AÇIK Focus 3 yedek su kabı su yükseltmesi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan ozanckl
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ozanckl

Profesör
213
32
Marka
Ford
Merhabalar.2013 model 1.6 tdci 95 lik focus sahibiyim. Araç su eksiltiyor görünüyor ama kapağı açtığım zaman genleşme kabına tekrar doluyor. Suyun renginde veya yağın renginde anormal bir durum yok. Antifiriz var. Usta conta yanık olabilir veya eli kulağında dedi kafam karıştı çünkü yağın ve suyun rengi normal. Sorun neyden kaynaklı olabilir ?

Conta testi için servis fiyat verdi. 3 bin artı kdv şeklinde. Kendi ustamla birebir görüştüm. Antifiriz görünce pasları atmış delikler oluşmuş. Radyatör değişiyor. Sonrasında duruma göre conta testi yapılacak. Gelişmeleri yazarım yine. Çok teşekkürler
Hocam ilk yorumumda belirttim. Ben de aynı motorla aynı durumu yaşadım. Başlangıç seviyesindeyken ne köpürme, sararma, yağda bozulma ne de performans düşüklüğü, tüketim artışı vs hiçbir belirti vermiyor. Sadece belli şartlarda antifiriz suyu azalmış görüyorsunuz. Motor etrafına bakılınca detaylı şekilde kaçak görülmüyor. Nereden kaçırıyor bu diye arayıp duruyorsunuz. Halbuki egzozdan atıyor suyu. Siz beni dinleyin parça değişimleriyle ne vakit ne nakit kaybetmeyin. Bildiğiniz bir usta yoksa da götürün yetkili servise ve durumu anlatıp conta testi yaptırmak istediğinizi söyleyin. Bin liradan fazla tutmaz conta testi yaptırmak.

Conta testi için servis fiyat verdi. 3 bin artı kdv şeklinde. Kendi ustamla birebir görüştüm. Antifiriz görünce pasları atmış delikler oluşmuş. Radyatör değişiyor. Sonrasında duruma göre conta testi yapılacak. Gelişmeleri yazarım yine. Çok teşekkürler
Insaallah radyatör çıkar da bu sorundan kurtulursunuz hocam. Hayırlısı olsun.