Fiat Linea 1.3 Multijet Pop

Akın

Panpa
Beta Programı
Beğeni puanı
5,353
Marka
Yok
Haksız mıyım ama bir tarafta Leon bir tarafta Focus gönül kaymaz Bravo'ya 😬

Aslında Fiat'ı severim 6 yıl kadar babamda 1.9 dizel Doblo vardı. Sıfır aldık hiç sorun yaşamadık. Tam dediğim gibi para kazandıran arabadır. Hatta sağa sola atacak param olsa bir 500 alır koyarım garaja. Ya da 4x4 Panda =) Ama bu tartışmasını yaptıklarımız değil...
Linea, Leon ve Focus ile kıyaslanamaz ama Linea'nın numarası ortada. Sıfır Egea almam onun yerine Focus alırım demişsiniz bunun sonu da gelmez. Şu an 100.000 TL'ye sıfır Egea verirlerken en genç alabileceğiniz temiz Focus 6 yaşında bir mk3 olur. Egea, Yol tutuş, konfor olarak bir Focus değil ama urban plus paketlerden itibaren güvenlik olarak aşağı kalır pek yanı yok. Bravo nedir nasıldır pek bilmiyorum ama platform ortağı giulietta'dan aşağı kalır değildir.

akulkerberkay

Berkay Akülker
Asfalt Kurutucu
Beğeni puanı
133
Marka
Jeep
Linea, Leon ve Focus ile kıyaslanamaz ama Linea'nın numarası ortada. Sıfır Egea almam onun yerine Focus alırım demişsiniz bunun sonu da gelmez. Şu an 100.000 TL'ye sıfır Egea verirlerken en genç alabileceğiniz temiz Focus 6 yaşında bir mk3 olur. Egea, Yol tutuş, konfor olarak bir Focus değil ama urban plus paketlerden itibaren güvenlik olarak aşağı kalır pek yanı yok. Bravo nedir nasıldır pek bilmiyorum ama platform ortağı giulietta'dan aşağı kalır değildir.

Sadece yol tutuş değil bence kıyaslanacak seviyede dahi değiller Focus ve Egea. Yani basit kullanıcı gözüyle bakıp tekniği bir kenara attığınızda dahi ülkemizde marka prestiji eş değil...

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
Beğeni puanı
346
Marka
Volkswagen
Saygı duyarım. Yalnız örneğini verdiğim Focus ve Linea'nın masrafları birbirinden senede 2000 tl bile fazla olmaz. Yukarıdaki Focus'tan kısa süre kullandım. Ba<kımlı olduğu sürece sorun çıkaran bir araç değil. Açıkçası mesajım şuydu mevzu çok uzadı.

1. Linea ekmek arabası al işe güce koştur. Para biriktir. Ticaret yap. Ancak orada dur daha fazlası yok. Tıpkı 301 gibi (hala 301'in daha yakışıklı olduğunu düşünüyorum=)

2. Bu aracı binmek için alan ailemle bineceğim gezmeyi severim. Azıcık plastik kalitesi önemlidir diyen benim gibi adam gidip almaz. Senede kredi kartını 2.000 tl daha zorlar gider. Eski kasa Focus alır, Leon alır. Gidip Bravo almaz.

3.Hepiniz haklsınız çünkü zevkler ve renkler tartışılmayacak kadar seksi ve kişiseldir...

Saygı ve Sevgilerimle
Haklı olduğunuz tek noktanın kişisel tercih olduğunu söylediğiniz nokta olduğunu düşünüyorum ki en başından beri söylediğim oydu lakin önceki mesajlarınızda alınmaz alınmamalı tarzı bir yaklaşım hissediliyordu.
Focus ile 301 vb bir aracın tek farkı bakım değil. İlanını attığınız focus 301 den yaklaşık 2 litre daha fazla yakıyor maalesef yılda 2000 de en az oradan ekstrası var oldu 4000tl ki bu ciddi bir rakam. Kasko daha uygun parçası daha uygun bu böyle gider
Ülkemiz için Fiat güzel otomobiller üretiyor ben olsam ciddi bir sebep olmadıkça B sedan olarak Fiat alırdım bu kadar kötülemek yada hakir görmek yanlış
Bu arada bahsettiğiniz araçlar özellikle sıfır km olarak neredeyse 2 B sedan parası

Son düzenleme:

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
Beğeni puanı
19,554
Marka
Skoda
Sadece yol tutuş değil bence kıyaslanacak seviyede dahi değiller Focus ve Egea. Yani basit kullanıcı gözüyle bakıp tekniği bir kenara attığınızda dahi ülkemizde marka prestiji eş değil...
markanın prestijine araba alıyosak hiç konuşmayalım burda bu konuyu, 6 yaşında focus alana kadar 15-20 yaşında bi mercedes alıp kapatalım konuyu

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
Beğeni puanı
42,852
Marka
Opel

akulkerberkay

Berkay Akülker
Asfalt Kurutucu
Beğeni puanı
133
Marka
Jeep
markanın prestijine araba alıyosak hiç konuşmayalım burda bu konuyu, 6 yaşında focus alana kadar 15-20 yaşında bi mercedes alıp kapatalım konuyu
Rica ederim yazdıklarımı baştan oku. Bunu anlaman imkansız...

akulkerberkay

Berkay Akülker
Asfalt Kurutucu
Beğeni puanı
133
Marka
Jeep
Haklı olduğunuz tek noktanın kişisel tercih olduğunu söylediğiniz nokta olduğunu düşünüyorum ki en başından beri söylediğim oydu lakin önceki mesajlarınızda alınmaz alınmamalı tarzı bir yaklaşım hissediliyordu.
Focus ile 301 vb bir aracın tek farkı bakım değil. İlanını attığınız focus 301 den yaklaşık 2 litre daha fazla yakıyor maalesef yılda 2000 de en az oradan ekstrası var oldu 4000tl ki bu ciddi bir rakam. Kasko daha uygun parçası daha uygun bu böyle gider
Ülkemiz için Fiat güzel otomobiller üretiyor ben olsam ciddi bir sebep olmadıkça B sedan olarak Fiat alırdım bu kadar kötülemek yada hakir görmek yanlış
Bu arada bahsettiğiniz araçlar özellikle sıfır km olarak neredeyse 2 B sedan parası

Yahu arkadaş bir tane alıntı yapıp bana Fiat'ı hor gördün desene. Deminden beri anlatıyorum. Fiat' severim ama Linea'yı sevmedim. 301 görsel olarak daha güzel bence... Olay bu...

Bitti daha neyi tartışıyoruz dönüp dönüp ?

Sirius

Panpa
Beğeni puanı
5,171
Marka
Alfa Romeo

Yukarıdaki ilan eli yüzü düzgün gerçekten güzel bakıldığı anlaşılan bir linea... Fiyatı görüyorsunuz.

Şimdi bu Linea'nın yerine gerçekten aşağıdakini tercih etmeyip yine de Linea mı alırsınız ?

Güvenli dediğiniz aracın (Linea) bu arada testlerden 0 yıldız alan dünyadaki nadir araçlardan biri olduğunu belirtmek isterim...
11 yaşında standart C segment araca bu parayı vermek de güzel akıl tutulmasıymış, premium olsa neyse.

akulkerberkay

Berkay Akülker
Asfalt Kurutucu
Beğeni puanı
133
Marka
Jeep
11 yaşında standart C segment araca bu parayı vermek de güzel akıl tutulmasıymış, premium olsa neyse.
Daha seviyeli konuşsak ''akıl tutulması'' vb. şekilsiz ve yersiz söz öbeklerini samimi arkadaşlarımıza saklasak ?

kenblock

Panpa
Beta Programı
Beğeni puanı
7,899

Yukarıdaki ilan eli yüzü düzgün gerçekten güzel bakıldığı anlaşılan bir linea... Fiyatı görüyorsunuz.

Şimdi bu Linea'nın yerine gerçekten aşağıdakini tercih etmeyip yine de Linea mı alırsınız ?

Güvenli dediğiniz aracın (Linea) bu arada testlerden 0 yıldız alan dünyadaki nadir araçlardan biri olduğunu belirtmek isterim...
Tartışma Linea ve 301 üzerine olduğu için bu mesajdaki ilanların da bir Linea ile 301 olacağını tahmin etmiştim ancak ilana tıkladığımda bir Focus çıkacağını tahmin etmiyordum .

Linea , dolusu ile boşu arasında - 1.3'ü ile 1.6'sı arasında çok büyük fiyat farkları olan bir araç . Gidipte 1.6 en fulünü almak isterseniz fiyatlar maalesef böyle .
Ama bu da bir ekonomi aracında lükse kaçar ...

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
Beğeni puanı
346
Marka
Volkswagen
Yahu arkadaş bir tane alıntı yapıp bana Fiat'ı hor gördün desene. Deminden beri anlatıyorum. Fiat' severim ama Linea'yı sevmedim. 301 görsel olarak daha güzel bence... Olay bu...

Bitti daha neyi tartışıyoruz dönüp dönüp ?
Bu aracı binmek için alan ailemle bineceğim gezmeyi severim. Azıcık plastik kalitesi önemlidir diyen benim gibi adam gidip almaz. Senede kredi kartını 2.000 tl daha zorlar gider. Eski kasa Focus alır, Leon alır. Gidip Bravo almaz.

Benim yukarıdaki mesajınızdan anladığım oydu. Bu mesajda ben Linea yı hakir gördüğünüz anlamını çıkarıyorum

Son düzenleme:

akulkerberkay

Berkay Akülker
Asfalt Kurutucu
Beğeni puanı
133
Marka
Jeep
Tartışma Linea ve 301 üzerine olduğu için bu mesajdaki ilanların da bir Linea ile 301 olacağını tahmin etmiştim ancak ilana tıkladığımda bir Focus çıkacağını tahmin etmiyordum .

Linea , dolusu ile boşu arasında - 1.3'ü ile 1.6'sı arasında çok büyük fiyat farkları olan bir araç . Gidipte 1.6 en fulünü almak isterseniz fiyatlar maalesef böyle .
Ama bu da bir ekonomi aracında lükse kaçar ...
Başta hani dolu araçlar ile ilgili (linea vs 301) tartışma çıktı diye bunu ekledim. Bu arada siz nasıl bir arabayı kaça aldınız ?

akulkerberkay

Berkay Akülker
Asfalt Kurutucu
Beğeni puanı
133
Marka
Jeep
Bu aracı binmek için alan ailemle bineceğim gezmeyi severim. Azıcık plastik kalitesi önemlidir diyen benim gibi adam gidip almaz. Senede kredi kartını 2.000 tl daha zorlar gider. Eski kasa Focus alır, Leon alır. Gidip Bravo almaz.

Benim yukarıdaki mesajınızdan anladığım oydu. Bu mesajda ben Linea yı hakir gördüğünüz anlamını çıkarıyorum
Yanlış anlam çıkarıyorsunuz. Tercih dedim ilk mesajımda. Ben bu tercihi yapmam dedim. Gidin benim yaptığım tercihi yapın demedim...

Mt.Akina

Bunta Fujiwara
Running in to 90s 🎶
Beta Programı
Beğeni puanı
15,995
Marka
Toyota
Punto eski NCAP standartlarında 5 yıldız almış olabilir ama Linea'da bu mantıkta 5 yıldız almış sayılır mantığı çok havada kalan bir yorum.O zaman Eski Ncap standartlarına göre Clio II 4 yıldız almış Symbol de mi 4 yıldız almış olacak :D Allah aşkına güldürmeyin.:)

Bu arada Fiat'ı kötüleme gibi bir gayem yok, iyi araçları var kötü araçları var tıpkı her marka gibi körü körüne savunmanın anlamı yok.Biz de aynı fiyat dilimine yakındık 2015 B sedan alacağımız yerde 2005 C segmenti aldık, tercih meselesi ama güvenlik konusunda anlaşmak gerek.;)

akulkerberkay

Berkay Akülker
Asfalt Kurutucu
Beğeni puanı
133
Marka
Jeep
2015 Model 1.3 Multijet POP 156.000km de aracımız , forumda konusu da var .
Aracınızı ve yaptıklarınızı inceledim...

İlk sorum ne kadara aldınız, kaza, boya durumları nedir ?

İkincisi ise bir soru değil kıyas olacak. Hemen hemen aynı bakımları yapmışız ve fiyatlar neredeyse aynı. Yakın zamanda aracımın zincir setini, devir daim pompasını, yağını ve tüm sıvılarını (fren ve motor soğutma sıvıları dahil) değiştirdim.

Zincir 9 parça set: 1000 tl
Devirdaim pompası: 275 tl
Yağ+yağ filtresi+hava filtresi:400 tl
Motor ve fren sıvıları: 150 tl
İki körük: 90 tl

Yani toplam: 1915 tl bunlara 1500 tl de işçilik verdim. Klima gazıda ücretsiz hediye oldu bana...

Ya benim arabamın parçası sanıldığının aksine çok ucuz. 🤔 Ya da Linea düşünüldüğü kadar parçası ucuz bir araç değil...

Bu arada güle güle binin Allah utandırmasın... Benim de sizin gibi 1 sene kadar sürdüğüm bir 2.0 Hgt Marea'm oldu. Unutamadığım arabalarımdan biridir.

At

Takipçi
Beta Programı
Beğeni puanı
16,218
Marka
Aston Martin
Ben c elyyse ve linea kullandım izlenimlerim:
Linea biraz daha geniş, pedal konumu vites geçişleri direksiyon vs rahat. 1.3 95 perf celyse ye göre sayıf ve bana göre bu biraz daha fazla yakar.

c elyyse direksiyon bi garip, pedal konumlandırılması hoşuma gitmedi, alışması zor, camlar ortadan açılıyor, teybin ses açma kapaması çevirmeli değil tuşlu.

perfde sıkıntı yoksa ben linea alırım.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
Beğeni puanı
19,554
Marka
Skoda
Aracınızı ve yaptıklarınızı inceledim...

İlk sorum ne kadara aldınız, kaza, boya durumları nedir ?

İkincisi ise bir soru değil kıyas olacak. Hemen hemen aynı bakımları yapmışız ve fiyatlar neredeyse aynı. Yakın zamanda aracımın zincir setini, devir daim pompasını, yağını ve tüm sıvılarını (fren ve motor soğutma sıvıları dahil) değiştirdim.

Zincir 9 parça set: 1000 tl
Devirdaim pompası: 275 tl
Yağ+yağ filtresi+hava filtresi:400 tl
Motor ve fren sıvıları: 150 tl
İki körük: 90 tl

Yani toplam: 1915 tl bunlara 1500 tl de işçilik verdim. Klima gazıda ücretsiz hediye oldu bana...

Ya benim arabamın parçası sanıldığının aksine çok ucuz. 🤔 Ya da Linea düşünüldüğü kadar parçası ucuz bir araç değil...

Bu arada güle güle binin Allah utandırmasın... Benim de sizin gibi 1 sene kadar sürdüğüm bir 2.0 Hgt Marea'm oldu. Unutamadığım arabalarımdan biridir.
kendisi banlandı sanırım ben söyleyim
opar zincir seti 200-300 arası, su pompası da 200 civarıymış triger+su pompası set halinde 400e falan opar olarak bulunuyor, diğer parçalar zaten genel sıvılar arabaya göre fark edecek bi durum yok. Kendisi söylemek istemiyor fiyatı ama attığınız ilandan ciddi derecede ucuzdu emin olabilirsiniz. Değişeni yok 1-2 parça kadar boyası vardı diye hatırlıyorum. Aracınızın ne olduğunu da bilmiyorum, karşılık verme amaçlı yazmıyorum bunu da sadece kendisi yazamadığı için ben söylüyorum

akulkerberkay

Berkay Akülker
Asfalt Kurutucu
Beğeni puanı
133
Marka
Jeep
kendisi banlandı sanırım ben söyleyim
opar zincir seti 200-300 arası, su pompası da 200 civarıymış triger+su pompası set halinde 400e falan opar olarak bulunuyor, diğer parçalar zaten genel sıvılar arabaya göre fark edecek bi durum yok. Kendisi söylemek istemiyor fiyatı ama attığınız ilandan ciddi derecede ucuzdu emin olabilirsiniz. Değişeni yok 1-2 parça kadar boyası vardı diye hatırlıyorum. Aracınızın ne olduğunu da bilmiyorum, karşılık verme amaçlı yazmıyorum bunu da sadece kendisi yazamadığı için ben söylüyorum
Kendisi arabayı tanıttığı bölümde aynı parçaları 2.100 tl ye aldığını belirtmiş bir bak istersen ona göre yazdım kardeşim...