En Son Ne Aldınız?

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,283
16,185
5,720
çanakkale
Marka
Renault
İlgimi çekti, sürahi + 3 kartuş 100 tl
6lı kartuşta aldık mı 1350 lt su eder. 9tl den 75 damacana 675TL kazanç ciddi ama insan acaba işe yarar mı diye düşünmeden edemiyor.
Yararlı mineralleri de öldürüyor diyenler var ama bizim arkadaş hastanede tahlil yaptırdım böyle bir durum yok diyor.suyun tadı inanılmaz iyi oluyor.damacana fiyatını geçtim damacana bekleme derdi de bitiyor.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
İlgimi çekti, sürahi + 3 kartuş 100 tl
6lı kartuşta aldık mı 1350 lt su eder. 9tl den 75 damacana 675TL kazanç ciddi ama insan acaba işe yarar mı diye düşünmeden edemiyor.
Gemide 7 24 yaptimiz sey aslinda eva suyu diye gecer internette arastirabilirsiniz suyumuz bitiyor haliyle gemide bizlerde boyutlar farkli olsada prensip olarak ayni seyi yapiyoruz.son 2 senedir sadece dus icin kullaniyoruz. Cunku uzun vadede dis etlerinde cekilme kabizlik dehidrasyon yaratiyor kesinlikle tavsiye etmiyorum

Son düzenleme:

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,283
16,185
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Cunku uzun vadede dis etlerinde cekilme
Diş eti çekilmesi sudan dolayı olmaz olmuyor.denizcilerde kaliteli c vitamini alamama nedeniyle olur.Allah korusun ölüme kadar götürür .hastalığın adı skorbüt.İlk kez amerika keşfi sırasında portekizli ispanyol gemicilerde ortaya çıkmış.Daha sonra lim denilen küçük limonlarla sıkıntı aşılmaya çalışılmış.tuzlu ve nemli deniz ortamında limlern yeterli c vitamini tutamadığı ortaya çıktı.neyse çok bilgi oldu.suyla alakası yok dişeti çekilmesinin

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Diş eti çekilmesi sudan dolayı olmaz olmuyor.denizcilerde kaliteli c vitamini alamama nedeniyle olur.Allah korusun ölüme kadar götürür .hastalığın adı skorbüt.İlk kez amerika keşfi sırasında portekizli ispanyol gemicilerde ortaya çıkmış.Daha sonra lim denilen küçük limonlarla sıkıntı aşılmaya çalışılmış.tuzlu ve nemli deniz ortamında limlern yeterli c vitamini tutamadığı ortaya çıktı.neyse çok bilgi oldu.suyla alakası yok dişeti çekilmesinin
Bizim suyu aritma yontemimiz farklimi acaba ? Bilemedim.
Ne zaman suyu icsek sadece kendimin degil ben haric 20 kiside daha olmasindan dolayi tum gemiler birakti bu sistemi. Ama dedigim gibi belkide sistemi farklidir gemilerdeki. Birde biz suya ekleme yapip cozmeyide calistik firmalari mineral yolladi suyun degerlerine ulasalim diye gene cozum olmadi simdi geminin diger su sistemleri icin kullaniliyor. Bahsettigim belirtiler dedigim gibi sadece bende degil diger gemilerdende birebir benzer sikayetler geldi. Ha belki evlere satilanlar daha farkli calisir bilememde dis etlerinden yuzde yuz eminim ama hic sekmedi

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,557
1
5,978
4,270
Bizim suyu aritma yontemimiz farklimi acaba ? Bilemedim.
Ne zaman suyu icsek sadece kendimin degil ben haric 20 kiside daha olmasindan dolayi tum gemiler birakti bu sistemi. Ama dedigim gibi belkide sistemi farklidir gemilerdeki. Birde biz suya ekleme yapip cozmeyide calistik firmalari mineral yolladi suyun degerlerine ulasalim diye gene cozum olmadi simdi geminin diger su sistemleri icin kullaniliyor. Bahsettigim belirtiler dedigim gibi sadece bende degil diger gemilerdende birebir benzer sikayetler geldi. Ha belki evlere satilanlar daha farkli calisir bilememde dis etlerinden yuzde yuz eminim ama hic sekmedi
Ben farklı sistem diye biliyorum; deniz suyundan elde edilende basınç ile kısmi geçirgen zardan başta tuzun sonra da zannediyorum diğer bazı minerallerin geçmesini engelliyor. Bu sayede saf suya yakın bir şey ortaya çıkıyor.

ters_osmoz_nedir.gif

Bu britada da reçine ve karbon filtresi gibi filtrelerden geçerek su süzülmüş oluyor. O yüzden şebeke suyu hariç kullanıma uygun değil deniyor.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Ben farklı sistem diye biliyorum; deniz suyundan elde edilende basınç ile kısmi geçirgen zardan başta tuzun sonra da zannediyorum diğer bazı minerallerin geçmesini engelliyor. Bu sayede saf suya yakın bir şey ortaya çıkıyor.

ters_osmoz_nedir.gif

Bu britada da reçine ve karbon filtresi gibi filtrelerden geçerek su süzülmüş oluyor. O yüzden şebeke suyu hariç kullanıma uygun değil deniyor.
İcine mineral katiyoruzda i ih farkli demek ki

ugurr1907

Asfalt Kurutucu
24 Ara 2016
4
1
545
Otomobillerle ilgili veya değil, son zamanlarda aldığınız şeyleri yazalım istedim. Ufak çaplı incelersek de hem alacaklara hem görenlere bilgi kaynağı olur. Ayrıca işimize yarayacak şeyleri de bulabiliriz belki.

Konuyu açtım, ben başlayayım.

BMW'den koku aldım, klima menfezine takılıyor. Bence şık gözüküyor. İçinden çıkan koku 20-22 gün gidiyormuş. Bir günlük kullanımda ferahlık kattığını söyleyebilirim. Sıkıntısı, taktıktan sonra klimanın yukarı aşağı ayarını yapamıyoruz :)

2015-Natural-Air---Holder_0_4959.jpg
2015 model 23.000 km de skoda Rapid 1.2 tsi dsg style aldım cam tavanlı yarış mavisi çok memnunum düşünenlere tavsiye ederim
Otomobillerle ilgili veya değil, son zamanlarda aldığınız şeyleri yazalım istedim. Ufak çaplı incelersek de hem alacaklara hem görenlere bilgi kaynağı olur. Ayrıca işimize yarayacak şeyleri de bulabiliriz belki.

Konuyu açtım, ben başlayayım.

BMW'den koku aldım, klima menfezine takılıyor. Bence şık gözüküyor. İçinden çıkan koku 20-22 gün gidiyormuş. Bir günlük kullanımda ferahlık kattığını söyleyebilirim. Sıkıntısı, taktıktan sonra klimanın yukarı aşağı ayarını yapamıyoruz :)

2015-Natural-Air---Holder_0_4959.jpg
En son 2015 model skoda rapid 1.2 tsi dsg aldım. Cam tavanlı yarış mavisi 23.000 km'de çok memnunum herkese tavsiye ederim

Kim?

Panpa
15 Eyl 2016
1,025
1,996
2,770
Marka
Subaru
Steam indirimleri başladı. CS:GO'dan biriktirdiğim parayla SimCity4 aldım.
Bende CD ile var o oyun ve eski olduğu için sürekli oyun ortasında çökme yapıyor. Steam'e gerekli yamaları yapıp koyduklarını düşünüyorum. Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Ekli dosyayı görüntüle 22237

Şoktan aldık ama markasının ne olduğu belli değil :d
Ondan ziyade Bim'in mağzayarında sattığı Buono çikolatalarını tavsiye ederim. İlginçtir ki hammade olarak bir çok high-end çikolata markası ile aynı kuvertürü kullanıyor.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım