Eğer gaz kaynağı bulunduysa nasıl bir avantaj sağlar?

NɨɢɦtWɨsh

407 2.0
Düz Yol Gazcısı
27 Tem 2020
13
35
120
28
İstanbul
Marka
Peugeot
İleri görüşlü arkadaşlar için bir sorum var

Acaba şimdi bulunmuş olan gaz kaynağı Türkiye içerisinde akaryakıt olsun veya giyim kuşam farketmez nasıl bir avantaj sağlar acaba?

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,066
3
15,356
5,720
27
Istanbul
Marka
Honda
Benim bildiğim kadarıyla eğer bulunduysa onun kullanımına başlanması için gerekli olan bütün hazırlıkların tamamlanması uzun süre sürüyor, o yüzden kısa vadede bir avantajını göremeyiz ama uzun vade de sahip olan ülkelere nasıl avantajlar sağladıysa, bize de aynı şekilde aynı avantajları sağlar.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,563
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Rezerv ve maliyet önemli. Daha önceleri de Karadeniz bölgesinde Zonguldak açıklarında, yani yine şu an bulunduğu iddaa edilen bölgede rezerv bulunduğu söylenmişti. Ancak maliyetlerin çok fazla olduğu ve rezervin kurtarmayacağı düşüncesiyle üretime geçilemeyeceği söylenmişti. Günümüz teknolojileriyle mantıklı hale gelmişse ne mutlu. Ancak @Berkin in dediği gibi uzun vadeli süreç

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,066
3
15,356
5,720
27
Istanbul
Marka
Honda
Ekonomik kriz bir süre daha devam edecek yani
Piyasa pozitif olur hem yurt içi hem yurtdışında ki şimdiden resmi bir şey olmamasına rağmen bazı hisseler yukarıya çıkmış. Ancak gazın ekonomik krizi çözmesi için çooook uzun yıllar gerekir, zaten o vakte kadar başka çözümlerle çözülmüş olur.

NɨɢɦtWɨsh

407 2.0
Düz Yol Gazcısı
27 Tem 2020
13
35
120
28
İstanbul
Marka
Peugeot
En azından dolar da dahi resmi açıklama olmaksızın 20 Kr Felan fark yarattı gibi oldu bi anda kesilmeyeceğini ne yazıkki biliyorum ancak yaşam kalitemiz az da olsa artar mı acaba? Yani aslın da kalite den kastım daha çok psikolojik açıdan benim nasıl desem birazcık daha olumlaşma ihtimali olur mu yani?

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,563
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
En azından dolar da dahi resmi açıklama olmaksızın 20 Kr Felan fark yarattı gibi oldu bi anda kesilmeyeceğini ne yazıkki biliyorum ancak yaşam kalitemiz az da olsa artar mı acaba? Yani aslın da kalite den kastım daha çok psikolojik açıdan benim nasıl desem birazcık daha olumlaşma ihtimali olur mu yani?

piyasanın olumlu en ufak bir şeye bile hasret olduğu ve birlik beraberliğe en çok ihtiyacımızın olduğu bu süreçte elbet mümkün :)))

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Minimum 1 yıl daha hiç birşeyin iyi olmayacağına emin olabilirsiniz. Petrol yada gaz bulunursa arkadaşların dediği gibi miktarı önemli sadece bizim ithalatı azaltsa bile artıdır ihracat olursa 2kere + olur. Ekonomide tek parametre doviz kuru değildir. Ama bizim ülkemizde bütün parametreler kötü durumda. İşsizlik almış başını gitmiş gençlerin umudu kalmamış. Neyse hayırlısı o olsun ülkemiz için

NɨɢɦtWɨsh

407 2.0
Düz Yol Gazcısı
27 Tem 2020
13
35
120
28
İstanbul
Marka
Peugeot
Minimum 1 yıl daha hiç birşeyin iyi olmayacağına emin olabilirsiniz. Petrol yada gaz bulunursa arkadaşların dediği gibi miktarı önemli sadece bizim ithalatı azaltsa bile artıdır ihracat olursa 2kere + olur. Ekonomide tek parametre doviz kuru değildir. Ama bizim ülkemizde bütün parametreler kötü durumda. İşsizlik almış başını gitmiş gençlerin umudu kalmamış. Neyse hayırlısı o olsun ülkemiz için
Umutsuz kesimde şuan bende varım 🙇

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım