Fiat 500leri nasıl bilirsiniz?

seyficn

Asfalt Kurutucu
16 Eki 2019
63
96
560
33
İstanbul
Marka
Kia
Evet arkadaşlar otomobilleri sevsin sevmesin neredeyse herkese sevimli gelen 500leri sormak istiyorum size. Bu sevimli araçlar nasıldır? Dışı bizi içi sahibini mi yakar? 1.2 duallogic kombinasyonu illallah dedirtir mi vs. Bunları sorma amacım hanımın manuel vitese alışamaması ve 2012 model 100.000de bir 500 sahibinin aracı takas etmek istemesi. (benim arabam çok sevdiğim ve kullanmaktan keyif aldığım 2012 1.3 MiTo)

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,528
2,696
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
2014 yılında popstar modeli 55bin tl idi. O zaman için niyetlenmiştim ama araştırınca L'lerin doblodan hallice olduğuna kanaat getirdim. X'ler ile L'ler arasında dashbordun oturtulmasında bile fark barizdi. Sürüş dinamikleri olarakta L'lerin X'lerin gerisinde olduğunu biliyorum. Eğer arka tarafta fazlaca hacme ihtiyacınız yoksa 500X iyi bir tercih olabilir ancak 500L ye bulaşmamak en iyisi gibi.

seyficn

Asfalt Kurutucu
16 Eki 2019
63
96
560
33
İstanbul
Marka
Kia
2014 yılında popstar modeli 55bin tl idi. O zaman için niyetlenmiştim ama araştırınca L'lerin doblodan hallice olduğuna kanaat getirdim. X'ler ile L'ler arasında dashbordun oturtulmasında bile fark barizdi. Sürüş dinamikleri olarakta L'lerin X'lerin gerisinde olduğunu biliyorum. Eğer arka tarafta fazlaca hacme ihtiyacınız yoksa 500X iyi bir tercih olabilir ancak 500L ye bulaşmamak en iyisi gibi.
Üstad düz 500 bu, tek kapı olanlardan.

seyficn

Asfalt Kurutucu
16 Eki 2019
63
96
560
33
İstanbul
Marka
Kia
Duologic şanzımanı biraz araştırın hocam, size uyarsa alabilirsiniz .
Üstad şanzıman genel olarak sorunsuz ama ruhsuz diye geçiyor forumlarda. Biraz da malzeme kalitesinin aracın fiyatına göre düşük kaldığını belirtmişler alfamı çok sevdiğimden her kusuru gözümde büyüyor 500ün :)

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Direkt şanzıman yorumlarına girildiği için ben de ondan giriyorum. Kullanım amacına, kullanıcıya göre memnun edebilecek bir şanzıman. Arkadaşımın eşi 100 bin km kadar kullanmıştı 1.4 dualogic olanını, şikayeti yoktu. 1.4 motoruyla da beklenmeyen bir performansı vardı. Burada yazılması muhtemel yorumlar bu aracın üretim ve alımındaki esas amaçlar olmayacaktır.

seyficn

Asfalt Kurutucu
16 Eki 2019
63
96
560
33
İstanbul
Marka
Kia
Direkt şanzıman yorumlarına girildiği için ben de ondan giriyorum. Kullanım amacına, kullanıcıya göre memnun edebilecek bir şanzıman. Arkadaşımın eşi 100 bin km kadar kullanmıştı 1.4 dualogic olanını, şikayeti yoktu. 1.4 motoruyla da beklenmeyen bir performansı vardı. Burada yazılması muhtemel yorumlar bu aracın üretim ve alımındaki esas amaçlar olmayacaktır.
Genel olarak 1.4lerden memnun kalmış insanlar ancak bana gelen araç 1.2 ve 1.2 yorumlarında aracın bariz şekilde hantal olduğu yazılmış. Yani şehir içinde kullanımda sorun olmaz diye düşünüyorum ama insan sollama yaparken biraz rahat etmek istiyor.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Genel olarak 1.4lerden memnun kalmış insanlar ancak bana gelen araç 1.2 ve 1.2 yorumlarında aracın bariz şekilde hantal olduğu yazılmış. Yani şehir içinde kullanımda sorun olmaz diye düşünüyorum ama insan sollama yaparken biraz rahat etmek istiyor.
Sollama konusunda rahatlık derseniz piyasadaki birçok araç direkt elenir. Sol şeritte mahçup kalmazsınız ama biraz arabayı zorlamanız gerekir. Şehir içi çok performans beklentiniz yoksa normal kullanıcıya gayet yeter. Ama şuanki 1.3 dizel mitonuz gibi bi performans ne 1.2den ne de 1.4ten beklemeyin derim.

Sadece motor için konuşuyorum bu arada, manuellerini kullandım sadece şanzıman hakkında bilgim yok

seyficn

Asfalt Kurutucu
16 Eki 2019
63
96
560
33
İstanbul
Marka
Kia
Sollama konusunda rahatlık derseniz piyasadaki birçok araç direkt elenir. Sol şeritte mahçup kalmazsınız ama biraz arabayı zorlamanız gerekir. Şehir içi çok performans beklentiniz yoksa normal kullanıcıya gayet yeter. Ama şuanki 1.3 dizel mitonuz gibi bi performans ne 1.2den ne de 1.4ten beklemeyin derim.

Sadece motor için konuşuyorum bu arada, manuellerini kullandım sadece şanzıman hakkında bilgim yok
Teşekkür ediyorum dostum

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,639
2
9,529
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
@S.Asil 'in duologic tecrübesi var yardımcı olur sorularınıza

Teşekkür ederim @Toprak38 😇😊

DL ile ilgili yardımcı olurum elbette hatta şöyle bir konuda değinmiştim üzerine ;

seyficn

Asfalt Kurutucu
16 Eki 2019
63
96
560
33
İstanbul
Marka
Kia
Teşekkür ederim @Toprak38 😇😊

DL ile ilgili yardımcı olurum elbette hatta şöyle bir konuda değinmiştim üzerine ;

Teşekkür ederim sağ olun

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Eğer tork konvertörlü veya cvt otomatiğe alışan birisiyseniz Dualogic şanzımanın sert geçişleri sizin canınızı muhtemelen sıkacaktır. Şanzımandan dolayı önermiyorum, ama Fiat 500 gibi bir aracı kullanmak da zevkli olacaktır.Eğer varsa yüksek motorlularına bakınız 1.2'si biraz ağır kalır.Eğer daha hızlı versiyonu varsa hem siz keyif alırsınız hem de eşiniz, hafif kasadan dolayı yüksek motorlusu da gitmem demez zannımca.

Son düzenleme:

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul

Bu yazdığınızın nedeni motorun 1.2 olması. Aynı aracın manueline de baksanız uçup kaçmayacak. Üstte bakılan araba ile gelen yorumlar tutmayabilir derken bunu kastetmiştim. Bu gözler bu forumda hibrit cvt arabaların ne tuhaf şeylerle değerlendirildiğini gördü. :) Her araç kendi muadilleriyle, üretim amacıyla değerlendirilmeli. Vitesi hisli olsun, şöyle kaçsın, böyle yol tutsun diyorsanız baştan bu arabaya bakarak hata yapıyorsunuz. 500 1.2 dualogic sıradan bir şehir aracı. A sınıfı bir araba, rakipleri i10, c1 gibi araçlar.

@Mt.Akina 1.4 olanlar daha eski, yeni modeller 1.2 atmo ve 0.9 turbo. Ama 0.9 da manuel dışında yok diye biliyorum.

seyficn

Asfalt Kurutucu
16 Eki 2019
63
96
560
33
İstanbul
Marka
Kia
Bu yazdığınızın nedeni motorun 1.2 olması. Aynı aracın manueline de baksanız uçup kaçmayacak. Üstte bakılan araba ile gelen yorumlar tutmayabilir derken bunu kastetmiştim. Bu gözler bu forumda hibrit cvt arabaların ne tuhaf şeylerle değerlendirildiğini gördü. :) Her araç kendi muadilleriyle, üretim amacıyla değerlendirilmeli. Vitesi hisli olsun, şöyle kaçsın, böyle yol tutsun diyorsanız baştan bu arabaya bakarak hata yapıyorsunuz. 500 1.2 dualogic sıradan bir şehir aracı. A sınıfı bir araba, rakipleri i10, c1 gibi araçlar.

@Mt.Akina 1.4 olanlar daha eski, yeni modeller 1.2 atmo ve 0.9 turbo. Ama 0.9 da manuel dışında yok diye biliyorum.
0.9 otom sadece lancialarda var şuan dostum, aslında temiz bulunsa onlarda güzel araba ama yüksek ihtimal mitomdan vazgeçmeyeceğim.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford

Aslında motor-şanzıman vesaire olarak aynı altyapıya sahiplerse muhtemelen öyledir, eski kasa almak çok daha mantıklı.Hem zaten modelden kaynaklı olası değer kaybını yaşadığı için araçlar muhtemelen bayağı ucuzlamıştır.Eski kasa 1.4 Dualogic'i denemek lazım eğer tatmin ederse olur niye olmasın, aradığınız şartlarda-performans/tutuş vs gibi konularda- tabii ki bir Mito olmaz ama. @seyficn

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım