ETS 2 konvoy

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,650
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Promods dediğin tam olarak ne oluyor Cenk hocam ?
ets2_20191205_193356_00.png

ets2_20191205_193403_00.png

ets2_20191205_193417_00.png

ets2_20191205_193424_00.png

ets2_20191205_193449_00.png

ets2_20191205_193559_00.png

ets2_20191205_193439_00.png

ets2_20191205_193506_00.png

Profesyonel harita modu hocam. Ets'de olmayan ülke, şehir ve yolların bazılarının ana harita ve harita dlc'leri ile uyumlu şekilde eklenmiş hali. Bosna Hersek, Sırbistan, Moldova, Kuzey Makedonya, Romanya gibi Balkan ülkelerini, oradan doğru feribotla gidilen Kıbrıs'ı, İngiltere'nin kuzeyinde ki Faroe Adaları ve İzlanda'yı, Batısında ki Man Adası ve İrlandayı, Fransa'nın Güney Batısında ki İspanya'nın bir kısmını, İskandinavya haritasının kuzey kısmını ve Doğu kısmını içeriyor. Hepsini olmasa da bir bölümünü içeriyor.

Ayrıca var olan ana haritada ki ve satın alınan harita dlc'lerinde ki yolların ve şehirlerin yeninden düzenlenip, SCS'nin koymadığı şehirleri ve yolları koyan bir mod.

Yolların bazıları bölgelere göre değişiyor. Mesela Kuzey bölgelerden İzlanda sürekli karlı. İskandinavya'nın kuzeyinde feribotla gidilen bir ada var orası da karlı. Ayrıca yine bölgelere göre değişmekle beraber bozuk satıhlı, çukurlu, virajlı, dar, dik yokuşlu yollar, güzergahlar da mevcut.

Son düzenleme:

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,006
3
4,827
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Ekli dosyayı görüntüle 22372

Ekli dosyayı görüntüle 22373

Ekli dosyayı görüntüle 22374

Ekli dosyayı görüntüle 22375

Ekli dosyayı görüntüle 22376

Ekli dosyayı görüntüle 22377

Ekli dosyayı görüntüle 22378

Ekli dosyayı görüntüle 22379

Profesyonel harita modu hocam. Ets'de olmayan ülke, şehir ve yolların bazılarının ana harita ve harita dlc'leri ile uyumlu şekilde eklenmiş hali. Bosna Hersek, Sırbistan, Moldova, Kuzey Makedonya, Romanya gibi Balkan ülkelerini, oradan doğru feribotla gidilen Kıbrıs'ı, İngiltere'nin kuzeyinde ki Fareo Adaları ve İzlanda'yı, Batısında ki Man Adası ve İrlandayı, Fransa'nın Güney Batısında ki İspanya'nın bir kısmını, İskandinavya haritasının kuzey kısmını ve Doğu kısmını içeriyor. Hepsini olmasa da bir bölümünü içeriyor.

Ayrıca var olan ana haritada ki ve satın alınan harita dlc'lerinde ki yolların ve şehirlerin yeninden düzenlenip, SCS'nin koymadığı şehirleri ve yolları koyan bir mod.

Yolların bazıları bölgelere göre değişiyor. Mesela Kuzey bölgelerden İzlanda sürekli karlı. İskandinavya'nın kuzeyinde feribotla gidilen bir ada var orası da karlı. Ayrıca yine bölgelere göre değişmekle beraber bozuk satıhlı, çukurlu, virajlı, dar, dik yokuşlu yollar, güzergahlar da mevcut.
hocam teşekkür ederim,valla harika özellikmiş.Dik yokuş özellikle çok aradığım şeydi,peki bu promods u nerden indirebilirim ve mp destekli mi ?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,650
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
hocam teşekkür ederim,valla harika özellikmiş.Dik yokuş özellikle çok aradığım şeydi,peki bu promods u nerden indirebilirim ve mp destekli mi ?
Rica ederim hocam. MP desteği yeni geldi diyebilirim, oynanabiliyor yani. İndirmek için öncelikle oyunun tüm harita dlc'lerine sahip olmak gerekiyor. Bunda da sorun yoksa bu başlıkta bir kaç sayfa önce anlatmıştım nasıl olduğunu. Şu videoyu izlersen promods'un sitesine nasıl üye olacağını, neleri nasıl indireceğini anlatıyor. Henüz 1.35 sürümünde çalışıyor yalnız. 1.36'ya uyumlu hale getirilmedi. Eğer promods kuracaksan steam'den 1.35 sürümünü ayarlayıp bunda kalmalısın.

Son düzenleme:

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,055
3
15,290
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
50 TL'ye yakın bir fiyatı var pahalı bulanlar var, şahsen ben de biraz uygun olmasını beklerdim oyundan pahalı şu anda.

En azından bir iki il daha eklenmiş olmalıydı sırf Türk topluluk fazla diye para kaldırmaya çalışıyorlar.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,650
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
50 TL'ye yakın bir fiyatı var pahalı bulanlar var, şahsen ben de biraz uygun olmasını beklerdim oyundan pahalı şu anda.

En azından bir iki il daha eklenmiş olmalıydı sırf Türk topluluk fazla diye para kaldırmaya çalışıyorlar.
Şu yeni kabul edilen dijital hizmet vergisi zamazingosu yüzünden fiyatı böyle oldu diye tahmin ediliyor. Her ay bu vergi kesilecekmiş. 31 Aralık'tan sonra başlayacakmış. Muhtemelen şimdiden çıkarmaya başladılar parasını.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,184
6,820
Kocaeli
Marka
Opel

Ben de fazla buldum. İndirim bekleyeceğim almak için.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,650
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ben de fazla buldum. İndirim bekleyeceğim almak için.
Muhtemelen önümüzde ki yaz indirimlerinde ya da kesin olarak 2020'nin sonlarına doğru kış indiriminde düşer fiyatı. Yılbaşında düşme ihtimali çok düşük. Bu yaz düşme ihtimali de eh işte hocam. Yılbaşı için belki fiyat düşmez ama Bundle şeklinde paket yaparlarsa psikolojik olarak daha hesaplı olabilir.

Son düzenleme:

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,630
2,856
4,020
İstanbul
Marka
Yok
Yılbaşında fiyatı ya hiç düşmez ya da en fazla %10 düşer 2020 bahar ya da yaz indirimlerini bekleyeceğim almak için

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,719
6,738
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
20191214130006_1.jpg

Tekrardan ATS'ye geçiş yaptım. Şu kadran okunma mevzusu burada çok daha net, grafikler gözüme daha bir iyi geliyor. Çıktığından beri zaman zaman ETS'ye dönsem de yine dönüp dolaşıp ATS oynuyorum.

Fotoğrafın teması basit. Görüldüğü üzere yolda kalmış bir Kenworth ve 3 tane Kenworth'u çekme görevini üstlenmiş bir Peterbilt :cool:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,650
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Road to the black sea dlc ile Türkiye'den 3 şehir geldi malum. İstanbul'un Avrupa yakası, Edirne ve Tekirdağ şeklinde. Promods'u bilenler, Scs'nin koymadığı yolları ve şehirleri koyduklarını görmüştür. Kesin değil ama Promods cephesinde İstanbul'un tamamı, hatta Ankara'ya kadar da bir koridor oluşturulup oyuna Türkiye'yi daha fazla koymaları gündemde. Zaman alacak ama bilgiler netleştikçe paylaşırım.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,650
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
beyler türkiye harita modunu kullanan var mı modu kuramadım
YKS Team'in harita modundan bahsediyorsan herhangi bir mod gibi klasöre atıp kuruyorsun. Ekstra bir şey yok. Promods ya da başka bir harita modu aktifse ondan çalışmıyor olabilir. Sürüm uygun değildir ondan da çalışmıyor olabilir.

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,630
2,856
4,020
İstanbul
Marka
Yok
YKS Team'in harita modundan bahsediyorsan herhangi bir mod gibi klasöre atıp kuruyorsun. Ekstra bir şey yok. Promods ya da başka bir harita modu aktifse ondan çalışmıyor olabilir. Sürüm uygun değildir ondan da çalışmıyor olabilir.
Aynen yks team in modu videolarını izledim ama videodaki dosyalar bende gözükmüyor uzantıları farklı vs. Promods tada aynısı oldu

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,650
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Aynen yks team in modu videolarını izledim ama videodaki dosyalar bende gözükmüyor uzantıları farklı vs. Promods tada aynısı oldu
Ben uzun zamandır YKS'nin modunu kurmadım. En son 1.36 yokken kurmuştum. Şimdi yeni sürüme geçildikten sonra belki YKS'nin modu güncellenmemiş olabilir. Başka bir kaynaktan yahut aynı kaynaktan tekrar indirmeyi denemek lazım.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,650
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Promods oynadığım için Dlc çıkar çıkmaz satın aldım ama aktif etmemiştim. Promods’un tüm yollarını keşfettikten sonra silip Dlc’yi aktif ederek oynadım. Dlc ilk çıktığında sanki sadece İstanbul, Edirne, Tekirdağ için 48 lira isteniyor gibi bir algı oluşturulmuştu ama bana kalırsa haritanın geri kalanı da ciddi anlamda güzel. Hatta İskandinavya dlc’si en başarılı bulduğum harita paketiyken, Black Sea ilk sıraya yerleşti. Türkiye’yi hiç koymamış olsalardı bile yine 1 numaraya çıkarırdım.

Görebildiğim iki eksik var;

1- Ets’nin genel oynanışı itibariyle asfalt üzerinde bozuk yol bulmak mümkün değil. Bu haritada da maalesef aynı durum devam ediyor. Bu sefer gözüme fazla batmasının sebebi; çatlak, yamalı yollar koymuşlar ama üstünden düz yolda geçer gibi gidiyorsun. Yamalı yoldan geçerken bozuk yol efekti olmayacaksa yamalı yolu hiç koyma daha iyi.

2- Kimine göre eksi olmayabilir ama köyler arası mesafeler çok kısa. Tam hızı yükseltip sabitliyorsun tekrar bir köye giriyorsun yine hızı düşürüyorsun. Bir yerden sonra hızlan yavaşla sıkabiliyor. Belki o coğrafyanın yerleşimi, yapısı böyle de olabilir bilemiyorum.

Sonuç itibariyle Türkiye’yi hiç koymamış olsalardı bile 48 lira eder bu harita. Yolları zevkli, çevredeki yapıları, fabrikaları, manzaraları izlemek oldukça keyifli. Üstüne Türkiye için ne kadar uğraşıldığını ve kaliteli iş çıkarıldığını görünce imkanı olan indirim beklemesin. Pişman olmazlar.

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,055
3
15,290
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Şu bütünlemeler de bitse de topluca yapılan bir konvoya katılsam diyorum. Aslında başlayacaksın Calais'den Türkiye'ye kadar gideceksin de, burada DLC sahibi yoktur sanırım çok fazla. Ben de henüz almadım.

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
589
1,136
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Şu bütünlemeler de bitse de topluca yapılan bir konvoya katılsam diyorum. Aslında başlayacaksın Calais'den Türkiye'ye kadar gideceksin de, burada DLC sahibi yoktur sanırım çok fazla. Ben de henüz almadım.
Otopark.com konvoyu olacak mı .d

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım