Emisyon krizi bitmek bilmiyor, Audi üretimi durdurdu ve araçları geri çağırdı!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Hocam onun bile amacı aslında çevre değil bana göre. Hepsi tamamen pazar payı kapma çabası. Bunu belirtmek istedim. Baktığımız zaman Toyota nın yaptığı gaz kelebeği hatası can aldı dahası var mı

Her marka da böyle ciddi hatalar oluyor. Mesela hatırladığım kadarıyla 7 serisi de seyir halinde iken kapılarını açıyordu. Ama benim düşüncem bu olayın farkı bile bile yapılmış olması. Yurt dışında insanlar vergilerini buna göre ödüyor. Bu da rakiplerine göre avantaj sağlıyor bu da haksız kazanç sağlıyor insanların aslında tepkisi buna. Buna benzer bir sahtekarlık hyundai-kia ve Mitsubishi de yapmıştı. Hatırladığım kadarıyla araba olduğundan daha az yakıyor diye gösteriyordu.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Yapılan yorumlara dair öyle yazma böyle yapma şu başlığa yazma etme deme gibi bi durumumuz yok.

Vag cvt Honda dsg vs konularında tartışma ortamının oluşması da kaçınılmaz.

Lakin, tartışmaların hep aynı kişiler üzerinden dönmesi de hoş değil. Birbirinizi ikna etmek zorunda değilsiniz. Herkes aynı görüşte olmak zorunda da değil. Otomobillerimiz sadece birer mal. Bir mal yüzünden birbirinizi kıracak, saygısızca yorumlarda da bulunmamamız gerekiyor. Bir başlığı daha kilitlemek istemiyorum. İkna edemiyorsanız, tartışma yoluna gitmeyin.

Forum sitemizde engelleme özelliği mevcut. Beğenmediğiniz kişilerin yorumlarını engelleyebilirsiniz. Böylelikle karşınıza çıkmamış olur.

Saygılar.

akif51bmw

Elit Apaçi
21 Ocak 2018
142
265
885
Her marka da böyle ciddi hatalar oluyor. Mesela hatırladığım kadarıyla 7 serisi de seyir halinde iken kapılarını açıyordu. Ama benim düşüncem bu olayın farkı bile bile yapılmış olması. Yurt dışında insanlar vergilerini buna göre ödüyor. Bu da rakiplerine göre avantaj sağlıyor bu da haksız kazanç sağlıyor insanların aslında tepkisi buna. Buna benzer bir sahtekarlık hyundai-kia ve Mitsubishi de yapmıştı. Hatırladığım kadarıyla araba olduğundan daha az yakıyor diye gösteriyordu.
Dediğiniz kesinlikle doğru. Sizin gibi yazıldığı sürece bir itirazım da olamaz. Kaldı ki ortada bir düzenbazlık da var ki bedeli ödeniyor. Bu şekilde bilinçli yorumlar geldiği sürece medeni bir konuşma ortamı olacaktır. Fakat yukarıdaki arkadaşın yaptığı gibi olur olmaz her konuda sahibi olmadığı araçlar hakkında konuşması niyetini sorgulatıyor bende

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,064
3
15,330
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Yapılan yorumlara dair öyle yazma böyle yapma şu başlığa yazma etme deme gibi bi durumumuz yok.

Vag cvt Honda dsg vs konularında tartışma ortamının oluşması da kaçınılmaz.

Lakin, tartışmaların hep aynı kişiler üzerinden dönmesi de hoş değil. Birbirinizi ikna etmek zorunda değilsiniz. Herkes aynı görüşte olmak zorunda da değil. Otomobillerimiz sadece birer mal. Bir mal yüzünden birbirinizi kıracak, saygısızca yorumlarda da bulunmamamız gerekiyor. Bir başlığı daha kilitlemek istemiyorum. İkna edemiyorsanız, tartışma yoluna gitmeyin.

Forum sitemizde engelleme özelliği mevcut. Beğenmediğiniz kişilerin yorumlarını engelleyebilirsiniz. Böylelikle karşınıza çıkmamış olur.

Saygılar.

Sevgili adminime katılıyorum,

Hanımlar beyler biraz daha sakin olmamız lazım. Mutlaka devamlı böyle konularda tartışma oluyor, zaten olacakta. Lakin birbirimizi kışkırtma ve ön yargı ile hiçbir yere ulaşamayız.

Herkes birisine yanıt yazarken, haftalar öncesinden tartıştığı konu üzerinden ön yargı ile devam ediyor. Her farklı konuda sayfayı temize çekip öyle tartışın lütfen. Forumda zaten binlerce kişi yok, elbette tartışma aynı kişiler üzerinden yürüyecek.

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,066
6,944
5,020
github.com
Marka
BMW
Maalesef konularda muhabbet fikir alışverişinden çok kendi fikrini benimsetmeye gidiyor. CVT'si DSG'si hepsini tartışacağız gerekirse 200 sayfa sürecek en sonunda yine ayni şeyleri düşüneceksiniz bu gayet normal. Ama yanlış yaptığınız şey karşınızdakine kırıcı cümleler lütfen kurmayın. Kimse kimseye sen cahilsin sen şöylesin böylesin dememeli. Fikir hoşuna gitmediyse saygı duy kardeşim kimsenin kalbini kırma

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
Kaçımız araç alırken emisyon oranına bakıyoruz Allah aşkına. Üzerine ar ge yapıp para harcamak istemediler ve bir yerde cimrilik yaptılar. Cezasını da ödüyorlar zaten. Olay bundan başka değil. Vw satışları istatistiklere bakıldığında çok da etkilenmedi zaten bu sebeple
Biz bakmıyoruz da, vergi sistemi ona göre olan ülkeler bakıyor. Bunu anlatamıyorum sanırım, biraz daha anlaşılacak şekilde, halkın dilinden yazayım:

ÖTV yok! Bunun yerine ne kadar gaz salınıyorsa ona göre vergilendirme var. Litre ile vergi hesabı yok, salınıma göre var. Bu sebeple yüksek hacimli dizeller daha çok satılıyor avrupada. Az yakıyorlar, az salınım yapıyorlar. 2.0 dizellere göre de fiyatları daha yakın oluyor.

Yazdığım mesajları beğenmiyorsan, teknik konulara kafan basmıyorsa, konuşulanları anlamadığın için sıkılıyorsan benim mesajlarımı okumazsın olur biter.

Senin içi boş mesajlarını gereksiz gördüğüm için ekseriyetle okumadan atlıyorum ancak mesajımı alıntı yaptığın için okumak zorunda kaldım ve mesajlarını okumamakla ne kadar isabetli bir karar verdiğimi anlamış oldum.
Konu kilitlensin diye uğraşıyorsunuz herhalde ama haddinizi aşıp terbiyesizlik yapmaya başladınız. Siz kimin ne yazdığına karar verme mercisi misiniz? Bu forumdaki misyonunuz ne? Yönetici misiniz nesiniz siz? Adabınızla konu ne ise onun hakkında yorum yazın.

Yarım yamalak kafanıza bakmadan alay etmeye çalışacağız diyorsanız ona göre muamele de ederim.
Beyefendi, fikirlerinizi belirtmeniz çok güzel. Tartışmak da gayet doğal, forumun amacı bu. Fakat kusuruma bakmayın ama şu kullandığınız üslup yanlış. ''Kafan basmıyor, içi boş mesajların var, terbiyesizlik yapıyorsunuz vb.'' laflar, tartışma ortamını gerginlik ortamına çeviriyor.

Bu da forum sakinleri tarafından tepki çekiyor.

Konunun nasıl başladığını hatırlayalım: VAG'a motor üretmeyi yasaklatsınlar dediniz. Bu kadar ciddi bir cümleyi kurarken, elinizde sağlam argümanlar olmalı ve gelen cevaplara ılımlılıkla yaklaşmalısınız sanırım. E siz de böyle büyük bir cümleye gelen tepkilere yanıt verirken, VAG grubunu iyice kötülerseniz markaya sempati duyan (fanboy vs demiyorum dostlar, sempati diyorum ). insanların tepkisini çekiyor.

AcilStop

Elit Apaçi
3 Kas 2017
346
248
945
40
Beyefendi, fikirlerinizi belirtmeniz çok güzel. Tartışmak da gayet doğal, forumun amacı bu. Fakat kusuruma bakmayın ama şu kullandığınız üslup yanlış. ''Kafan basmıyor, içi boş mesajların var, terbiyesizlik yapıyorsunuz vb.'' laflar, tartışma ortamını gerginlik ortamına çeviriyor.

Bu da forum sakinleri tarafından tepki çekiyor.

Konunun nasıl başladığını hatırlayalım: VAG'a motor üretmeyi yasaklatsınlar dediniz. Bu kadar ciddi bir cümleyi kurarken, elinizde sağlam argümanlar olmalı ve gelen cevaplara ılımlılıkla yaklaşmalısınız sanırım. E siz de böyle büyük bir cümleye gelen tepkilere yanıt verirken, VAG grubunu iyice kötülerseniz markaya sempati duyan (fanboy vs demiyorum dostlar, sempati diyorum ). insanların tepkisini çekiyor.

https://otopark.com/forum/threads/günün-İfşası-9-mayıs-18.6943/

Beyefendi tartışmayı uzatmak istemiyorum bu nedenle bu konu hakkındaki son mesajım bu olacak. Bana kim hangi üslupla yaklaşılırsa aynı üslupla karşılık veririm. Bir tane trolle birlikte gecenin bir vakti aşağılayıcı bir üslupla üstüme gelirlerse alacakları cevap bu şekilde olur. Zaten bu olay ilk değil daha önce de DSG şanzıman isimli konuda benzeri şekilde kişisel sataşma yapıp ne yazacağımı dikte etmeye kalkışmıştı. Size ya da başka birine bu üslupla konuşmuyorsam kendisini sorgulaması gerekiyor.

Burası araç forumu ise ve bende araçlarla ilgili yorum yazıyorsam ortada bir sorun yok demektir. Kaldı ki Vag grubu araçları kötülemedim. Yönetimdeki kişilerin sahtekarlık yaptığından bahsettim ki yöneticilerin yaptığı sahtekarlığı savunmak için firmanın sempatizanı değil hissedarı filan olmak gerekiyor.

Firmaları babalarının malı gibi savunan, araçları bırakıp alaycı bir üslup ile kişisel olarak sataşmaya geçenler hakkındaki düşüncelerinizi de merak ettim?

Cussler

Panpa
5 Eki 2016
3,477
8,934
4,970
Marka
Toyota
Adblue kullanırken bile hile yapma ihtiyacı hisseden bir firmanın motor üretmesini yasaklamak lazım. Kafalarını sahtekarlık yapmaya yordukları kadar motor geliştirmeye yorsalar şu anda bu firmanın adı anıldığında çok daha farklı düşünüyor olurduk.
Başka arzunuz varmı? Mühendislerini idam etmemizi de istermisiniz?

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Cevap vermeyeyim dedim ama dayanamdım :) "O modifiye konusu zaten hepten kötü sadece çevre değil trafiği de tehdit edebiliyorlar." tırnak içerisindeki cümleyi aynı konuda bir mesaj önce yazmışım ama okumadan ezbere mesaj yazdığınız için görmediniz. Sizinle konuşulmaz ya da tartışılmaz.

Ben konunun basinda dusuncelerimi soyledim. Okursaniz bu emisyon olayini savunmadigimi zaten gorursunuz

mburakozgen

Profesör
19 Mar 2017
294
364
1,395
Konuyu da biraz değiştirmek adına aklıma takılan başka bir şeyi sorayım.
Dünyanın en büyük otomobil elektronik tedarikçisi bosch ve continental değil mi? Çıkan sıkıntılar da elektronik. Peki bu yazılımdan dolayı bosch veya continental niye davalık olmuyor? Hatta ilk dıeselgate mevzusunda bu yazılımları bosch un verdiği açıkça geçiyordu.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Konuyu da biraz değiştirmek adına aklıma takılan başka bir şeyi sorayım.
Dünyanın en büyük otomobil elektronik tedarikçisi bosch ve continental değil mi? Çıkan sıkıntılar da elektronik. Peki bu yazılımdan dolayı bosch veya continental niye davalık olmuyor? Hatta ilk dıeselgate mevzusunda bu yazılımları bosch un verdiği açıkça geçiyordu.
BOSCH 90'ların ortasında defeat device'ları VAG grubuna araçları prototip aşamalarında test edilirken kullanılsın diye veriyor ama VAG grubu dahil olmak üzere birkaç marka daha çakallık yaparak bu aleti seri üretime koyuyor. Bu durumdan mütevellit BOSCH'un bir suçu yok. Continental hakkında ise bir malumatım bulunmuyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım