KAPALI Elveda Honda! Ne alalım?

planco

Elit Apaçi
21 Eki 2018
138
155
935
Eskişehir
Marka
Volkswagen
Kısa bir maceranın ardından Honda HR-V'ye veda ediyoruz, satılması biraz uzun sürecek ama şimdiden araştırmaya başladık.

İkinci el, manuel, dizel veya az yakan benzinli, hatchback bir model arıyoruz. Para arttırmamız gerekiyor bu yüzden en fazla 85 bin lira bütçe ayırdık.

Düşük kilometre ve model olması önemli, clio, polo gibi B segmenti bi hatchback tavsiyeniz varsa öğrenmek isterim, şimdiden teşekkür ederim:)

Giulietta 1.6 JTD düşündük ama piyasa arabası olmadığı için rafa kalktı, kolay satılması gerekiyor.

planco

Elit Apaçi
21 Eki 2018
138
155
935
Eskişehir
Marka
Volkswagen
Bu araç büyük ihtimalle "az yakan" sıfatını hak etmeyecektir ama, atmazsam da içimde kalırdı :) Bu paraya daha iyi bir araç bulunabileceğini düşünmüyorum.

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...agi-hatasiz-boyasiz-tr-de-tek-618929272/detay

Honda atmosferik olmasına rağmen yakıtı bezdirdi, bunu hiç düşünemem :D

1,6 dizeli vardı bende aynısının öneririm

Ama dizellerine bakacağım.

Az yakan benzinli olarak tek tavsiyem 1.2mpi Hyundai i20'dir. Bütçeniz dahilinde 0km'sini bile bulabilirsiniz. Dizelde seçenek çok :)

Bu piyasada sıfır araba alacaksak uzun bi süre binmemiz gerek diye düşünüyorum, ama alacağımız aracı en fazla 7-8 ay kullanıcaz. O yüzden hiç sıfır bakmadım. i20'ler aklımda ama daha çok 1.4 dizellerini düşünüyorum, hacmini 1.4'ün altına indirdikleri motorlara daha alışamadım ben :D Downsizing de bi yere kadar. Teşekkür ederim tavsiye için, dizel tavsiyelerini de duymak isterim.

Golf veya Leon olabilir 1.2 tsi manuel, hatta dsg bile olur, 1.4 tsi da olur comfortline'a kadar.

Söylediğim gibi 1.4 altına alışamadım. 1.4 tsi baktım ama antepte 85 bin tl altında sadece 4-5 tane ilan var, onlar da amerikan parklı, pusuk, plastik difüzör ve çakma ikinci egzoz çıkışı olan golf'ler. Onu kullananların arabanın ciğerini söktüklerinden bahsetmeme gerek yok herhalde.

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Bu piyasada sıfır araba alacaksak uzun bi süre binmemiz gerek diye düşünüyorum, ama alacağımız aracı en fazla 7-8 ay kullanıcaz. O yüzden hiç sıfır bakmadım. i20'ler aklımda ama daha çok 1.4 dizellerini düşünüyorum, hacmini 1.4'ün altına indirdikleri motorlara daha alışamadım ben :D Downsizing de bi yere kadar. Teşekkür ederim tavsiye için, dizel tavsiyelerini de duymak isterim.[/QUOTE]
Hyundai nin yaptığı Downsizing değil ki. 1.2 turbo 150 beygir olsa tamam da atmosferik motor. 6 litre civarı yakıyor ve performansı yetiyor. bence alınır. Crdi motorları sevemiyorum ben İ30 otomatik var 8 civarı yakıyor. 1.4crdi sini bilemem

KorcanTufan

Profesör
10 Eki 2016
82
180
1,060
İstanbul
Marka
Honda
1.4 tsi Leon MK2 en dolu versiyonunu alırsınız. Daha fazla para artırmış olursunuz. Tüm ihtiyacınızı da karşılar. 1,6 TDi MK2 düşük kilometre bulmak zor ama denk gelirse sürpriz olur ;)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
...
Bu piyasada sıfır araba alacaksak uzun bi süre binmemiz gerek diye düşünüyorum, ama alacağımız aracı en fazla 7-8 ay kullanıcaz. O yüzden hiç sıfır bakmadım. i20'ler aklımda ama daha çok 1.4 dizellerini düşünüyorum, hacmini 1.4'ün altına indirdikleri motorlara daha alışamadım ben :D Downsizing de bi yere kadar. Teşekkür ederim tavsiye için, dizel tavsiyelerini de duymak isterim.

Söylediğim gibi 1.4 altına alışamadım. 1.4 tsi baktım ama antepte 85 bin tl altında sadece 4-5 tane ilan var, onlar da amerikan parklı, pusuk, plastik difüzör ve çakma ikinci egzoz çıkışı olan golf'ler. Onu kullananların arabanın ciğerini söktüklerinden bahsetmeme gerek yok herhalde.
i20'de downsizing durumu yok. Motor atmosferik. Günahıyla sevabıyla helal beygirli 1.2 :D Performans beklentiniz de varsa az yakan benzinli bulamazsınız :) Honda Jazz ve Suzuki Swift'ler var o kadar.

Dizelde Clio, Polo demişsiniz. Ben yanına Fiesta'yı da koyarım. Hatta forumda temiz satılık vardı. Buyurun: https://www.otopark.com/forum/threads/değişiklik-vakti-geldi.8841/

planco

Elit Apaçi
21 Eki 2018
138
155
935
Eskişehir
Marka
Volkswagen
Hyundai nin yaptığı Downsizing değil ki. 1.2 turbo 150 beygir olsa tamam da atmosferik motor. 6 litre civarı yakıyor ve performansı yetiyor. bence alınır. Crdi motorları sevemiyorum ben İ30 otomatik var 8 civarı yakıyor. 1.4crdi sini bilemem

Accent Era'dan aşinayım 1.5 crdi'ye, çok kaçar az yakar muhabbetinin başrolüdür bence. 1.4'lerini ben de bilmiyorum. 1.2 atmosferikler yeterli oluyor mu peki?

1.4 tsi Leon MK2 en dolu versiyonunu alırsınız. Daha fazla para artırmış olursunuz. Tüm ihtiyacınızı da karşılar. 1,6 TDi MK2 düşük kilometre bulmak zor ama denk gelirse sürpriz olur ;)

Daha yeni ve daha kolay elden çıkacak bir şey daha iyi olur sanki, mk2 leon'la alfa giulietta'nın piyasası aynı derecede durgun. Teşekkür ederim yine de :)

i20'de downsizing durumu yok. Motor atmosferik. Günahıyla sevabıyla helal beygirli 1.2 :D Performans beklentiniz de varsa az yakan benzinli bulamazsınız :) Honda Jazz ve Suzuki Swift'ler var o kadar.

Dizelde Clio, Polo demişsiniz. Ben yanına Fiesta'yı da koyarım. Hatta forumda temiz satılık vardı. Buyurun: https://www.otopark.com/forum/threads/değişiklik-vakti-geldi.8841/

Fiestalar aklımın bi ucunda duruyor, Antep'te temizini bulmak biraz sıkıntı. Düşen ilanlara bakıyorum işte :D

B sınıfı ve Hatchback değil ama yinede atim:
.. SIKINTISIZ FOCUS TİTANİUM SW ..
İlan No: 668405107
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-sikintisiz-focus-titanium-sw-668405107/detay

Araba çok güzel de küçük bir şeyler arıyoruz, Antep trafiği Türkiye'deki en sıkıntılı trafik. Sadece ben kullanmayacağım arabayı, ailenin arabası olacak. Teşekkür ederim ama :)

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Accent Era'dan aşinayım 1.5 crdi'ye, çok kaçar az yakar muhabbetinin başrolüdür bence. 1.4'lerini ben de bilmiyorum. 1.2 atmosferikler yeterli oluyor mu peki?

Daha yeni ve daha kolay elden çıkacak bir şey daha iyi olur sanki, mk2 leon'la alfa giulietta'nın piyasası aynı derecede durgun. Teşekkür ederim yine de :)

Fiestalar aklımın bi ucunda duruyor, Antep'te temizini bulmak biraz sıkıntı. Düşen ilanlara bakıyorum işte :D

Araba çok güzel de küçük bir şeyler arıyoruz, Antep trafiği Türkiye'deki en sıkıntılı trafik. Sadece ben kullanmayacağım arabayı, ailenin arabası olacak. Teşekkür ederim ama :)
1.5 crdi başka, 1.6 crdi başka. 1.2 i20 ye çok bindim ben gayette güzel gidiyor ve sesi de güzel. yük koyunca nasıl gider bilmem

planco

Elit Apaçi
21 Eki 2018
138
155
935
Eskişehir
Marka
Volkswagen
@melihcl Bence, B segmenti bakmak yerine C segmenti hatchback bakmak daha mantıklı. Astra K, Focus mk3.5, Golf, Megane HB gibi modellere bakılabilir.

Aradığım kondisyonda Golf'ler aradığım fiyatlara yok malesef, Astra K'nin piyasası durgun diğer seçeneklere göre. 100 binde C segmenti alacağıma 30-40 binde B segmenti alayım kafasındayım açıkçası. Megane'lara hiç bakmamıştım onların ilanları da kovalayalım bakalım.

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,366
7,205
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
Aradığım kondisyonda Golf'ler aradığım fiyatlara yok malesef, Astra K'nin piyasası durgun diğer seçeneklere göre. 100 binde C segmenti alacağıma 30-40 binde B segmenti alayım kafasındayım açıkçası. Megane'lara hiç bakmamıştım onların ilanları da kovalayalım bakalım.
Temiz gözüküyorlar:

H&M MOTOR'S HATASIZ BOYASIZ 1.5 DCİ MEGANE TOUCH PLUS ++
İlan No: 626653173
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...i-megane-touch-plus-plus-plus-626653173/detay
2015 FORD FOCUS 1.6 TDCI STYLE PAKET BOYASIZZ 45.000 KM
İlan No: 643425768
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...tyle-paket-boyasizz-45.000-km-643425768/detay

planco

Elit Apaçi
21 Eki 2018
138
155
935
Eskişehir
Marka
Volkswagen
Temiz gözüküyorlar:

H&M MOTOR'S HATASIZ BOYASIZ 1.5 DCİ MEGANE TOUCH PLUS ++
İlan No: 626653173
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...i-megane-touch-plus-plus-plus-626653173/detay
2015 FORD FOCUS 1.6 TDCI STYLE PAKET BOYASIZZ 45.000 KM
İlan No: 643425768
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...tyle-paket-boyasizz-45.000-km-643425768/detay

Teşekkür ederim, gerçekten temiz duruyorlar ama şu an için şehirdışına çıkamam. Antep'ten bakıyorum

MAGİRUS

Panpa
8 Eyl 2016
620
1,460
2,520
İstanbul
Marka
Nissan
Nissan pulsar 1.2 cvt alırdım. Hem param cebimde kalır hem güzel motorlu bir arabaya biner hem de B segmentine düşmemiş olurdum. Genişlik ihtiyacınız var ise de neredeyse D segmenti kadar bir iç hacim sunuyor.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım