ETS 2 konvoy

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,648
2,911
4,020
İstanbul
Marka
Volkswagen
Beta'ya nasıl geçiliyor ? Ben oyuna girip ayarlara baktım sadece ama yoktu herhangi bir şey
IMG_20200414_190811.jpg

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Promods olmasa ETS 2 oynanmaz. SCS' nin rakipsizliği oyunun gelişiminin önünü kesiyor. Truck Simulator güya ama simülasyonla alakası yok. Fizik yok, bakım periyotları ve yıpranma yok, takograf yok, gerçekçi firma ve yük işleyişleri yok, gerçekçi sınır ve gümrük işleyişleri yok... Daha onca şey yok. Yapılamayacak şeyler değil, yapmamaları canımı sıkıyor. Bu saydıklarım oyunun oynanışının üzerine binecek yükler değil, yapılması oldukça da basit şeyler. Neden uğraşılmıyor bilmiyorum.

Son düzenleme:

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,062
3
15,319
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Promods olmasa ETS 2 oynanmaz. SCS' nin rakipsizliği oyunun gelişiminin önünü kesiyor. Truck Simulator güya ama simülasyonla alakası yok. Fizik yok, bakım periyotları ve yıpranma yok, takograf yok, gerçekçi firma ve yük işleyişleri yok, gerçekçi sınır ve gümrük işleyişleri yok... Daha onca şey yok. Yapılamayacak şeyler değil, yapmamaları canımı sıkıyor. Bu saydıklarım oyunun oynanışının üzerine binecek yükler değil, yapılması oldukça da basit şeyler. Neden uğraşılmıyor bilmiyorum.

Uğraşmak istemiyorlar bana öyle geliyor. Nasıl olsa millet alıyor, hele hele şimdi multiplayer sebebiyle bir kişinin birden fazla hesabı oluyor (malumunuz banlanıyorsunuz).

Bu adamların oyunculuk anlayışı genellikle vur kaç tarzıdır, oyun çıkartır para bulurlar sonrasında yenisini çıkartırlar. Çoook eski oyunlarını oynayanlar bilir. ETS 2'de biraz ters tepti, şu anda 3. oyunu çıkartabilecek bir geçerli sebep neden bulamıyorlar (ya da bütçe bulamıyorlar bilemiyorum).

O kararsızlığın içerisinde, bu yukarıda saydıklarını acaba 3. oyuna mı yapsak yoksa güncelleme ile bu oyuna getirsek mi diye kesin düşünüyorlardır. Fizik olayı zor mevzu, eyvallah kolay değil. Ama takograf, gerçekçi sınır/gümrük sistemi, gerçekçi firma/yük sistemi, bakım periyotları bence bunlar gayet kolay eklenebilecek şeyler. Ama işlerine gelmiyor.

Fizik konusunda keşke OMSI otobüs simülatörünün yapımcısı el atıp onlar bir tır oyunu çıkartsa. Ortalık yıkılır o kadar söylüyorum, buradan OMSI'yi deneyen varsa nasıl bir simülasyon olduğunu ve otobüsün fiziğini nasıl iliklerinize kadar hissettiğinizi bilirsiniz.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,784
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
şu anda 3. oyunu çıkartabilecek bir geçerli sebep neden bulamıyorlar
Tüm söylenenlere katılıyorum. Hatta geriye doğru gidilirse daha bir çok eksiği ben de eklemiştim. Ama Ets 3 çıkarılırsa bu oyun harita genişliğinin getirdiği derinliği kaybedip oynanış bakımından geriye gider. Bir harita dlc'si çıkıyor ve oyun sürekli genişleyerek katlanıyor. Bundan 5 yıl sonra muhtemelen Türkiye dahil çoğu dünya ülkesine tek oyun içinde seyahat edebileceğiz. Eğer ets 3,4,5 şeklinde giderse harita dlc'leri iptal olur. Genişlemelerin hepsi bir sonraki versiyona kalır. Diyeceksiniz ki iyi işte biz de harita dlc'si satın alacağımıza 3,4,5 serileri satın alırız. Ama o şekilde olduğunda da bir harita dlc'si 40-50 liradan geliyorsa, harita genişlemesi + yeni özelliklerin ekleneceği bir oyun versiyonu 70-80 liraya gelecek. Bizim şuan güncelleme ile bedavaya aldığımız yeni motor sesleri, yeni efektler, açılabilir cam, dorse eklentileri v.s tüm bunları yeni seriye saklayacaklar ve para vererek almak zorunda kalacağız. Bu sefer de emin ol çoğu kişi almayacak. Çünkü niye ? Misal ben 80 lira verip ets 3 aldım diyelim. Bu sefer daha geniş harita paketli, daha fazla özellikli 4 çıkacağını bildiğim için 3'e o kadar para vermek istemeyeceğim. Çünkü 4 çıktığında 2,3.serilerin hiç biri oynanmayacak. Boşa verilmiş para olacak. O bakımdan tek oyun üzerinden ilerlemesi en güzeli. Sadece yukarıda bahsedilen ek özelliklerin getirilmesi gerekiyor.

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,062
3
15,319
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Tüm söylenenlere katılıyorum. Hatta geriye doğru gidilirse daha bir çok eksiği ben de eklemiştim. Ama Ets 3 çıkarılırsa bu oyun harita genişliğinin getirdiği derinliği kaybedip oynanış bakımından geriye gider. Bir harita dlc'si çıkıyor ve oyun sürekli genişleyerek katlanıyor. Bundan 5 yıl sonra muhtemelen Türkiye dahil çoğu dünya ülkesine tek oyun içinde seyahat edebileceğiz. Eğer ets 3,4,5 şeklinde giderse harita dlc'leri iptal olur. Genişlemelerin hepsi bir sonraki versiyona kalır. Diyeceksiniz ki iyi işte biz de harita dlc'si satın alacağımıza 3,4,5 serileri satın alırız. Ama o şekilde olduğunda da bir harita dlc'si 40-50 liradan geliyorsa, harita genişlemesi + yeni özelliklerin ekleneceği bir oyun versiyonu 70-80 liraya gelecek. Bizim şuan güncelleme ile bedavaya aldığımız yeni motor sesleri, yeni efektler, açılabilir cam, dorse eklentileri v.s tüm bunları yeni seriye saklayacaklar ve para vererek almak zorunda kalacağız. Bu sefer de emin ol çoğu kişi almayacak. Çünkü niye ? Misal ben 80 lira verip ets 3 aldım diyelim. Bu sefer daha geniş harita paketli, daha fazla özellikli 4 çıkacağını bildiğim için 3'e o kadar para vermek istemeyeceğim. Çünkü 4 çıktığında 2,3.serilerin hiç biri oynanmayacak. Boşa verilmiş para olacak. O bakımdan tek oyun üzerinden ilerlemesi en güzeli. Sadece yukarıda bahsedilen ek özelliklerin getirilmesi gerekiyor.

Evet.

SCS'nin tam olarak istediği aslında buna benzer bir sistem. Ama mevcut kitlesinin asla almayacağını biliyor.

2 rakamını silip SCS'nin tamamen ücretsiz update + dlc ile oyunu yürütmesi en hayırlısı olur.

LvntDmr67

Levo
Panpa
Beta Programı
27 Eki 2016
1,693
5,498
4,070
38
Ankara
Marka
Peugeot
Uğraşmak istemiyorlar bana öyle geliyor. Nasıl olsa millet alıyor, hele hele şimdi multiplayer sebebiyle bir kişinin birden fazla hesabı oluyor (malumunuz banlanıyorsunuz).

Bu adamların oyunculuk anlayışı genellikle vur kaç tarzıdır, oyun çıkartır para bulurlar sonrasında yenisini çıkartırlar. Çoook eski oyunlarını oynayanlar bilir. ETS 2'de biraz ters tepti, şu anda 3. oyunu çıkartabilecek bir geçerli sebep neden bulamıyorlar (ya da bütçe bulamıyorlar bilemiyorum).

O kararsızlığın içerisinde, bu yukarıda saydıklarını acaba 3. oyuna mı yapsak yoksa güncelleme ile bu oyuna getirsek mi diye kesin düşünüyorlardır. Fizik olayı zor mevzu, eyvallah kolay değil. Ama takograf, gerçekçi sınır/gümrük sistemi, gerçekçi firma/yük sistemi, bakım periyotları bence bunlar gayet kolay eklenebilecek şeyler. Ama işlerine gelmiyor.

Fizik konusunda keşke OMSI otobüs simülatörünün yapımcısı el atıp onlar bir tır oyunu çıkartsa. Ortalık yıkılır o kadar söylüyorum, buradan OMSI'yi deneyen varsa nasıl bir simülasyon olduğunu ve otobüsün fiziğini nasıl iliklerinize kadar hissettiğinizi bilirsiniz.
o OMSI'nin... :D insanı çileden çıkartan bir gerçekliği vardı :)

• Haha
Tepkiler: Berkin

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,784
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Evet.

SCS'nin tam olarak istediği aslında buna benzer bir sistem. Ama mevcut kitlesinin asla almayacağını biliyor.

2 rakamını silip SCS'nin tamamen ücretsiz update + dlc ile oyunu yürütmesi en hayırlısı olur.
Almaz kesinlikle. Çünkü öğrenciler bu oyunu çok fazla oynuyor. Bir harita dlc'si çıktığında bile 40-50 lirayı vermek yerine indirim bekliyorlar ki sürekli yüksek fiyattan yeni seri çıkarsa bu oyun batar. Bana kalırsa bu bahsettiğimiz ek özelliklerin gelişini hızlandıracaksa bunları bir dlc şeklinde satın almaya bile razıyım. Bahsedilen eksiklikleri 10-20 liraya dlc olarak koyarsın isteyen alır. Şuan ki gibi bedava güncelleme gelmesi tabi ki en iyi olan seçenek. Ama bedava diye bu güncellemelerin gelişini erteliyorlarsa yahut üstünde çalışmak istemiyorlarsa o zaman parasıyla çıkarsınlar ama çıkarsınlar.

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,648
2,911
4,020
İstanbul
Marka
Volkswagen
Benim hatırladığım kadarıyla 3. Oyun çıkamayacak 2.oyunu gelistireceklerini söylemişlerdi. Harita dlc si çıkartıyorlar ve eskisinden daha iyi dlc çıkarıyorlar ama yeterli değil arkadaşların söyledikleri yenilikleri getirmeleri lazım harita harita nereye kadar

Kim?

Panpa
15 Eyl 2016
1,025
1,994
2,770
Marka
Subaru
Direksiyonum olmadığı için klavye tayfası mensubu idim. Yakın zamanda DS3 ile oynadım çok daha güzel bir deneyimdi. Herşeyi manuel olarak kontrol etmeye çalıştığım için tuş sayısı yetersiz kaldı, bir miktar fedakarlıklar yapmam gerekti. Bluetooth ile çalıştırmak çok eziyetliydi fakat sonuç tatminkar bir deneyim. Tavsiye ederim.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,199
45,784
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
ProMods'un Türkiye için harita planı bu şekilde olabilir gibi duruyor. Sürüm 2.50 gibi öncelikle Suriye ile Türkiye'yi Mersin, Adana, Antakya şeklinde bağlamak var. İlerleyen sürümlerde de bu haritada görüldüğü güzergahla İstanbul'a bağlama planları var.
902b05b7fc7fd28a75821bc62541027803448a0c_2_656x500.jpeg

Kim?

Panpa
15 Eyl 2016
1,025
1,994
2,770
Marka
Subaru
Yeni versiyonda çok bir fark hissedemedim yani yaklaşık 4 gb lık güncelleme nereye gitti bilemiyorum tahminen grafik departmanı olabilir sonuçta >8 yıllık bilgisayar ile oynadığım için minecraft ayarlarında oynuyorum farkı hissetmemem doğaldır. Seslerde bariz değişimler mevcut.

Acaba DLC leri mod olarak yükleyebilir miyim diye internette gezinirken ETS 2 nin resmi sayfasın olduğunu düşündüğüm sitede dolaşmaya başladım. "Dowloads" kısmında 4 DLC indirilebilir gözüküyordu. Bir umut indirdim ".exe" dosyası geldi ve ETS 2 nin kurulu olduğu dosya konumunu istedi steam in yüklediği yeri gösterdim kabul etmedi. Yine aynı siteden "Base Game" dosyasını indirdim ve kurdum. DLC kurulum sihirbazına yeni kurulan lokasyonu göstedim ve o lokasyona "dlc_fr.scs" gibi ilgili dlc nin dosyasını bıraktı, bu dosyaları masaüstüne çektim internetten yüklediğim oyunu sildim. Steam in yüklediği lokasyona bu DLC dosyalarını kopyaladım ve ETS 2 yi çalıştırdım DLC ler gözükmüyordu pes etmiştim zaten inancım yoktu fakat bilgisayarı kapatıp açtıktan sonra harita genişlemişti. Benim yaşadığım bir istisna olabilir belki ilgilenen veya merak eden vardır diye tecrübemi paylaşmak istedim. Denemek isteyen olursa benim gibi uğraşmayın diye ".scs" uzantılı 2 DLC yi paylaşıyorum tek yapmanız gereken o dosyayı steam in oyunu kurduğu lokasyona kopyalamak (benim durumumda "C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Euro Truck Simulator 2" idi) bilgisayarı kapatıp açtıktan sonra sonuçlarınızı paylaşmak.

İtalya DLC
Fransa DLC

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım