En Son Ne Aldınız?

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,816
2,085
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
Maşaallah canlara :) Uzun yıllar muhabbet kuşu baktım bende. Tekrar istiyorum sahiplenmeyi ama öldüklerinde o kadar üzülüyorum ki cesaret edemiyorum o yüzden. Belki bir gün tekrar sahiplenirim bakalım.
Bizde de aynı durum oldu.4 yıl önce muhabbet kuşumuzu kaybettik.Çok üzüldük ve cesaretimiz yoktu.Zebra İspinozu da uzun zamandan beri çok istediğim bir türdü.Nasip bugüneymiş.

emert20

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,450
6,788
4,270
26
Denizli
Marka
Fiat
Çıkıyor çıkıyor :D A12 Bionic işlemci ile gayet güzel işler başarıyor oldukça akıcı.iPad 2 den geçen ben için belli başlı sevmediğim noktaları oldu ama,tasarım olarak çok eski mesela hala çerçeveleri var,tabii fiyatı bu yüzden daha düşük.Yazılımsal olarak muhtemelem alışma gerektiriyor iOS 9 a göre ama ben hiç içgüdüsel bulmadım bazı yönlerini,örneğin aynı anda birkaç uygulama kullanma özelliği çok kullanışlı gibi görünse de kesinlikle öyle değil.Ön panel çok parmak izi tutuyor,onu da camla çözerim diye düşünüyorum.İçinden çıkan adaptör 20w lık Type C girişli yeni nesil bir adaptör ama diğer ucu Lightning,yani hala o girişi kullanıyor bu ipad.Keşke iki ucu da Type C olsaydı..
Bende ipad mini 1 kullanıyorum ios 9 yüklü. Dizi film izlemekte kullanıyorum genelde onun için alması mantıksız geliyor ama artık marketinden çoğu uygulama yüklenememesi can sıkıyor.

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,034
3
4,926
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Bende ipad mini 1 kullanıyorum ios 9 yüklü. Dizi film izlemekte kullanıyorum genelde onun için alması mantıksız geliyor ama artık marketinden çoğu uygulama yüklenememesi can sıkıyor.

Alma nedenlerimden en önemlisi buydu benim de.Bir de cihaz aşırı yavaşlatılmıştı iOS 9.3.5 sağolsun felaket bir versiyon.Youtube ta 1080p videoda reklam çıkınca direkt atıyordu,kendi uygulamaları kasıyordu,oyunların çoğu zaten açılmıyordu bile 2 yıl bu şekilde sabrettikten sonra artık üniversite için daha efektif bir cihaz almanın vakti gelmişti.iPad 2 yi tabii ki atmadım anneme verdim,dizi,sosyal medya ve tarayıcı işlerini hala görüyor.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Hurdalarla uğraşmayı seviyoruz :D 2.El pazarını dolaşalım dedik arkadaşlarla veee sonuç. :) Sony Walkman WM-FX313.(10₺) aldım.

Dekor olsun diye aldığım için hiç çalışıp çalışmadığına bakmadım, tuşları ve pil yatağı iyi durumdaydı(Mega Bass tuşu hariç ) Eve gelip denediğimde ise radyo çalar çalışırken, kaset çalarda problem vardı biraz araştırdım, lastik kayışa benzer parçası kopmuş yani kaset bandını döndürmüyor.Bir ara söküp bakarsam 10₺’ye güzel bir Sony Walkman’im olacak hadi bakalım :)

Bu cihazlarla alakalı geçmiş anısı olan varsa dinlemek isterim çünkü malum ben henüz küçükken çıkmış dolaşmış bir ürün 1995 yapımı :D. Japon burada da Japonluğunu gösterdi en azından radyosu çalıştı.Lastik kayış zaten kronikmiş bu walkman kaset çalarlarda.

Bu haftaki hurdamız(30₺).Haftaya takoz telefon inşallah :D ahahahah.

Kodak Teledisc Analog Kompakt Fotoğraf Makinesi.

1982 de çok büyük sükse ile çıkmış, diğer yuvarlak tipteki tüp filmli kompakt makinelere karşın Telediscler yuvarlak diskli film diskleriyle çıkmış. Fakat Kodak bu projeden beklediği cevabı alamamış 1999’a kadar çıkarmasına rağmen piyasada ne telediscler ayakta kalabilmiş ne de onların filmleri.İnternetteki yorumlar bunun sebebinin daha çok disk fimlerin banyo edilmesini herkes yapamadığı için ve fotoğraf kalitesinin kötü olduğundan ötürü olduğunu düşünüyor.

Türkiye de hem disk filmleri bulmak çok zor hem de disk filmleri banyo ettirip çıkartmak.Tabii bunları 2.el pazarında elim ayağıma dolanarak aldığım için habersizce alıverdim :D kondisyonu çok iyi çizik dahi yok shutterı ve flaşı vb. her şeyi canavar gibi çalışıyor fakat film durumundan dolayı dekordan öteye gitmeyecek gibi duruyor.

images

Bu olmadı gibi sanki ama aktif kullanacağım ucuz yollu bir analog makine istiyorum ne yalan söyleyeyim.

Son düzenleme:

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,286
1
9,436
4,970
kocaeli
Bu haftaki hurdamız(30₺).Haftaya takoz telefon inşallah :D ahahahah.

Kodak Teledisc Analog Kompakt Fotoğraf Makinesi.

1982 de çok büyük sükse ile çıkmış, diğer yuvarlak tipteki tüp filmli kompakt makinelere karşın Telediscler yuvarlak diskli film diskleriyle çıkmış. Fakat Kodak bu projeden beklediği cevabı alamamış 1999’a kadar çıkarmasına rağmen piyasada ne telediscler ayakta kalabilmiş ne de onların filmleri.İnternetteki yorumlar bunun sebebinin daha çok disk fimlerin banyo edilmesini herkes yapamadığı için ve fotoğraf kalitesinin kötü olduğundan ötürü olduğunu düşünüyor.

Türkiye de hem disk filmleri bulmak çok zor hem de disk filmleri banyo ettirip çıkartmak.Tabii bunları 2.el pazarında elim ayağıma dolanarak aldığım için habersizce alıverdim :D kondisyonu çok iyi çizik dahi yok shutterı ve flaşı vb. her şeyi canavar gibi çalışıyor fakat film durumundan dolayı dekordan öteye gitmeyecek gibi duruyor.

images

Bu olmadı gibi sanki ama aktif kullanacağım ucuz yollu bir analog makine istiyorum ne yalan söyleyeyim.
Hocam yapma , bizi de bit pazarı müptelası edeceksin :)

2 sene önce 300TL'ye fââl durumdaki Akordeon'u almadığım için hâla üzülürüm :(

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Hocam yapma , bizi de bit pazarı müptelası edeceksin :)

2 sene önce 300TL'ye fââl durumdaki Akordeon'u almadığım için hâla üzülürüm :(
Araba pazarları kapandı burada ne yapalım ahah acımızı böyle çıkarıyoruz. Bir de büyük kumar y bir şeye 30-40₺ dan fazla para vermeyeceksin kumar çünkü. :) çalışır çalışmaz olur olmaz :D İhaledeki araç misali.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,019
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
300 liralık benzin V power (yine :( ),Bosch AeroEco muz tipi silecek ve lightning kablo.Silecekleri değiştirdiğim anda direkt test edebildim yağmur birden başlayınca,gayet güzel şuanda.2 yıl dayansa yeter.
Üstü kapalı bir park yeri yoksa ve kar buz don görürse 1 yıl. Tecrübeyle sabit :/

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,034
3
4,926
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Üstü kapalı bir park yeri yoksa ve kar buz don görürse 1 yıl. Tecrübeyle sabit :/

Kapalı garajda muhafaza ediliyor,kar zaten istanbula yağmıyor artık doğru dürüst o yüzden şansı var bence.Aerotwin olaydı iyiydi ama benzinlikte bunu görünce,bir de yolda da sağanağa yakalanınca aceleyle değiştirdim.

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,809
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Yalnız bu bayağı ucuza gelmiş he
ve performansı da bayağı iyi. laptop arayanlara keenetic de değerlendirmelerini tavsiye ederim. Gaming PC bileşen işine giren bir arkadaşım da yakın zamandaki tüm işlerinde keenetic tercih etmeye başlamış. Hatta keenetic telegram grupları da var, temsilcileri de gruptan destekte bulunuyor.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,019
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
ve performansı da bayağı iyi. laptop arayanlara keenetic de değerlendirmelerini tavsiye ederim. Gaming PC bileşen işine giren bir arkadaşım da yakın zamandaki tüm işlerinde keenetic tercih etmeye başlamış. Hatta keenetic telegram grupları da var, temsilcileri de gruptan destekte bulunuyor.
Bizimkiler de pandemiden hemen önce benden habersiz kendi kendilerine acemi şansı almışlar, ama iyi paraya almışlar. Buradaki modem bozulunca "aa yenisini almıştık daha kurmamıştık" deyip verdiler, arayüzü özellikleri filan aklımı aldı.:D

FuckTheFuelEconomy

Ali
Panpa
Destekçi
14 Ocak 2018
550
1,228
2,520
İstanbul
Marka
Hyundai
Connecte bakım yaptırdım bu ara mekaniğe döktüğüm paranın haddi hesabı yok.
Yağ/Yağ filtresi değişti (Liqui Moly 5W30 Special Tec F)
Fren hidroliği değişti (LM&Ferodo dot4)
Antifriz değişti (Divortex)
Ön balatalar (Otosan OEM)
Sağ ön amortisör (Sachs)
Amortisör takozu/bilyası (OEM)
Sağ/Sol Rotil (yan sanayi oem yoktu)
Ön viraj çubuğu lastikleri (OEM)
Aks keçesi (yan sanayi)
Sağ tarafta bir bilya değişti ama ismini şu an hatırlayamıyorum (yan sanayi)
Şanzıman yağı eksilmiş Great olarak değişti iyi midir kötü müdür bilmiyorum parçacıda o an o olduğu için değiştik
Karter yamulmuş düzeltildi
Petrothingsten Haram Power anahtarlık aldım birde.
Yapılsa iyi olacaklar:
Fren vakum değişimi
Ön disk değişimi
Sol ön amortisör takımı değişimi
Kavrama değişimi
V kayış kontrol
Triger kontrol
Devir
Arka viraj lastikleri değişim
Aks kontrolleri
Akü kontrolü
Yani anlayacağınız daha iş çok ama ne zaman yaptıracağım bilmiyorum 😬

1603133402260.png

1603133424901.png

1603133477672.png

Resimler yarıda kesildi yöneticiye ulaşamam gerekiyormuş :)

Ekli dosyalar

• 1603133530802.png
    1603133530802.png
    2.8 MB · Görüntüleme: 0
Son düzenleme:

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,698
2
9,629
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Bu yakıtın üzerine sadece 20 TL daha aldım tarih oldu 21.10 ben hala bu yakıtlarla dolanıyorum :D Adana-Kütahya yaptım geldiğimden bu zamana kadarda merkeze gidip geliyorum 2 güne bir :D

Gönye 3 adet
Açı ölçer
Pistole
Şablon cetvelleri
HB - 7H - 8B - 2B - H - 0.3 - 0.5 - 0.7 Kalemler
0.3 - 0.5 - 0.7 Kalem uçları 2x
Silgi ve açacak
Düz cetvel
A3 Kağıt A4 Kağıt :D

WhatsApp Image 2020-10-21 at 13.01.23.jpeg

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım