Dertleşme başlığı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
Abi geyik başlığı varsa boyle bi basliginda olmasi gerektigini dusundum sonucta gozlemledigim: biz cidden bi siteden bi forumdan öte bi aileyiz. Boyle bi baslikta olmasi gerek farkli sehirlerdeniz oturup raki masasi kuramiyacagimiza göre. Doluşun bu başlığA

sunake

Profesör
8 Eyl 2016
269
371
1,445
Almanya fiyati bile 65 bin Euro ise hic ugrasmam almak icin. Degmez o para o arabaya.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,064
4,350
4,220
varsova
Marka
Porsche
65 bin euro da az para degil 40-45 bin eurodan basliyor 2016 model 5-10 bin kmde A45 ler :) 20 bin euro az verip piste girmemis olanindan ikinci el alirim. sonucta 7-8 aylik daha 5-10 bin kmde arac.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,064
4,350
4,220
varsova
Marka
Porsche
Madem dertlesiyoruz.

arabalar cok hizli deger kaybediyor avrupada, ilk sene %25 , 2. ve 3. sene %15-20 deger kaybi var. Az kullanilmis temiz 3 yasinda bulamazsin cunku kimse o sekilde araba satmiyor, akrabasina esine cocuguna veriyor. ikinci el ucuz , sifir arac alip her sene deger kaybetmesi de insanin moralini bozuyor, suan ben araci satisa koysam 2 ay beklemem lazim, avrupali insanlarin kulturunde yok ikinci el.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,064
4,350
4,220
varsova
Marka
Porsche
V40 i satasim var, yerine baska bisey alasim var, bugune kadar hic araba satmadim, ya pert oldu ya calindi, ikinci el pazari kotu oldugu icin hep perte kadar benimle mantiginda araba aldim. aldiginin yari fiyatina satmak hic mantikli gelmiyor ondan satmiyorum, satamiyorum. bir kere aldin mi yapisiyor sana, avrupada almisken en dolusunu 1-2 yasinda temiz bulup almak lazim, almisken satmamak perte kadar kullanmak lazim.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Mevzu dertleşmekse dert çok, şu aralar tek derdim beklediğim telefon. 4 ay önce bi kamu kurumunda işe girdim. Bütün işlemler tamamlandı, kurumun bağlı olduğu bakanlıktan onay gelmedi henüz. Ne zaman geleceği net değil. Bi telefona kaldık, şubat ayı da bitti. Dertliyim dostlar, Sigara var mı ?

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Madem dertlesiyoruz.

arabalar cok hizli deger kaybediyor avrupada, ilk sene %25 , 2. ve 3. sene %15-20 deger kaybi var. Az kullanilmis temiz 3 yasinda bulamazsin cunku kimse o sekilde araba satmiyor, akrabasina esine cocuguna veriyor. ikinci el ucuz , sifir arac alip her sene deger kaybetmesi de insanin moralini bozuyor, suan ben araci satisa koysam 2 ay beklemem lazim, avrupali insanlarin kulturunde yok ikinci el.
Doğrusu o zaten elalemin kullandığı arabayı niye ben kullanayımki hiç sevmem

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Bana para lazım, ev azından 15000 tl. Kredileri ödeyip, hayata yeniden başlamak istiyorum. Tüm dünyayı gezmek istiyorum.
Alkol içmem, kumarım yok, sigara zaten sağlıga zararlı tiksiniyorum. Hiç bir tekel masrafım yok. İyide para kazanıyorum. Ama faiz ödemek beni bitiriyor. Maaşımda 1 tane, bankalara 2 tane kredi ödemem var. Babamdan istesem onun sütündede 2 tane kredi var. Kardeşimden istesem borç para var ondada 1 tane kredi borcu. Arabamda çok hayırsız, trafik sigortası öldürdü beni. LPG bir anda tavan fiyatlara çıktı. Hayatımın en büyük pişmanlığı ise kredi kartına sahip olmak. 8000 tl limit vermişler bana, yemesi çok tatlı geliyor. :(

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,064
4,350
4,220
varsova
Marka
Porsche
Doğrusu o zaten elalemin kullandığı arabayı niye ben kullanayımki hiç sevmem
Orasi oyle de bende bir senede 10-20 bin euro deger kaybeden arabayi sevmem :)

Mesela sonbirkac yildir leasing populer, uzundonem kiralama gibi, aylik sabit bir ucret oduyorlar istedikleri konfigurasyonda bir arac aliyorlar her 2-3 senede bir yeniliyorlar, o da bana ters geliyor, tamam sigortasi servis masrafi hatta kislik lastigine bile karismiyorsun, ama araba senin degil, dosemesi solsa tazminat istiyorlar, cizilse deger kaybetti araba para ver diyorlar. hic oyle surekli diken ustunde arac kullanamam

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
Abi benimle PS3 te gran tourismo oynayacak, benimle nurburgring zamani yaristuracak, ben dag yollarinda viraj kasarken bana "surdan frenle, kapanmaya basla, yapis apex'e dengeli gazla, burda onden kayarsin at pandülü... VB." diyecek ama gerektiginde iyide bi sevgili olabilecek bi kız varmidir ki ?

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,064
4,350
4,220
varsova
Marka
Porsche
Abi benimle PS3 te gran tourismo oynayacak, benimle nurburgring zamani yaristuracak, ben dag yollarinda viraj kasarken bana "surdan frenle, kapanmaya basla, yapis apex'e dengeli gazla, burda onden kayarsin at pandülü... VB." diyecek ama gerektiginde iyide bi sevgili olabilecek bi kız varmidir ki ?
:) oyle bir bayan arkadasim vardi ama sevgili olmak icin fazla erkeksiydi :D lan olum falan diye konusan kufreden birseydi, vardir mutlaka ama o ozelliklerde sevgili olmak isteyecegin bir kiz varmidir bilemedim. tabi zevk meselesi

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes

Var bana çattı bi tanesi. Pes'te çakiymmı sana diyen bi kız arkadaşım olmasa da olur dedim :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım