Dertleşme başlığı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tyln

Profesör
10 Eki 2016
351
690
1,845
Marka
Renault
Abi benimle PS3 te gran tourismo oynayacak, benimle nurburgring zamani yaristuracak, ben dag yollarinda viraj kasarken bana "surdan frenle, kapanmaya basla, yapis apex'e dengeli gazla, burda onden kayarsin at pandülü... VB." diyecek ama gerektiginde iyide bi sevgili olabilecek bi kız varmidir ki ?
valla benim sözlüm arabalardan anlıyor o bana yetiyor.hatta jaguar xf gördüğünde bu modeli güzel olmuş dediğinde aaa o jaguarmı diyecek kadar dumur olmuştum :D

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,073
4,359
4,220
varsova
Marka
Porsche
valla benim sözlüm arabalardan anlıyor o bana yetiyor.hatta jaguar xf gördüğünde bu modeli güzel olmuş dediğinde aaa o jaguarmı diyecek kadar dumur olmuştum :D

Benim hatun evimizde ford ka olmasina ragmen kendisinin de kullanmasina ragmen ford kayi mitoyla karistirabilen bir insan :) arka stoplar biraz benziyor ama insan kullandigi arabayi da bilmez mi :)

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Ekonomik sebeplerle bu başlık sık sık aşınacak sanırsam haftada 280 km yol yapıyorum(mecburi-okul).LPG'li olan R9'um her ne kadar az yakma konusunda elinden geleni yapsa da öğrenci halimle çok çok zorlanıyorum bir önceki dönem haftada 200 küsür km yapıyordum ve LPG'nin litre fiyatında mütevelli çok rahattım şu viraja nasıl sert girerim burada nasıl basarım ya da yüksek devirde hissettirmeden downshift upshift nasıl yaparım başlıklı denemelerim bu dönem de arabaya nasıl az yaktırırım nasıl ekonomi yaparım gibi düşüncelere evrildi.Hee bunlar maddi dertler manevi olanları sayarsam sayfa sığmaz bu sebepten şiirle örnekleyim şairinde anlattığı gibi minnacık kadının ,bahçesinde hanımeli ebruli açan evine uğraşacak kadar etten püften bir sebebim yok bu sepebten de yalnızım galiba...
Mavi Gözlü Dev, Minnacık Kadın ve Hanımelleri
O mavi gözlü bir devdi.
Minnacık bir kadın sevdi.
Kadının hayali minnacık bir evdi,
bahçesinde ebruli
hanımeli
açan bir ev.

Bir dev gibi seviyordu dev.
Ve elleri öyle büyük işler için
hazırlanmıştı ki devin,
yapamazdı yapısını,
çalamazdı kapısını
bahçesinde ebruli
hanımeli
açan evin.

O mavi gözlü bir devdi.
Minnacık bir kadın sevdi.
Mini minnacıktı kadın.
Rahata acıktı kadın
yoruldu devin büyük yolunda.
Ve elveda! deyip mavi gözlü deve,
girdi zengin bir cücenin kolunda
bahçesinde ebruli
hanımeli
açan eve.

Şimdi anlıyor ki mavi gözlü dev,
dev gibi sevgilere mezar bile olamaz:
bahçesinde ebruli
hanımeli
açan ev..

Nazım Hikmet Ran

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Abi benimle PS3 te gran tourismo oynayacak, benimle nurburgring zamani yaristuracak, ben dag yollarinda viraj kasarken bana "surdan frenle, kapanmaya basla, yapis apex'e dengeli gazla, burda onden kayarsin at pandülü... VB." diyecek ama gerektiginde iyide bi sevgili olabilecek bi kız varmidir ki ?
İşte bunun tam tersi oluyor reelde. İsteklerini sıralıyorsun ama tam zıttı biri çıkıyor karşına ve o zıtlıklar uyumsuzluklar sana o kadar tatlı gelmeye başlıyor ki. Aşk aşk dedikleri şey bir nevi Stockholm sendromu gibi bir şey zıt ve zararlı ama seviyorsun işte. Gerçi aşk sözcüğünü de kullanmaktan tiksiniyorum artık, beyaz çakma m 3 ve 5 serileri gibi bir şey oldu onlar her hanzonun alıtnda, aşk da her davarın ağzında.

Goktug

Profesör
Destekçi
9 Eyl 2016
512
562
1,770
24
Arkadaşlar canınızı sıkmak istemem ama insanların dert edindiği şeyleri görünce yazmak istedim çünkü komik geldi aşk felan. 24 yaşında 2 haftalık Polis Özel Harekat kuzenim Şehit oldu 2016 Eylül ayında. Teyzemin, kardeşlerinin feryadını görünce. Hani bu aşk acıları komik geliyor. Abisi de uzman Çavuş ve bizim sülale full asker polis benim abimde astsubay babam polis. Polis asker Çocuklarının hayatı farklı olur. Millet kız arkadaşının yolunu gözlerken ben babam eve sağlam gelecek mi diye diken üstünde olurdum. Annem kanseri yendi. Ama kanser mayın gibi vücuda birkez girdiğinde bir üzüntüde tekrar başlıyor. Bu sebepten 1 yıllık ilişkimin abim dediği Çocukla beni aldatmasına bile üzülemedim. O yüzden takmayın böyle şeyleri fazla önemli olan Sağlık.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Arkadaşlar canınızı sıkmak istemem ama insanların dert edindiği şeyleri görünce yazmak istedim çünkü komik geldi aşk felan. 24 yaşında 2 haftalık Polis Özel Harekat kuzenim Şehit oldu 2016 Eylül ayında. Teyzemin, kardeşlerinin feryadını görünce. Hani bu aşk acıları komik geliyor. Abisi de uzman Çavuş ve bizim sülale full asker polis benim abimde astsubay babam polis. Polis asker Çocuklarının hayatı farklı olur. Millet kız arkadaşının yolunu gözlerken ben babam eve sağlam gelecek mi diye diken üstünde olurdum. Annem kanseri yendi. Ama kanser mayın gibi vücuda birkez girdiğinde bir üzüntüde tekrar başlıyor. Bu sebepten 1 yıllık ilişkimin abim dediği Çocukla beni aldatmasına bile üzülemedim. O yüzden takmayın böyle şeyleri fazla önemli olan Sağlık.
Başınız sağolsun :(.

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
15 Temmuz dönemlerinde evde sadece beklemek iyi bir duygu değil, o hissi bizzat yaşadım. Şükür ki atlattık o günleri.

Goktug

Profesör
Destekçi
9 Eyl 2016
512
562
1,770
24
15 Temmuz dönemlerinde evde sadece beklemek iyi bir duygu değil, o hissi bizzat yaşadım. Şükür ki atlattık o günleri.
15 temmuzda meydandadık Allah'a şükür bizim sülalede gelenektir sizlere garip gelebilir ama 15 yaşına gelmeden silah kullanmayı öğrendim. Çocukluktan beri de karma dövüş sanatları eğitimi aldım. Amaç yeri geldiğinde kurtuluş savaşı dönemindeki kuvai milliye kuvvetleri gibi vatanı, bayrağı savunmak. E tabi polis çocuğu olduğum içinde çok gözüne batardım bi şekilde bi kavga çıkarırlardı anlamsızca.

YavuzhanKartal

Profesör
9 Eyl 2016
397
774
1,695
İstanbul
Memleketin geçtiği zor günler oldu, daha da olacak gibi gözüküyor. Millet olarak damarlarımızda akan o asil kandan sebep başımızı ağrıtmak isteyenler hep olacak. Hissiyatınızı paylaşıyor ve de önemsiyorum. Vakıa bu başlık "dertleşme" diye açılmış olsa da bu hayatın nüanslarını konuşabilir olduğumuz bir başlık olmuş. Olaya o noktadan yaklaşmamak gerekiyor zannediyorum burada.

Son düzenleme:

Goktug

Profesör
Destekçi
9 Eyl 2016
512
562
1,770
24
Memleketin geçtiği zor günler oldu, daha da olacak gibi gözüküyor. Millet olarak damarlarımızda akan o asil kandan sebep başımızı ağrıtmak isteyenler hep olacak. Hissiyatınızı paylaşıyor ve de önemsiyorum. Vakıa bu başlık "dertleşme" diye açılmış olsa da bu hayatın nüanslarını konuşabilir olduğumuz bir başlık olmuş. Olaya o noktadan yaklaşmamak gerekiyor zannediyorum burada.
Siyasi bi niyetle söylediğini düşünmüyorum Kaanın

Onay Kalkan

Profesör
8 Eyl 2016
415
749
1,695
29
Sakarya
Marka
Hyundai
Başınız sağ olsun. Umarım bundan sonraki yaşantınızda hayat size ve ailenize daha iyi şeyler getirir. Bunları yaşamayanların tam olarak anlaması maalesef çok zor. Hayatında hiç dert görmeyen biri, sizinkinin yanında bahsi geçmeyecek şeyler yüzünden yıkılabiliyor. Daha kötüsünü yaşadıkça, eskiden dert ettiği şeylerin ne kadar önemsiz olduğunu anlıyor insan.

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
İşte bunun tam tersi oluyor reelde. İsteklerini sıralıyorsun ama tam zıttı biri çıkıyor karşına ve o zıtlıklar uyumsuzluklar sana o kadar tatlı gelmeye başlıyor ki. Aşk aşk dedikleri şey bir nevi Stockholm sendromu gibi bir şey zıt ve zararlı ama seviyorsun işte. Gerçi aşk sözcüğünü de kullanmaktan tiksiniyorum artık, beyaz çakma m 3 ve 5 serileri gibi bir şey oldu onlar her hanzonun alıtnda, aşk da her davarın ağzında.
Abi ben ask la hareket etmiyorum. Aslaa. Ama seversem sıkıntı buyuk

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
Panpa basin sagolsun. Ne desem bilemedim okurken bogazimda bisey dugumlendi

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
Siyasi bi niyetle söylediğini düşünmüyorum Kaanın
O işlerden pek anlamam, bildiğim tek şey birlikte yaşadığım insanlara ihanet etmemek, hakkını yememek. Bu toprakların bekası için ve milletin refahı için gece ve gündüz demeden çalışmak. Benim yükümlülüğüm bu gerisi beni ilgilendirmez. (Yukarıda evde polis olan babamı beklediğimden bahsetmiştim yanlış anlaşılmaya biraz müsait olmuş.)

Son düzenleme:

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,294
1
9,445
4,970
kocaeli
15 temmuzda meydandadık Allah'a şükür bizim sülalede gelenektir sizlere garip gelebilir ama 15 yaşına gelmeden silah kullanmayı öğrendim. Çocukluktan beri de karma dövüş sanatları eğitimi aldım. Amaç yeri geldiğinde kurtuluş savaşı dönemindeki kuvai milliye kuvvetleri gibi vatanı, bayrağı savunmak. E tabi polis çocuğu olduğum içinde çok gözüne batardım bi şekilde bi kavga çıkarırlardı anlamsızca.
Hamd olsun darbeyi bizzat yasamasakta bizde o gün ve sonrasında meydanlardaydik , Allah bir daha yasatmasin ...

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım