Focus 3 Powershıft (Hardal Sarısı)

ibrahimcan

Profesör
15 Eki 2016
68
132
1,060
Herkese merhaba;

Focus 2,5 ve İbiza 1.2 tsi dsg sport coupe'den sonra yine ford focus'a mecburi dönüş yaptım. Focus alışkanlığı kolay bırakılmıyo :)
Bu sefer benzinli atmosferik powershıft tercihimiz oldu malum 1.5 dizel otomatiklerin fiyatları yüksek. Araba atmosferik ön yargılarımı baya baya yıktı korkarak aldım dizel focus ve tsi ibizadan sonra çok hantalmı gelir korlusuyla aldım. Ancak gayet güzel ve başarılı buldum. Şanzıman 1. vitesten 2. Vitese geçişte hissettiriyor ancak çok sorun olmadı benim için.
Araç 48000 km de 2012 model olup titanium donanım + sunroof vardır.
İnşallah st kit uygulayıp daha güzel bir görünüme kavuşturacağız zamanla.

Herkese keyifli forumlar.

b58dfbe1d645281807881094456b3b56.jpg

490e0a8ffa58de43aaa23fa8b4200c95.jpg

26e01cd5d9aec67c25014ea6bc16cf1c.jpg

745b586ef40b3090c513f25169b09b4d.jpg

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Herkese merhaba;

Focus 2,5 ve İbiza 1.2 tsi dsg sport coupe'den sonra yine ford focus'a mecburi dönüş yaptım. Focus alışkanlığı kolay bırakılmıyo :)
Bu sefer benzinli atmosferik powershıft tercihimiz oldu malum 1.5 dizel otomatiklerin fiyatları yüksek. Araba atmosferik ön yargılarımı baya baya yıktı korkarak aldım dizel focus ve tsi ibizadan sonra çok hantalmı gelir korlusuyla aldım. Ancak gayet güzel ve başarılı buldum. Şanzıman 1. vitesten 2. Vitese geçişte hissettiriyor ancak çok sorun olmadı benim için.
Araç 48000 km de 2012 model olup titanium donanım + sunroof vardır.
İnşallah st kit uygulayıp daha güzel bir görünüme kavuşturacağız zamanla.

Herkese keyifli forumlar.

b58dfbe1d645281807881094456b3b56.jpg

490e0a8ffa58de43aaa23fa8b4200c95.jpg

26e01cd5d9aec67c25014ea6bc16cf1c.jpg

745b586ef40b3090c513f25169b09b4d.jpg
Hayirli olsun, gule gule kullanin, rengi cok guzel.
Ayni arabanin sedanindan esimde vardi, (sirket arabasi) acikasi ben cok begenmiyordum. Motor cok guzel bagiriyordu fakat performans namina ortaya birsey koydugu yoktu. Birde yokusta kaciriyordu. Ama yol tutus her zamanki gibi efsane.
Gecen sene 0 km dizel focusla degistirdiler, araba kendine gelmis resmen, deli kaciyor.

kubilayevis

Profesör
Yayın Yönetmeni
7 Eyl 2016
378
699
1,895
İstanbul
Ayni arabanin sedanindan esimde vardi, (sirket arabasi) acikasi ben cok begenmiyordum. Motor cok guzel bagiriyordu fakat performans namina ortaya birsey koydugu yoktu. Birde yokusta kaciriyordu. Ama yol tutus her zamanki gibi efsane.
Gecen sene 0 km dizel focusla degistirdiler, araba kendine gelmis resmen, deli kaciyor.

Dizel Focus Türkiye için biçilmiş kaftan

ibrahimcan

Profesör
15 Eki 2016
68
132
1,060
Hayırlı uğurlu olsun inşaallah hocam. İleri ki zamanlarda benim de aracıma Eibach prokit 3,5 cm spor yay taktırma gibi bir planım var hayırlısıyla bakalım.
Teşekkürler. Bende aynı şekilde jant araştırıyorum yaylar jant ile beraber takılacak.

Hayırlı olsun araç bence sınıfındaki en başarılı araçlardan şu bi gerçek ford binen vazgeçemiyor....
Sağolun. Benüm fikrimde o yönde ki bu sebeple benzinlide olsa yine focus aldım.

Kardeşim benim güle güle kullan [emoji5]

Sağol kardeşim benim [emoji4]
Güzel renk. Hayırlı olsun.

Teşekkürler sırf rengine ta Samsuna gittim almaya [emoji4]
hayırlı olsun hocam kazasız belasız sürüşler diliyorum, rengi çok hoş
Teşekkürler sağolun.
Dün dizel otomatiğini kullandım dediğiniz gibi çok başarılı. Ancak ben hız odaklı almadığım için beni çok etkilemedi. Atmosferik bi motorun vereceği performans zaten belli.

Dizel Focus Türkiye için biçilmiş kaftan
Aynen öyle.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Teşekkürler. Bende aynı şekilde jant araştırıyorum yaylar jant ile beraber takılacak.
Rica ederim. Jant olayını ben de düşündüm 17'liği yazın, üzerindeki orijinal 16'lığı da kışın kullanmayı ama her jant değişiminde servise gidip kadran ayarlaması yaptırmam gerekecek. Sadece 17'lik kullansam o zaman da hem spor yay ile birlikte konfor yerle bir olacak hem de 17'lik jantın yaz-kış lastik parası çok yüksek olacak diye vazgeçtim. Sadece 3,5 cm spor kit yay kullanmayı düşünüyorum.

Son düzenleme:

ibrahimcan

Profesör
15 Eki 2016
68
132
1,060
Rica ederim. Jant olayını ben de düşündüm 17'liği yazın, üzerindeki orijinal 16'lığı da kışın kullanmayı ama her jant değişiminde servise gidip kadran ayarlaması yaptırmam gerekecek. Sadece 17'lik kullansam o zaman da hem spor yay ile birlikte konfor yerle bir olacak hem de 17'lik jantın yaz-kış lastik parası çok yüksek olacak diye vazgeçtim. Sadece 3,5 cm spor kit yay kullanmayı düşünüyorum.

Neden kadran ayarı yaptırıyorsunki. Ayrıca 17' takılacaksa jant değişimine gerek yok çok farkı olmaz görüntüde bence ben 18' takıcam büyük ihtimal ile. Eski aracım dizelde voglant kullanmıştım 3,5 cm bunda ne alıcam bilmiyorum hangisi daha güzel düşürüyor benzinlide araştırmadım. Buyrun eski aracımdaki 3,5 cm +18' jant ile birlikte görüntüsü;
Önleri ekstra düşürdüm istediğim gibi düşmemişti voglant ile.
3850f0c3a9ca551ff91170e7ce4d6c1a.jpg

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Neden kadran ayarı yaptırıyorsunki. Ayrıca 17' takılacaksa jant değişimine gerek yok çok farkı olmaz görüntüde bence ben 18' takıcam büyük ihtimal ile. Eski aracım dizelde voglant kullanmıştım 3,5 cm bunda ne alıcam bilmiyorum hangisi daha güzel düşürüyor benzinlide araştırmadım. Buyrun eski aracımdaki 3,5 cm +18' jant ile birlikte görüntüsü;
Önleri ekstra düşürdüm istediğim gibi düşmemişti voglant ile.
3850f0c3a9ca551ff91170e7ce4d6c1a.jpg
Aracın üzerinde gelen lastiğin ebatı neyse kadran ayarlaması ona göre yapılıyor fabrika çıkışlı olarak. Jantta küçültme veya büyütme yapıldığında kadranda bir kaç km hız sapması oluyor. Aracın o an kadranda gösterdiği hızda değil, biraz daha az ya da biraz daha çok hızda gidiyorsun gerçekte. Çünkü kadranların zaten orijinallerinde belli bir hız sapması payı vardır, bunun üzerine jant değişiminden kaynaklı sapma da eklenince kadran hızıyla aracın gerçekteki hızı arasındaki fark açılıyor anlayacağın. O yüzden kadran ayarlaması yapılması gerekir.
17'lik jant düşünmüştüm çünkü 16'lık ebatta sport contact 5-6 gibi spor lastik üretimi yok maalesef. Premium contact 6 bile gelmedi 16'lık ebatta. O yüzden ben konfor aşırı düşmesin hem de istediğim marka lastiği alabiliyim diye 17'lik düşünmüştüm.
Okuduğum yorumlarda voglant biraz daha sertmiş eibach'a göre. Eibach'ın konforunun biraz daha iyi olduğunu söylüyorlar. O yüzden onu tercih edeceğim sanırım.

ibrahimcan

Profesör
15 Eki 2016
68
132
1,060
Aracın üzerinde gelen lastiğin ebatı neyse kadran ayarlaması ona göre yapılıyor fabrika çıkışlı olarak. Jantta küçültme veya büyütme yapıldığında kadranda bir kaç km hız sapması oluyor. Aracın o an kadranda gösterdiği hızda değil, biraz daha az ya da biraz daha çok hızda gidiyorsun gerçekte. Çünkü kadranların zaten orijinallerinde belli bir hız sapması payı vardır, bunun üzerine jant değişiminden kaynaklı sapma da eklenince kadran hızıyla aracın gerçekteki hızı arasındaki fark açılıyor anlayacağın. O yüzden kadran ayarlaması yapılması gerekir.
17'lik jant düşünmüştüm çünkü 16'lık ebatta sport contact 5-6 gibi spor lastik üretimi yok maalesef. Premium contact 6 bile gelmedi 16'lık ebatta. O yüzden ben konfor aşırı düşmesin hem de istediğim marka lastiği alabiliyim diye 17'lik düşünmüştüm.
Okuduğum yorumlarda voglant biraz daha sertmiş eibach'a göre. Eibach'ın konforunun biraz daha iyi olduğunu söylüyorlar. O yüzden onu tercih edeceğim sanırım.

Bunu bilmiyordum ben eski focusta böyle birşey yaptırmamıştım ama bunda dediğiniz gibi jant takıldıktan sonra bakayım dediğiniz konuya.
Fiyar araştırmaeı yaptınız mı Eibach için hangi aralıkta ?

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım