Eksi derecelerde klima???

ilkergndgd

İlker Gündoğdu
Profesör
9 Eyl 2016
114
111
1,235
Marka
BMW
Böyle bir olaya rastladım. 0 derece veya altında tuşa bastığımda aktifleşmedi. Her klimada aynı mı?
Edit: motoru çalıştıralı yaklaşık 5 dk oldu.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
kli4.JPG.bc0445d36c54111fb228a3ff33232eea.JPG

Focus için böyle bir uyarı vardır. Klimalar genelde 4 derecenin altında çalışmaz. Çünkü bu derecenin altında gaz basıncı düşük olduğu için kompresörün gerekli parçalara gaz gönderememesi gibi bir durum oluşur. Gaz basıncının yükseleceği bir sıcaklık değerine ulaşana kadar sistem kendini devreye sokmaz. Basınç yükseldikten sonra ancak işlevini yapabilir.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,700
2
9,630
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Kış şartlarında benim 156 aracım , içerideki nem fazlalaşıp camlarda buğu veya donma olacağını anlayınca otomatik devreye girip çıkıyordu :) Belki sebebi budur ?

ahmet.kocak

Profesör
18 Mar 2017
280
268
1,445
38
ankara
Marka
Kia
Ben kullanma kılavuzuna dikkat etmedim, klima da çalışıyor ama 4 derecenin altında çalışmıyorsa çalışmasın daha iyi. Sabah - 10'du hava, 5 dakika arabayı çalıştırdım, 10 dakika da klima ile çalıştırdım. sonra indim camları temizledim ondan sonra çıkabildim yola. Bu durumda klimanın çalışmadığını düşünemiyorum.

ilkergndgd

İlker Gündoğdu
Profesör
9 Eyl 2016
114
111
1,235
Marka
BMW
Kış şartlarında benim 156 aracım , içerideki nem fazlalaşıp camlarda buğu veya donma olacağını anlayınca otomatik devreye girip çıkıyordu :) Belki sebebi budur ?
Olabilir. Benim aracımda 156 ilk defa denk geldiğim için ufak bi merak uyandırdı.

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,035
3
4,927
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Bizim teriosta da aynı,düşük derecelerde devreye tam girmiyor kısacık girip çıkıyor,bu da camların buğulanmasını önlüyor.Dışarıda nem yoksa zaten A/C kapalı oluyor bendeyken,çoğu zamanda Auto'ya alıp belli dereceye alıyorum gerekeni kendi yapıyor zaten.

Kompressörün ısıtma görevi yok diye biliyorum,sıcaklık radyatörden geliyor.Klima kompressörü de soğukta nadiren devreye girerek buğulanmayı önlüyor,ben öyle gözlemledim.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım