En Son Ne Aldınız?

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,599
18,379
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Eski analog tuner bantlı teybin kasetçalar kısmını ne kadar uğraştıysamsa da adam edemedim, madem öyleyse böyle olsun diyerek Clio’dan çökmüş olduğum yine eski seri fakat 80 ler değil 90 lar teybini taktım.

Bunun sonucunda da artık kaset alımına başladım, evde yığınla İbrahim Tatlıses kasedi var ama spotify listemde Tatlıses ne yazıkki fazla yok bulabilirsem o listeme uygun sanatçıları eklemeye çalışacağım bakalım.

Konuya dönecek olursam şuan için 3 adet kaset aldım.

*Best Of 80s
*Ace of Base

Ve bulduğuma aşırı sevindiğim

*Simon and Garfunkel

Henüz AC/DC denk getiremedim bakalım arıyoruz. 3 kaset içindeki yaklaşık 30-40 şarkı 20₺ ye denk geldi. Yerli olsa dolu bedavaya bulunuyor da yabancı gerçekten bulması zor.

Ekli dosyayı görüntüle 35910

Ekli dosyayı görüntüle 35911
Valla nostalji falan bi süre sonra can sıkıyor istediğin müziği dinleyemeyince. Benim arabada eski sahibinden kalma pioneer deh 2050 mpg var, auxtan ne istersem dinliyorum, aydınlatması da yeşil benim arabayla uyumlu. Zamanının kasetlilerine dönsem çektiğim eziyete değmeyecek gibi hissediyorum.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Valla nostalji falan bi süre sonra can sıkıyor istediğin müziği dinleyemeyince. Benim arabada eski sahibinden kalma pioneer deh 2050 mpg var, auxtan ne istersem dinliyorum, aydınlatması da yeşil benim arabayla uyumlu. Zamanının kasetlilerine dönsem çektiğim eziyete değmeyecek gibi hissediyorum.

Şöyle söyleyeyim muhtemelen seni en iyi anlayabileceklerden biriyim, araçta ilk olarak auxlu usbli bltlu CD çalar lı Pionneer teyp vardı yeni seri 4 çıkış onunlayken tek usb ile her şeyi takıp dinliyordum, sonra aracın genel atmosferinde sırıtmaya başladı kolaylık olmasına kolaylık sağladı yaklaşık 1 yıl kullandım ama teybin kafasını çıkarmadığımda sürekli gözüme batıyordu sonra bunu çıkarıp analog bant ile ayarlanabilen fakat kasetçaları bozuk 86 yapımı bir Pioneer taktım. Bu teybi 8 ay küsür kullandım, sadece radyo dinleyebiliyordum kasetçalar kısmı bozuk olduğu için ayrı frekans kaydetme özelliği de bulunmuyordu analog olduğu için bu eziyeti bir tık daha lükse çevirmek için geçen teybin kasetçalar kısmını tamir etmeye çalıştım, teyp lastiğini falan değiştirdim ama adam olmayınca onu tamire verdim hala daha adam olacağını düşünmediğim için bu şu an fotoğrafını gördüğün yine eski seri kasetçaları taktım. Şimdi gelelim senin meselene bu teyp aux dönüştürücülerin ses kalitesini beğenmesem de cızırtılı gelse de böyle eskicilerden bulduğum yabancı teyplerle çok güzel bir nostalji hissini sonunda yakalayabildim. Şu an için tek sıkıntı yabancı kasetlerin sayısı az ve istediğini bulma oranın düşük ama yine de en kötü senaryoda aux teyp dönüştürücü aparat ile yine bende olmayan yada bulamadığım kasetin şarkısını bu sefer de auxtan dinleyebiliyorum yani o şarkıyı açamadım bu şarkıyı açamadım derdi yok sadece aparat ile kalitesi düşüyor. Kaset takmayı Spotify premium gibi düşünürsen aparatla kalitesizi oluyor :D. Umarım kendimi açıklayabilmişimdir.

Alper45

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,073
3,070
4,070
26
Eski analog tuner bantlı teybin kasetçalar kısmını ne kadar uğraştıysamsa da adam edemedim, madem öyleyse böyle olsun diyerek Clio’dan çökmüş olduğum yine eski seri fakat 80 ler değil 90 lar teybini taktım.

Bunun sonucunda da artık kaset alımına başladım, evde yığınla İbrahim Tatlıses kasedi var ama spotify listemde Tatlıses ne yazıkki fazla yok bulabilirsem o listeme uygun sanatçıları eklemeye çalışacağım bakalım.

Konuya dönecek olursam şuan için 3 adet kaset aldım.

*Best Of 80s
*Ace of Base

Ve bulduğuma aşırı sevindiğim

*Simon and Garfunkel

Henüz AC/DC denk getiremedim bakalım arıyoruz. 3 kaset içindeki yaklaşık 30-40 şarkı 20₺ ye denk geldi. Yerli olsa dolu bedavaya bulunuyor da yabancı gerçekten bulması zor.

Ekli dosyayı görüntüle 35910

Ekli dosyayı görüntüle 35911
O seri Pionner'ler güzel oluyor. Bizde de şundan vardı.
47323_0ce67fef85fe463e9c9e008a728cba98.jpg

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Guzel kombinler. Ben birakmak zorunda kaldim tr ye ya gelmiyor coil ya cok pahali geliyor
Likit N11'den, coilleride Dolap uygulamasından alıyorum. 1 ayda tam 100ML likit ve 1 coil bitiriyorum maliyeti 70 lirayı geçmiyor sigarayla kıyaslayınca bedavaya geliyor neredeyse bana :)

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Likit N11'den, coilleride Dolap uygulamasından alıyorum. 1 ayda tam 100ML likit ve 1 coil bitiriyorum maliyeti 70 lirayı geçmiyor sigarayla kıyaslayınca bedavaya geliyor neredeyse bana :)
Valla ben yok mtl icimiydi , coildi,iyi orjinal likit vs derken bir ara cogu seyi kaptim. Simdi iyice biraktim bu fiyatlarla ugrasamiyorum

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,543
2,717
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi

Autokit FA1-656 Metal Telefon Tutucu​

29,90 TL

Benim telefon 210 gram belki ondan belki de ürün dandik bilemiyorum ama hiçbir şekilde havalandırma menfezine tutunmuyor. İade olacak.

Tavsiye edebileceğiniz sağlam bir ürün var mı acaba?

furkano

Panpa
7 Eki 2016
326
1,360
3,095
Marka
Citroen
Benim telefon 210 gram belki ondan belki de ürün dandik bilemiyorum ama hiçbir şekilde havalandırma menfezine tutunmuyor. İade olacak.

Tavsiye edebileceğiniz sağlam bir ürün var mı acaba?
Linkini bulamadım ama Ttec marka vantuzlu tutacak kullanıyorum, bi kere vantuzu zayıfladı ,sıcak su döküp tekrar yapıştırdım, uzun zamandır sıkıntısız kullanıyorum.
IMG_20210623_124050.jpg

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım