Baris Inselel

Yönetim
Editör
Beğeni puanı
267
Tofaş’ta üretilerek dünyanın pek çok farklı noktasına “Tipo” ismiyle ihraç edilen Fiat Egea, Almanya’da “segmentinin en dayanıklı otomobili” seçildi.
Fiat Chrysler Automobiles’a (FCA) bağlı 400 fabrikanın yer aldığı WCM -Dünya Klasında Üretim Programı- değerlendirmesinde, otomobil fabrikaları içerisinde en yüksek puanla “Altın Seviye”deki Tofaş’ın ürettiği Egea, kalitesiyle ihracat pazarlarında da ezberleri bozmayı sürdürüyor. Avrupa’ya “Tipo” ismiyle ihraç edilen Egea, otomotiv endüstrisinin kalbi olarak kabul edilen Almanya’da sınıfının en dayanaklı ve sorunsuz aracı seçildi. Almanya’nın resmi araç muayene merkezi GTÜ tarafından gerçekleştirilen, otomobillerin güçlü ve zayıf yanlarını ortaya koyarak, otomobil satın almak isteyenler için rehber...
Okumaya devam et...

AlperErdem

Profesör
Beta Programı
Beğeni puanı
530
Demek ki Egea C segmenti olarak görülmüyormuş. Segment karmaşasında olan bir otomobildi, açıklığa kavuştu.

C

Canberk

Ziyaretçi
Taksicilerin tercihi olması yeterli gösterge. Kalitesiz, ekonomik, ucuz, dayanıklı...

AlperErdem

Profesör
Beta Programı
Beğeni puanı
530
kompakt sınıfın en dayanıklısı yazıyor kompakt C sınıfı olmuyor muydu
Yazıda sadece göz gezdirdim kompakta dikkat etmedim, evet kompakt c sınıfı oluyor. C sınıfında 1. olabileceğini sanmıyorum. Ancak B veya B+ sınıfta 1. olabilir diye düşünüyorum.

funtroverted

Profesör
Beta Programı
Beğeni puanı
60
Almanya’da o kalitesizlikte :)!) başka araba yoksa demek.

sputnik

Peace at home, peace in the world.
Beta Programı
Beğeni puanı
12,177
Yazıda sadece göz gezdirdim kompakta dikkat etmedim, evet kompakt c sınıfı oluyor. C sınıfında 1. olabileceğini sanmıyorum. Ancak B veya B+ sınıfta 1. olabilir diye düşünüyorum.
B sınıfı supermini oluyor. B+ diye bir sınıf duymadım, zaman zaman buralarda büyük b sınıfı araçlar için yazılan ama aslında olmayan bir sınıf.
Kompakt yani c sınıfında olmuş.

AlperErdem

Profesör
Beta Programı
Beğeni puanı
530
Allah Allah, C segmentinde 1. olması şaşırttı açıkçası.

furkankaya585597

Profesör
Beğeni puanı
950
Bu karşılaştırmanın farklı bir nedeni olduğunu düşünüyorum. Corolla varken Egea'ya C segmentinde laf düşmez bence sağlamlık konusunda.

ulas79

Profesör
Beğeni puanı
723
1.6 dizel sedanı ile kısa bir samimiyetim oldu ,bir araç bu kadar mı kolay arkasını bırakır,30 km ile çok keskin olmayan bir virajda arka direkt öne geldi ve bunu bir kere yapmadı girdiğim her virajda bıraktı ,önce lastik sandım ama lastikler 1 senelikti keza araçta daha 1 senelikti,yol sesi motor sesi hep içeride idi ,inince resmen yorgunluktan bitap düştüm.

sputnik

Peace at home, peace in the world.
Beta Programı
Beğeni puanı
12,177
Japonlar şaşkın
Japonlar zaten Avrupa'da çok satmıyor da, ben şaşırdım.
1.4 yağ yakıyor, 1.3 mjette de bir sorun vardı araç marş almıyormuş, bagajları su alıyor. Bunun gibi çeşitli birçok sorun var, sizler de görmüşsünüzdür. Tek tük görülen şeyler de değil, hk. bayağı yazılan sorunlar. Ya sorunlu araçların hepsi Türkiye'de yada diğer markalarda durum daha vahim.

muhammed37

Profesör
Beğeni puanı
903
Marka
Yok
1.4 yağ yakıyor, 1.3 mjette de bir sorun vardı araç marş almıyormuş, bagajları su alıyor. Bunun gibi çeşitli birçok sorun var, sizler de görmüşsünüzdür. Tek tük görülen şeyler de değil, hk. bayağı yazılan sorunlar. Ya sorunlu araçların hepsi Türkiye'de yada diğer markalarda durum daha vahim.
Avrupa'da hb ve sw ağırlık kullanılıyor belki bu sorunlar sedana özgüdür (motor sorunları hariç tabi) ülkemizde ağırlıklı sedan kullanıldığı için sorunlar daha fazla göze çarpıyor olabilir

MAYFA AYUU

Panpa
Beta Programı
Beğeni puanı
14,897
Marka
Audi
1.4 atmo avrupada olmayabilir ya