ferrariye bu yapılırmı bee

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Yol araçlarıyla pist araçlarını karıştırmayın. Sürüş amaçlarına göre modifiye edilmesi çok normal. Şunu yapan da mühendis mesela:
03-ferrari-488-gt3-red.jpg

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yol araçlarıyla pist araçlarını karıştırmayın. Sürüş amaçlarına göre modifiye edilmesi çok normal. Şunu yapan da mühendis mesela:
03-ferrari-488-gt3-red.jpg
Ee bunu yapan Ferrari mühendisleriyse yahut Ferrari'nin onay verdiği bir firmaysa zaten sorun yok. Ama yanlışım yoksa, bu görseldeki araç rollcage'li pist versiyonu dediğin gibi ama öncekiler pek pist aracına benzemiyor. Daha çok yol üretimi için yapılmış ve sonradan modifikasyona uğramış gibi gözüküyorlar.

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Ee bunu yapan Ferrari mühendisleriyse yahut Ferrari'nin onay verdiği bir firmaysa zaten sorun yok. Ama yanlışım yoksa, bu görseldeki araç rollcage'li pist versiyonu dediğin gibi ama öncekiler pek pist aracına benzemiyor. Daha çok yol üretimi için yapılmış ve sonradan modifikasyona uğramış gibi gözüküyorlar.
Ferrari'nin GT3 versiyonu işte. Ama Ferrari mühendisleri de arabaları üretirken bazı şeyleri göz önüne almak zorundalar. Mesela trafikte, normal insanlar tarafından kullanılacaklarını falan. Eğer sadece pistte kullanacaksan adam akıllı mühendisliğini yapıp bu tarz modifiyeler uygulamak saçma değil, onu demeye çalışıyorum. Tabii ki gidip mesela Opel Astra'yı hayvan gibi yere pıstırıp egzozu bağırta bağırta gezenlerden bahsetmiyorum.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ferrari'nin GT3 versiyonu işte. Ama Ferrari mühendisleri de arabaları üretirken bazı şeyleri göz önüne almak zorundalar. Mesela trafikte, normal insanlar tarafından kullanılacaklarını falan. Eğer sadece pistte kullanacaksan adam akıllı mühendisliğini yapıp bu tarz modifiyeler uygulamak saçma değil, onu demeye çalışıyorum. Tabii ki gidip mesela Opel Astra'yı hayvan gibi yere pıstırıp egzozu bağırta bağırta gezenlerden bahsetmiyorum.
Ben de onu diyorum, pist yarışı için özel ve modifiyeli bir Ferrari üretmek zaten anormal değil. Ama önceki görsellerdeki araçlar Ferrari tarafından mı üretilmiş ? ya da Ferrari onaylı bir firma tarafından mı ? Pist için mi yapılmışlar yoksa yol kullanımı için mi ? Yol için yapılıp daha sonradan modifikasyona uğramışlar gibi duruyorlar. Ben daha önce Ferrari'nin üretim bandından müşterisi için yolda kullanabilmesi açısından böylesine modifiyeli ürünler çıkarıp teslim ettiğini hiç duymamıştım. Belki de benim cahilliğimdir.

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Ben de onu diyorum, pist yarışı için özel ve modifiyeli bir Ferrari üretmek zaten anormal değil. Ama önceki görsellerdeki araçlar Ferrari tarafından mı üretilmiş ? ya da Ferrari onaylı bir firma tarafından mı ? Pist için mi yapılmışlar yoksa yol kullanımı için mi ? Yol için yapılıp daha sonradan modifikasyona uğramışlar gibi duruyorlar. Ben daha önce Ferrari'nin üretim bandından müşterisi için yolda kullanabilmesi açısından böylesine modifiyeli ürünler çıkarıp teslim ettiğini hiç duymamıştım. Belki de benim cahilliğimdir.
Reis onlar direk showcar. Sadece fuar olur buluşma olur o zamanlar cilalayıp yıkayıp çıkarıyorlar piyasaya. Ama güzel ya :D

Cussler

Panpa
5 Eki 2016
3,477
8,934
4,970
Marka
Toyota
Abi o arabalar herhangi bir kullanım için modifiye edilmiyor zaten:D "durması" için yapılıyor "şekil" için.

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Yok yahu, onlar show car zaten. Ama şu mühendisler kaç sene düşünmüş çalışmış, üstünde oynama yapmak saçma mantığını sevmiyorum. Onu anlatmaya çalışıyorum :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Reis onlar direk showcar. Sadece fuar olur buluşma olur o zamanlar cilalayıp yıkayıp çıkarıyorlar piyasaya. Ama güzel ya :D
Abi o arabalar herhangi bir kullanım için modifiye edilmiyor zaten:D "durması" için yapılıyor "şekil" için.
Yok yahu, onlar show car zaten. Ama şu mühendisler kaç sene düşünmüş çalışmış, üstünde oynama yapmak saçma mantığını sevmiyorum. Onu anlatmaya çalışıyorum :D
Heh bana bunlarla gelin. Ferrari onaylı bir modifikasyona uğramış showcar ise diyeceğim bir şey yoktur. Sonuç olarak Ferrari bunu onaylamış. Ama Ferrari'nin yapmadığı yahut onaylamadığı herhangi bir modifkasyonu da bu araçlar için saçma bulurum. Çünkü o araca modifikasyon yapılabilmesi için o aracı baştan sona kendi yaratan ve dizayn eden mühendislerine ihtiyaç vardır. Bence öyle yani. Anlatmaya çalıştığım şey bu.
Misal focus rs satın alıyorsun stock, sonra gidip Ford'un anlaşamalı olduğu ve mühendislerinin de onay verdiği mountune modifikasyon şirketinde araca yazılım ve body kit yaptırabiliyorsun. Yani aracın üreticisinin onay verdiği yahut kendi yaptığı bir modifikasyon olmalı bu. Onun haricindekileri saçma buluyorum. Hele hele Ferrari de hepten saçma buluyorum.

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Çünkü o araca modifikasyon yapılabilmesi için o aracı baştan sona kendi yaratan ve dizayn eden mühendislerine ihtiyaç vardır.
Süspansiyon sistemi, motor falan için mantıklı bu dediğiniz de aerodinamik modifikasyon hiç zor değil. Neredeyse tüm araçların katı modelini internette bulabilmek mümkün. Onun üzerine istenilen bodykiti çizip herhangi bir cfd programında akış analizi yapılıp sonuçlar değerlendirilir, optimizasyonu yapılır, sonra da üretilip takılabilir ki çok da iyi sonuçlar alınabilir işin kalitesine göre.

binglidak

Bahadır kaya
Profesör
8 Eyl 2016
366
578
1,645
Gopronun the street of japan videosunun sonlarına doğru bu kılıkta lambolar vardı. 2-3 dk. Öncesi de eski porschelerin mekaniğini toplayıp gazlayan bir dayı vardı. Mekanikci dayıyı bu sürüngenlere tercih ederim

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Süspansiyon sistemi, motor falan için mantıklı bu dediğiniz de aerodinamik modifikasyon hiç zor değil. Neredeyse tüm araçların katı modelini internette bulabilmek mümkün. Onun üzerine istenilen bodykiti çizip herhangi bir cfd programında akış analizi yapılıp sonuçlar değerlendirilir, optimizasyonu yapılır, sonra da üretilip takılabilir ki çok da iyi sonuçlar alınabilir işin kalitesine göre.
Eee zaten ilk sayfalarda görseli olan araçlar süspansiyon sistemi dahil bir çok konuda modifiye edilmiş. Yani belli ki aracın hemen hemen tüm dinamiklerinde ya da dinamiklerini etkileyebilecek bölgelerine uygulama yapılmış. Böyle bir durumda Ferrari gibi ileri teknoloji bilgi ve tecrübeye sahip bir firmanın mühendislerinin yarattığı makinelerden daha iyisini yapabileceğini iddia eden ve Ferrari mühendislerinin de onay vermediği bir değişime aracı uğratmak biraz komik oluyor. Onay vermişlerse ne ala tabii. Burada bahsettiğimiz sıradan bir hothatch olsa daha iyisini yapacak mühendis ve firma var diyebiliriz ama bu marka Ferrari. Belkide dünyanın en iyi mühendisleri onlarda.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım