En Son Ne Aldınız?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,227
45,819
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
iPhone 14 pro Max 256 gb.
Redmi note 8’i hemen hemen 4 sene kullandım. Son 2 senedir de itekleye itekleye gidiyordu. Gelen aramaları açamıyordum. Yani ses geliyordu ama ekrana düşmüyordu. Günde 4 5 kez yeniden başlatmalar da eklenince çekilmez bir hal almıştı.
Uzun bir süre telefon defterini kapattık diyebilirim.
Aynı sorun bende de var. Aynı modeli kullanıyormuşuz, bazen telefon açıkken titremeye başlıyor, ne yukarıdan bildirim iniyor, ne de ekrana arama uygulaması geliyor. Arayan kim göremiyorum, onu da geçtim açamıyorum. Sinir bozucu oluyor cidden. Hayırlı olsun güle güle kullanın.
Hayırlı olsun hocam güle güle kullanın.

Telefonda donanımsal bir bozukluk yoksa hard reset atabilirsiniz. Böylece sorun ortadan kaybolur. Başka sorunlar da ortadan kaybolur. Eğer hala devam ederse o zaman donanımsal bir sorun var demektir ki o durumda zaten değişim gerekir.

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,389
2
3,014
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Çok heyecanlı bir alışveriş oldu 😍

IMG_9121.jpeg

Ekli dosyalar

• IMG_9122.jpeg
    IMG_9122.jpeg
    1.6 MB · Görüntüleme: 0

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,389
2
3,014
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
iPhone 14 pro Max 256 gb.
Redmi note 8’i hemen hemen 4 sene kullandım. Son 2 senedir de itekleye itekleye gidiyordu. Gelen aramaları açamıyordum. Yani ses geliyordu ama ekrana düşmüyordu. Günde 4 5 kez yeniden başlatmalar da eklenince çekilmez bir hal almıştı.
Uzun bir süre telefon defterini kapattık diyebilirim.
Hayırlı olsun hocam ama 1 aya yeni model çıkıyordu, ben olsam beklerdim onu. Bu arada iPhone 14 Pro'larda batarya sıkıntısı olabiliyormuş. Bizdekinde olmadı ama internette çok görüyorum 1 sene içinde pil sağlığı %80’e düşenler var. Garantiden değişim için bakar olun.

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Baseus Grain Pro 4.8A Araç Şarjı Siyah
Araçta 1 adet USB ve 12V olduğu için böyle bir zarzavat aldım. Gayet iyi görevini yerine getirdi boyutları baya ufak göz önünde olacaksa daha iyi bir seçen olabilir. 12 watt bir şarj sağlıyor cihaz başı. 180 lira civarı fiyatlara düşüyor genelde.

SWF Visioflex Silecek Takımı
Aslında çok gerek var mıydı bilmiyorum ama uzun yol öncesi yenilemek istedim. Goodyear alacaktım ancak adaptörlü olanları almamı pek tavsiye etmediler müşteri hizmetlerinden de dönüş alamayınca vazgeçtim, Bosch'da pahalı geldi açıkçası. Biraz araştırırken orjinal sileceklerinin de bu firma tarafından üretildiğini fiyat performans olarak da gayet iyi olduğunu gördüm ki uzun yolda ve Karadeniz yağmur ikliminde güzelce görevini yerine getirmiş oldu.

Casio MTP-1302D-1A1VDF

Takım elbise ile takmalık uygun fiyatlı bir saat almak istedim, 827 TL'ye son ürünü aldım sanıyorum. Fiyatına göre güzel bir saat takım elbise ile gayet şık oldu, deri kordon ile de günlük kullanmayı düşünüyorum :D
1692453741627.png

Takım elbise, gömlek.
Taşköprü'den sarımsak.
Opet Yazlık Cam Suyu. (Pek beğenemedim, konsantre olanların performansı daha iyi gibi geldi bana.)

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,389
2
3,014
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Baseus Grain Pro 4.8A Araç Şarjı Siyah
Araçta 1 adet USB ve 12V olduğu için böyle bir zarzavat aldım. Gayet iyi görevini yerine getirdi boyutları baya ufak göz önünde olacaksa daha iyi bir seçen olabilir. 12 watt bir şarj sağlıyor cihaz başı. 180 lira civarı fiyatlara düşüyor genelde.

SWF Visioflex Silecek Takımı
Aslında çok gerek var mıydı bilmiyorum ama uzun yol öncesi yenilemek istedim. Goodyear alacaktım ancak adaptörlü olanları almamı pek tavsiye etmediler müşteri hizmetlerinden de dönüş alamayınca vazgeçtim, Bosch'da pahalı geldi açıkçası. Biraz araştırırken orjinal sileceklerinin de bu firma tarafından üretildiğini fiyat performans olarak da gayet iyi olduğunu gördüm ki uzun yolda ve Karadeniz yağmur ikliminde güzelce görevini yerine getirmiş oldu.

Casio MTP-1302D-1A1VDF

Takım elbise ile takmalık uygun fiyatlı bir saat almak istedim, 827 TL'ye son ürünü aldım sanıyorum. Fiyatına göre güzel bir saat takım elbise ile gayet şık oldu, deri kordon ile de günlük kullanmayı düşünüyorum :D
Ekli dosyayı görüntüle 43049

Takım elbise, gömlek.
Taşköprü'den sarımsak.
Opet Yazlık Cam Suyu. (Pek beğenemedim, konsantre olanların performansı daha iyi gibi geldi bana.)
Casio asla üzmez, iyi yapmışsınız bence. Zaman tutuşu da fazlasıyla iyidir, güvenilirdir. Hayırlı olsun 👍🏻

Alper45

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,075
3,075
4,070
26

Telefonda donanımsal bir bozukluk yoksa hard reset atabilirsiniz. Böylece sorun ortadan kaybolur. Başka sorunlar da ortadan kaybolur. Eğer hala devam ederse o zaman donanımsal bir sorun var demektir ki o durumda zaten değişim gerekir.
Yılların fotoğrafı, videosu, dokümanı var telefonda. Yedeklemeye kalkışsam altından ne kadar sürede kalkarım bilemiyorum. O yüzden idare ediyorum böyle.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,227
45,819
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yılların fotoğrafı, videosu, dokümanı var telefonda. Yedeklemeye kalkışsam altından ne kadar sürede kalkarım bilemiyorum. O yüzden idare ediyorum böyle.
Ortalama hızda bir laptopun varsa maksimum yarım saatini alır hocam emin ol. Zaten bir kısmı da bulut da kayıtlıdır. Orada kayıtlı olanları laptop'a indirmezsen daha da kısa sürer. Android telefon kullanılıyorsa belli aralıklarla hard reset kesinlikle yapılmalı.

kalender195

Mehmet Emin Kalender
Panpa
25 May 2017
901
1
1,740
2,520
27
İzmir
Marka
Volkswagen
Aynı sorun bende de var. Aynı modeli kullanıyormuşuz, bazen telefon açıkken titremeye başlıyor, ne yukarıdan bildirim iniyor, ne de ekrana arama uygulaması geliyor. Arayan kim göremiyorum, onu da geçtim açamıyorum. Sinir bozucu oluyor cidden. Hayırlı olsun güle güle kullanın.
Hocam ciddi sorunlar yaşadım. İşi gücü de aksatıyordu. Evde note 7’den 10’a kadar var hepsi sorunlu.

Çok teşekkür ederim daha iyileri sizlerin olsun.
Hayırlı olsun hocam ama 1 aya yeni model çıkıyordu, ben olsam beklerdim onu. Bu arada iPhone 14 Pro'larda batarya sıkıntısı olabiliyormuş. Bizdekinde olmadı ama internette çok görüyorum 1 sene içinde pil sağlığı %80’e düşenler var. Garantiden değişim için bakar olun.
Çok teşekkür ediyorum. Hem Türkiye’nin ekonomik durumundan beklemek istemedim hem de artık xiaomi o kadar canımı sıkmaya başladı ki iphone x’ler bilen halen güncel kullanılıyorken beklemek istemedim. Ek olarak dolar ülkemizde artmasına rağmen küreselde değer kaybediyor. Yeni modelin 200 300 $ daha pahalı olacağı söyleniyor.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,280
3,907
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Astra H için ufak bir servet :/

Baskı, Balata ve Volan

Ekstra olarak yarın sanayiye götüreceğim, şanzımandan uğultu sesi geliyor. Grup bilye ve rulmanları değişecek.

Araç özellikle 3.-4. ve 5. viteslerde uğultu sesi var ayrıca sanki şanzıman takozunda sıkıntı varmış gibi vites hareket ediyor. Eski Renaultlarda olduğu gibi gaza bastıkça ileri geri oynuyor.

Baskı, Balata ve Volan artık ömrünü neredeyse tamamladığı için bu işlem yapılırken buda aradan çıksın dedik.

Hareketli volan olduğu için maliyet epey yüksek.

Baskı Balata Volan 11000 Civarında

Grup bilye değişimi, şanzıman yağı, indir kaldır 7500 TL civarında tutacağını öngörüyoruz ekstra bir şey çıkmadığı sürece.

Çevremde ki astra h kasaların (6 ileri 1.3 CDTI) 200K - 240K kilometre arasında bu grup bilyesini bozduğunu öğrendim maalesef.

IMG_2991.JPG
IMG_2992.JPG
IMG_2990.JPG
IMG_2989.JPG
IMG_2993-min.JPG

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,030
7
51,359
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Benzine çok para verdim de, hiçbiri motorine verdiğim kadar can acıtmadı.
Çeyrek depo mazota 1000' lik olduk.
Ertesi günün akşamı 800₺'lik daha mazut...
Bir de kaskodan onarım hizmeti almaya çalışıyorum bakalım... Yetiş ya Süleyman...

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,809
1
4,132
3,770
İstanbul
Marka
MINI
E90'a trafik sigortası 2950
Allianz'dan anlaşmalı servisli kasko, 9500 TL ( teklif sırasında 10.500 TL idi, kestirirken 1000 TL bonus verip düştüler.) yetkili servis anlaşmalı yapsak 16 bin civarı fiyat çıkmıştı. 2006 model araba için yetkili anlamsız olacaktı. çok az kullanıyoruz. hasarsızlık en üst kademede.

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,389
2
3,014
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
  • Kasım ayına araç bakım ve muayene randevusu (Şimdiden almak gerekiyor, resmi muayene ise serviste hallediliyor :D)
  • Evde kullandığıımz ThinkPad'e yeni bataryalar ve hoparlör (ThinkPad'de niyeyse hoparlör çok çabuk bozuluyor, neyse ki takması vs. çok kolay iş bilgisayarı olduğundan)
  • Dolmakalem temizliği için kulak şırıngası
  • Bahçe için ayrık otu temizleme sıvısı (Çok merak ediyorum bunu, işe yararsa inanılmaz bir iş yükünden kurtaracak beni :D)
  • İş sonrası, evden çalıştığımda ya da kötü havalarda da hareketsiz kalmamak için koşu bandı ve lubrication sıvısı (Teknoloji inanılmaz ilerlemiş bu konuda. Spor salonlarındakilerine aşinayım ama ev tipi olanlar da çok iyi olmuş. Hele uygulama destekleri muazzam, bayıldım.)

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,367
7,206
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230827-012628_Hepsiburada.jpg
    Screenshot_20230827-012628_Hepsiburada.jpg
    626.4 KB · Görüntüleme: 0

Alper45

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,075
3,075
4,070
26
SunExpress'ten İzmir-Antalya gidiş dönüş uçak bileti. Kış mevsiminde gitmeyi düşünen varsa felaket ucuz bilginize. Ben, Kasım ayı için gidiş-dönüşü 660 liraya aldım. Günübirlik.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım