Corsa D Enjoydan Cosmoya...

sakrodas

Profesör
28 Ara 2017
52
159
1,060
https://www.dropbox.com/sh/yicisjaqfxlf0s6/AADimKYce0H6FxEaXNE1wC9Ka?dl=0
Aracımda otomatik klima,sunroof ve DDS,HSA(Hillholder) yok (HillHolder için uğraşıyorum Yazılım sıkıntısı) bir de koltuk ısıtma onu da takacaktım ancak kapalı garajım olunca aracın içi soğuk olmadığından onu yaptırmak istemedim..Çok detaya takılırsak eksik olarak düşündüğüm ;
arka sağda olan kompresörlü lastik yardım kiti
Sunroof
Koltuk Isıtma
TPMS(2014'ün son çeyreğinde üretilen corsalarda çıktı)
Otomatik Klima
HSA,DDS
benim aklıma gelenler bu kadar.
DDS( Lastik Basınç) ve HSA (Hill Holder) çok istedim ancak Z13DTJ üzerinde HSA, DDS destekleyen araba bulmak imkansıza yakın bir şey. Birisi bulursa lütfen bana haber versin :))
TPMS'i denemek istiyorum ancak benim ABS ünitesi DDS ünitesini desteklemediğinden çalışmayacağını eminim gibi ama denemek gerek..
Yaptıklarım...Elimden geldiğince orjinal kablo renkleri kullandım iyi bir işcilik çıkardığımı düşünüyorum:)

AFL far sistemi(arka sigorta kutusu da dahil)
ESP
OPC vites ve direksiyon
Park Pilot (orjinal)
Touch And connect radyo (nav,bluetooth,USB)
Ayak torpido aydınlatmaları
Body Control Module değişti sıfırdan programlandı.Yağmur sensörü ve otomatik kararan ayna(cam orjinal değişti)
GID ekran takıldı..
Aydınlatmalı kapı kumandaları opc line
Tavan okuma lambası büyük olanla değişti
Arka okuma lambası takıldı.
Bu işlemlerin %90'ı benim tarafımdan yapıldı ağır olan işler ise sanayide yapıldı..Ustalar benim direktiflerim doğrultusundan bu işlemleri yaptı yoksa elletmem zaten..

Son düzenleme:

sakrodas

Profesör
28 Ara 2017
52
159
1,060
Son olarak en çok yapmak isteğim şey olan HSA ve DDS yani yokuş kalkış ve lastik arıza göstergesini de yapmış bulunmaktayım. En fazla lastik basınç sensörlerini yaparım sonra bu benim son jubilem olur:)

Alper45

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,066
3,046
4,070
26
Herşeyi yapın ama,sunroof'u yapmayın bence.Sonradan tavanı kesmek filan çok sakat geliyor bana.Fabrikadan sunroof'lu çıkarken tavana kim bilir kaç tane güçlendirme yapılıyor.
Ek olarak arka camları otomatik yapabilirsiniz bence.Son olarak ESP'yi nasıl yaptığınızı anlatabilir misiniz?Şahsen merak ettim :) Elinize sağlık.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,654
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Diğer konuları bilemem ama sunroof - cam tavan gibi özellikler sonradan yaptırılmamalı. Bu araçlar üretilirken normal tavana sahip araçlara göre daha farklı ve sütunları kuvvetlendirici malzemelerden üretiliyor. Keza seçilen cam da darbelere karşı dayanıklı maddelerden üretiliyor. Bunu sonradan dönüştürdüğünüzde bir kaza olursa muhtemelen aracınızın sütunları ve tavanı çok kolay bükülecektir. Ayrıca sunroof için sonradan su tahliye kanalları oluşturmak zordur. Fabrika çıkışlı araçlarda bile bunlar bazen kusur olarak sonradan önümüze çıkabiliyor. Aracın tavanından içeri su kaçması muhtemel. Tabii iç kısımdan kaporta aksamını da zamanla çürütmesi olası. İşler ters giderse sonradan eski haline getirmekte pek mümkün değil.

Son düzenleme:

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,055
3
15,290
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Bence de sunroof en sıkıntılısı.

Firmalar, bugun cam tavanli modellerinde bile guvenlik testlerinde problem yasiyorlar. Muhendisligin gozetilmedigi bir ortamda sonradan yapilan sunroof, guvenlik anlaminda cok buyuk sorunlar cikartacaktir.

sakrodas

Profesör
28 Ara 2017
52
159
1,060
yok arkadaslar jubilemi en son yaptim yokus kalkis ve lastik basinc ile bitirdim o yuzden sunroof falan zaten dusunmuyordum sadece eksik olan paketi yazmak istedim zaten ugrasmam
su anda musait degilim aksama detayli yazabilirim arka pencere kumandalari yapilabilir tesisatina bakimca hicbir engel yok imkansiz diye bir sey de ok cunku ben cogu seyi denedim oldu ancak orjinalin disina cikamam tesekkurler yorumlariniz icin..

Sent from my iPhone using Tapatalk

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Arkadaşlar da yazmış, araç nirvana'ya ulaşmış zaten. Bundan sonrası fantezi olur..Sunroof, ısıtmalı koltuk falan riskli iş.

Son düzenleme:

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Çok güzel çalışmalar tebrik ederim, biz de bi kaç arkadaş bu konuda kafayı kırmış durumdayız Ford'da. Eksik donanımları ekleyip pc ile aktif hale getirme uydurma, yazılımını yapma vs uğraşıyoruz elden geldiğinde.
PTC heather taktık mesela, motor ısınana kadar elektrikli sıcak üflüyor. Soğuk ülkelere giden Ford'larda, volvolarda, smax'de ortak parça.
Esp için de çok araştırma yaptık. Hatta yolunu da bulduk, 2 bin TL civarına mal oluyor. İmkanım olsa ona da girişeceğim ama Focus zaten tutuyor da yav :p
Ön camıma taş geldi, ufak bi nokta çatlak var. Eğer ileride yürür veya başka bi çatlak vs olursa onu da ısıtmalı ön cam ile değişeceğim. Tesisatı ve butonu hazır. Camın kasko farkını ödeyip değiştirmeyi düşünüyorum.

sakrodas

Profesör
28 Ara 2017
52
159
1,060
Arkadaşlar da yazmış, araç nirvana'ya ulaşmış zaten. Bundan sonrası fantezi olur..Sunroof, ısıtmalı koltuk falan riskli iş.

isitmali koltugu gerek olmadi kapali otoparkta arac yoksa onu da yapardim

forddan anlamiyorum ancak genel olarak eps denen direksiyon pompasi elektronik olan ya da direksiyon modulu, abs beyni, fren merkezi, yaw rate sensoru gibi parcalarin degismesi gerek genel olarak..

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Birseyi merak ediyorum hani mesela arabanin en fullunde koltuk isitma olmaz sonradan yapilir anlarim ama hali hazirda fabrikadan daha dolu alinabilecekken keske biraz daha bekleyip alsaymissiniz arabayi tekrardan amerikayi kesfetmek gibi olmus birazda :)

sakrodas

Profesör
28 Ara 2017
52
159
1,060
Birseyi merak ediyorum hani mesela arabanin en fullunde koltuk isitma olmaz sonradan yapilir anlarim ama hali hazirda fabrikadan daha dolu alinabilecekken keske biraz daha bekleyip alsaymissiniz arabayi tekrardan amerikayi kesfetmek gibi olmus birazda :)

haklisiniz ancak ilk arabam olunca biraz deneyimsizlik sonra da hobi oldu benim icin 2012 den bu yana yavas yavas full paket yapmaya calistik...

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Gayet güzel olmuş ellerinize sağlık :) Aşamalı olarak fotoğraflar olsaydı daha da güzel olurdu ama :)

sakrodas

Profesör
28 Ara 2017
52
159
1,060
Gayet güzel olmuş ellerinize sağlık :) Aşamalı olarak fotoğraflar olsaydı daha da güzel olurdu ama :)

isleri hemencecik bitirmek icin inanin hic cekecek zamanim yoktu hepsini kendim yaptim birkac sey haricinde o yuzden ancak bir tane resim ekleyebilirim:))
e9f1910c9b04f81d0264a9b9b642b2ef.jpg

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım