Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Losturcos

Asfalt Kurutucu
11 Haz 2019
61
34
520
31
Tokat - Mersin
Marka
BMW
İyi akşamlar, f20 116i 2012 68binde 1 ay oldu alalı masraf yapmaktan içim dışıma çıktı 5 bini geçti yaptığım masraf neyse şimdi gelelim şöyle bir sorunum var.

1.aracım yolda giderken hep olmasada sık sık sanki arabayı arkadan biri tutuyor bırakıyor gibi oluyor silkelememi deniyor buna bilemiyorum.
2.ise yolda giderken ışıklarda duracağım zaman oluyor hızım 0 - 20 arasına düştüğünde bi vuruntu oluyor bu vuruntu şuna benziyor : acemi sürücü Manuel aracı kullanırken debriyajı erken çekerde araç bi titrer bişeylee vurur ya ona benziyor ama o kadar sert değil.

Bu sorunlar şanzıman yağ soğutucusu patlaması sonrası çıktığını düşünüyorum. Bobin buji değişimi yapıldı sonuç aynı. Ustam en büyük ihtimal olarak o şanzıman yağ soğutucusu patladığında şanzıman yağına yağmı su mu neyse onun karıştığından bu sorunun olabileceğini söylüyor en yüksek ihtimalle.

Biraz uzun oldu farkındayım ama gerçekten bıktım 1 ay oldu ne tadını alabildim aracın ne başka bişey. Şimdiden teşekkürler cevaplarınız için

Ekleme: araçta devirde dalgalanma en ufak acayiplik yok, hiçbir arıza kodu arıza ışığı yok

Son düzenleme:

nebel6

Takipçi
13 Eyl 2019
4
0
10
27
bursa
Marka
BMW
Merhaba arkadaşlar bir güncellemede ben yapayım. Benim 118inin de şanzımana su girmişti yap sogutucu değiştirdim şanzıman içini temizleyip yeni yağ filtre takıp kullanmaya başladım ilk zamanlar vites geçişleri çok kötüydü ve titreme vardı araçta yaklaşık 2bin km yol yaptım ve şanzıman kendine geldi tiremelrin hepsi geçti sadece 1den 2ye geçişte minimal düzeyde hissettiriyor ama o da çok önemli değil km yaptıkça oda geçer diye düşünüyorum şimdilik şanzımanı kurcalatmayacam bu şekilde kullanıcam. Şanzıman revizyonu yaptıran arkadaşında sorunu nasıl bitmedi anlamadım şanzımanın içi komple açılıyor su kalma ihtimali gibi bir durum olamaz ya düzgün yapamadılar yada motor şanzıman sdaptasyonunda bir sıkıntı var
Ercan bey şanzıman temizlemesei ne kadar surdu ve maliyeti nedir

Ercan0707

Senkromeççi
11 Tem 2019
33
4
70
33
Marka
BMW
Benim araba 2-3 gün yattı özel serviste bana maliyeti 5 bin tlyi buldu ama şanzıman dışında bi kaç parça daha değiştirdim. Şanzıman yağ+filtre+sogutucu değişimi 3.5-4 arası olur

nebel6

Takipçi
13 Eyl 2019
4
0
10
27
bursa
Marka
BMW
Anladım benim araçda aynı işlemler yapıldı fakat sokulup öyle temizlenme olmadı yağ bosalttılar yenisi koydular sogutucu yenisi falan 1 ay sonra tekrar yağ değişimi yapıcaklar sorun düzelirmi sizce aynı devam ediyor şuan

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,302
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Sorun yaşayan tüm BMW kullanıcılarına sabırlar ve en kısa zamanda hayırlı alışverişler diliyorum.

Losturcos

Asfalt Kurutucu
11 Haz 2019
61
34
520
31
Tokat - Mersin
Marka
BMW
Anladım benim araçda aynı işlemler yapıldı fakat sokulup öyle temizlenme olmadı yağ bosalttılar yenisi koydular sogutucu yenisi falan 1 ay sonra tekrar yağ değişimi yapıcaklar sorun düzelirmi sizce aynı devam ediyor şuan
bende düzelmedi 2 kez yaptırdım o işlemi 2 ay arayla. Sizdeki sorun tam olarak ne yapıyor ? Ben bu ay sonu şanzımanı tamire verecem

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım