KAPALI Focus-A3-Golf-Jetta

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
1,376
26
Marka
Volkswagen
Herkese Hayırlı Forumlar
Araç mümkünse dizel olucak otomatik olucak babam yakıt konusunda biraz cimridir :D bütçe 80bin ile 100bin arası
-Focus sedan 1.5 tdci powershift titanium
-Audi A3 1.0 tfsi Standart Stronic
-Jetta 1.4 tsi 125ps DSG Comfortline
-Golf 1.4 tsi 125ps DSG Comfortline
babam golfü pek sevmiyor hb olduğundan makyajlı a3 fiyatına dizel focus 1.5 otomatik almak mantıklımı aslında sorum bu yani 1.0 motor tatmin edermi yoksa 1.5 dizel mantıklımı dediğim gibi yakıt önemli.

Hocam o kadar paraya daha lüksü neyse o alınır bence. 100 bine özellikle focus ve jetta nın iç mekanı biraz sırıtabilir
o paraya a3 veya golf alırsın iç mekan olarak a3 tamam ama golfde hb be focusun o kadarda kötü değil jettanın iç mekanı biraz kötü ikna edersem benzinliye a3 olucak başka alternatif yok çünkü

Dostum almanyada dogalgazlisi var ayip degil.
Bn bi ilanda gördüm lpg dönusumu kendisi yapmiş, motorunda kaskosunu elden verecegim diyor.
Biliyorum olduğunu ama oda tam olarak LPG değil CNG ile calışıyor. Ben ısınamadım LPG sistemine buna yapacak birşey yok. Eğer fabrika takıyorsa o zaman düşünürüm o kadar. Hatta Doğuş bazı doğalgaz dağıtım firmalarina CNG ile calışan DSG Caddy satmıştı.

kendimi bildim bileli LPG'lerden nefret ederim küçükken olay yaşamıştım o günden beri tüpe fobim var :p
Senin benzinli hayaller gitti o zaman senin pederde benimki gibi cimri hayatta aldiramassin.
Ben dedim lpg li passat yok dedi, direk dizel olsun dedi, arabayi almamiza daha var. Yeni i30 veya astra 308 ve megane seceneklerimiz arasinda.(golf begenmiyor peder genç işi seviyor)

Son düzenleme:
Senin benzinli hayaller gitti o zaman senin pederde benimki gibi cimri hayatta aldiramassin.
Ben dedim lpg li passat yok dedi, direk dizel olsun dedi, arabayi almamiza daha var. Yeni i30 veya astra 308 ve megane seceneklerimiz arasinda.(golf begenmiyor peder genç işi seviyor)
şu dönem sonu eline belgeyi verdiğim zaman kesin alır ozamanada daha kaç gün var şimdi benzinli aldıracaksın her benzinliğe gittiğinde adam arabadan soğuyacak :D

Vallahi ben benzinliye cesaret edemiyorum. Benzinin litresi artmaya devam ediyor, tahminlerime göre de bu gidişle 6 lirayı bulacak. Ciddi ciddi benzinli araçlar lükse doğru yelken açtı. Kullanım koşulları ve karakteri o kadar önemli ki.. Hani sağlam yürüyen benzinli bir aracın olur, derdi çok ama zevki de çok dersin katlanırsın. Ama sıkıştırdığında ahım şahım gitmeyecekse üzerine bir de yakacaksa gerçekten benzinlinin de mantığı kalmıyor. Bakım maliyetleri desen, bugün turbo benzinli araçların bakım maliyetleri bildiğin dizel araçlara yaklaştı.

Vallahi ben benzinliye cesaret edemiyorum. Benzinin litresi artmaya devam ediyor, tahminlerime göre de bu gidişle 6 lirayı bulacak. Ciddi ciddi benzinli araçlar lükse doğru yelken açtı. Kullanım koşulları ve karakteri o kadar önemli ki.. Hani sağlam yürüyen benzinli bir aracın olur, derdi çok ama zevki de çok dersin katlanırsın. Ama sıkıştırdığında ahım şahım gitmeyecekse üzerine bir de yakacaksa gerçekten benzinlinin de mantığı kalmıyor. Bakım maliyetleri desen, bugün turbo benzinli araçların bakım maliyetleri bildiğin dizel araçlara yaklaştı.
6lirayı bulmaz inşallah dizellerde doğaya zarar veriyor bence mazotun pahalı olması lazım yada hiç dizel olmamsı lazım :D yapıcak bişey yok bende onu diyorum 1.0 benzinli değermi felan neyse allah büyüktür hayırlısı demekten başka çare yok hadi ben çıktım okul var yarın :/ iyi akşamlar herkese

6lirayı bulmaz inşallah dizellerde doğaya zarar veriyor bence mazotun pahalı olması lazım yada hiç dizel olmamsı lazım :D yapıcak bişey yok bende onu diyorum 1.0 benzinli değermi felan neyse allah büyüktür hayırlısı demekten başka çare yok hadi ben çıktım okul var yarın :/ iyi akşamlar herkese
Görüntü o ki 6 liraya doğru gidiyor. İnşaallah bulmaz. Dizele ben de o noktada karşıyım, dedim ya ekonomisi olmasa dizel almam ama akaryakıt fiyatları bu haldeyken bizi mecbur bırakıyorlar dizele. İnşaallah en hayırlısını seçersiniz kardeşim, hayırlı akşamlar :)

Sürekli kullanacaksan ya dizel yada lpg. 1.0 1.2 1.4 turbo ne kadar farkda olsa hemen hemen aynı yakacaklar pederde maddi durum el vermesse ya almaz yada hemen satar söyleyim. 1.0 ın amacı maliyet düşürmek olabilir, ben yakit tüketmi açısından geldiğini düşünmüyorum. Ayrıca 1.0 2.elde de diğerlerine nazaran daha zayif olcaktir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...