DIY - Sprey Boya ile Kaporta Boyamak

v1scount

Levo
Panpa
Beta Programı
Beğeni puanı
4,856
Marka
Peugeot
Yorumlar için teşekkürler :) ben de pek iyi bir sonuç beklemeden en azından idare etsin ilerde boya sökücüyle söker boyacıya yaptırırız diyerek giriştim ama beklediğimden baya iyi oldu. Bakalım zamanla ne olacak kalkma falan olmazsa keyfimiz yerine gelir :D renk farkı da beklediğim bir şeydi ama yine o da tahminimden daha iyi oldu.

Ufak bi kenara aseton ile temizlik yaparken değdirdim boyayı sildi ama gözle görülür bir şey değil, en azından asetonun boyayı söktüğünü öğrendik :D Bi pasta cila istiyor sanırım görüntüde problem yok ama dokusu kaygan değil aracın geri kalanı kadar
pasta cila zamanı haberim olsun 😁😁🦁

Kaganglc

Kağan Güleç
Profesör
Beğeni puanı
821
Marka
Nissan
Baya da olmuş ya, video başında hiç umudum yoktu :)
Ben de bi düşündüm şuan acaba kara jantları beyaza boyayıp kapaksız mı kullansam diye
Benim set de geldi, bi ara hava güzel olduğunda jantlara başlayacağım 😀

Ekli dosyalar

Toprak38

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
Beğeni puanı
13,294
Marka
Skoda
Benim set de geldi, bi ara hava güzel olduğunda jantlara başlayacağım 😀
Benim kullandığım boyaya vernik atmaya gerek yok demişti boyacı, gerçekten de arabanın kalanından daha parlak ve kaygan oldu. Vernik işin en zor yanı onu kullanınca o pprtakal kabuğu denen doku çıkıyo ortaya bi bakarsın gerekmezse kullanma bence verniği

Kaganglc

Kağan Güleç
Profesör
Beğeni puanı
821
Marka
Nissan
Benim kullandığım boyaya vernik atmaya gerek yok demişti boyacı, gerçekten de arabanın kalanından daha parlak ve kaygan oldu. Vernik işin en zor yanı onu kullanınca o pprtakal kabuğu denen doku çıkıyo ortaya bi bakarsın gerekmezse kullanma bence verniği
Evde metal bi plaka bulup deneyebilirim nasıl olacak diye, merak ettim nasıl olduğunu

Sailor

Kaptan
Beğeni puanı
25,064
Marka
Mazda
Portakal kabugunu ince zimpara pasta yaparak yokedebilirsin

Toprak38

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
Beğeni puanı
13,294
Marka
Skoda
Portakal kabugunu ince zimpara pasta yaparak yokedebilirsin
Evet doğru olanı zaten o ama pasta için makine gerekiyor orda da maliyet kat kat artmış oluyor. En azından benim gibi olabildiğince düşük bütçe ile yapmak istendiği zaman kendinden vernikli boyalar kullanmak daha kolay oluyo

alkın

AlkınU.
Taklacı Güvercin
Beğeni puanı
39
Marka
BMW
Hocam çok güzel olmuş ellerine sağlık. Ben de 307'nin ön tamponunda sol altta ve sağ altta kaldırım çizikleri var. Bildiğim bir boyacı var. ondan boya koduna göre sprey yaptırıp, aynı işlemleri maskelemeyle tamponun dediğim yerlerine yapsam çok sırıtır mı? Şu anki görünüşü kötü gözüküyor bulabilirsem fotosunu koyarım. nasıl olur böyle?
Ekli dosyayı görüntüle 24390
hocam benim e90’ı da ben kaldırıma sürtmüştüm. dediğiniz işlemi yaptım ama boya zamanla kalktı. sonra vernik atarak astarla tekrardan boyadım (1 günümü verdim) ancak öyle güzel sonuç aldım. sprey boya sık geç olmuyor daha doğrusu benim araçta olmamıştı bilginize

Toprak38

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
Beğeni puanı
13,294
Marka
Skoda
Son düzenleme: