Focus 2.5 adam etme çalışmaları

Abiler bu bmw jantları çok hoşuma gidiyor iki sorum var yardımcı olursanız sevinirim.

1: Benim focus a önler 8 arkalar 9 genişliğinde bmw jantı takabilirmiyim? Özellikle arkalar destekler mi?

2: Bildiğiniz gibi spacer takmam lazım. Bu jantlar ın ofseti nedir, spacer i takınca fazla mı ofsetli olur?

Screenshot_20230620_214930_sahibindencom.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Abiler bu bmw jantları çok hoşuma gidiyor iki sorum var yardımcı olursanız sevinirim.

1: Benim focus a önler 8 arkalar 9 genişliğinde bmw jantı takabilirmiyim? Özellikle arkalar destekler mi?

2: Bildiğiniz gibi spacer takmam lazım. Bu jantlar ın ofseti nedir, spacer i takınca fazla mı ofsetli olur?

Ekli dosyayı görüntüle 42452
Yok ya bence ofset az olur oraya bi 50mm flanş akar. Hem inceler gibi kırılma riski yüksekde olmaz.

Modifiye camiasına yön vermiş bu jantı düşünmez miyiz ?

1687294877149.png

Hepsi bir yana güzel kardeşim şekilli jant alacağım diye ailenin canını tehlikeye atma. Fabrikanın önerdiği ölçülerde mümkünse üretici markadan yada üretici tarafından tavsiye edilen gerekli test ve onaylardan geçmiş OEM markalardan şaşmamalısın.
Arabayı yapmışsın yılan gibi tıslıyor, memlekete doğru çıktın yola Bolu'ya doğru otobanda yapıştırmış giderken otobanda bir çukurdan geçerken jantının bu hale geldiğini düşün.

20bc3ce5e0e59f0157b3e945763c6095.jpg
379e4cd3201d0a559aa7388f883a24d2.jpg

İşte burada ne şöförlük kurtarır seni ne de herhangi bir elektronik sistem. Yürüyen aksamla şaka olmaz, kozmetik modifiyelerden devam et. Gereksiz müdahalelere maruz kalmış bir Ferrari'nin bile düz giderken ne hallere geldiğini gördün sanıyorum.

Sağolun hocam. O halde ben en iyisi kapı eşiğinde yazan değerlere göre bir değişim yapayım. 5x108, 225 40 18. 👍

Şu jantı buldum orjinal olup olmadığına emin olamadım satıcı orjinal diyor. Sizce orjinal mi?

Screenshot_20230621_110011_sahibindencom.jpg

18 inç Mk4 Mondeo jantları da ST görünüme benziyor, onlara da bakabilirsiniz

Teşekkürler herkese. Son attığım fotoğrafta ki jantlar orjinal olabilir mi gerçekten? Bir jant dükkanı 4 adet çıkma için 8.500 TL fiyat verdi. Almayı düşünüyorum ne dersiniz?

Teşekkürler herkese. Son attığım fotoğrafta ki jantlar orjinal olabilir mi gerçekten? Bir jant dükkanı 4 adet çıkma için 8.500 TL fiyat verdi. Almayı düşünüyorum ne dersiniz?
Jantın içinden fotoğraf isterseniz anlayabiliriz ancak. Ama benim bildiğim Focus RS jantı orijinalde 19 oluyor, 18'ler replika çıktı. Fiyatı da belli ediyor aslında ama yine de içine bakmak lazım.

Jantın içinden fotoğraf isterseniz anlayabiliriz ancak. Ama benim bildiğim Focus RS jantı orijinalde 19 oluyor, 18'ler replika çıktı. Fiyatı da belli ediyor aslında ama yine de içine bakmak lazım.
Hocam sahibinden de bakıyorum ama anlamadım ki. Ford sitesinde jant ın tanesine bakıyorum 10.000 TL diyor. Sahibinden e bakıyorum 5x108 bijon seçiyorum en pahalıları 4 jant hepsi 15.000 - 20.000 TL istiyor. Hepsi replika o zaman orjinal yok gibi.

Hocam sahibinden de bakıyorum ama anlamadım ki. Ford sitesinde jant ın tanesine bakıyorum 10.000 TL diyor. Sahibinden e bakıyorum 5x108 bijon seçiyorum en pahalıları 4 jant hepsi 15.000 - 20.000 TL istiyor. Hepsi replika o zaman orjinal yok gibi.
Orijinal kaliteli jantların hepsi o fiyatlarda. Jant kesinlikle ucuz bir parça değil. Ha görüntüsü güzel olsun, ben bu yolda ölümü göze aldım diyorsan orijinal jantları çıkarıp çok janjanlı replika jantlar bulup alabilirsin.

hocam şevkinizi kırmak istemem ama bence hiç masrafa girmeyin. ucuz dandik jant, saçma sapan spoilerler gibi geliştirmeler sizin gözünüze hızlı ve öfkeli supra gibi geliyor olabilir ama gerçekte aracınız sıfır klas zevksiz bir şeye dönüşüyor. bunu gerçekten hakaret etmek için söylemiyorum. şahsi görüşüm hiç boşa masraf yapmayın. aracınızı temiz bir hale sokun. modifiye parasıyla da ailenizle arkadaşlarınızla bir tatile çıkın...

Son düzenleme:
Orijinal kaliteli jantların hepsi o fiyatlarda. Jant kesinlikle ucuz bir parça değil. Ha görüntüsü güzel olsun, ben bu yolda ölümü göze aldım diyorsan orijinal jantları çıkarıp çok janjanlı replika jantlar bulup alabilirsin.
Orjinal jant nereden bulacağım hocam? Sahibindende yok.

Anladım abiler orjinal jant bulamayacağım bulsam da bi 25 -30 bin i gözden çıkarmalıyım. Markalı jantlar dan şu borbet modeli nasıldır, sağlam mıdır? Borbet nasıl markadır?

Screenshot_20230622_223233_sahibindencom.jpg

Son düzenleme:
2019'da Borbet jant bakarken piyasada bolca sahtesi olduğunu öğrenmiştim. Markanın yetkili satıcısını bulmanı öneririm.

Bir de ekran görüntüsü paylaşırken boşlukları kırparsan gereksiz yer kaplama yapmamış olur.