hangisinin temizini ve az km yapmışını bulursanız onu alın.

Edit:
Teşekkür ederim ...
Iyi günleriniz olsun ...
Bu mesajı şimdi gördüm. :) Hayırlısı olsun.

Son düzenleme:

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
ikisi de bozulmaz, kırılmaz..
atmosferik motor olduğu için bakım maliyetleri dizele göre neredeyse yarı yarıya daha uygundur.
dikkat etmeniz gereken şey şanzıman yağı! değişimi ihmal etmeyin :)
ikisi de sınıfının en iyi araçlarındandır, sağlam, dayanıklı, kaliteli ve kullanım amacına tam hitap eden araçlardır.
hayırlı olsun :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım