KAPALI Ford Focus titanyum mu Toyota Coralla Advance mi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ozgur44

Profesör
22 Eyl 2016
288
371
1,445
Bugün itibari ile araç bayilerinde araçlara baktıktan sonra seçeneklerimi ikiye düşürdüm. Bunlardan birincisi Ford Focus 1.6 titanyum otamatik benzinli ikincisi ise Toyota Coralla 1.6 advance otomatik benzinli siz bunlardan birini seçmek zorunda kalsanız hangisini alır yada önerirdiniz..Bu arada ikisininde fiyatı aşağı yukarı aynı

Cihat58

Profesör
9 Eyl 2016
305
196
1,145
25
Kayseri
Sitede testleri mevcut aynı motor olmasada aynı donanım aymı kasa testlere bakın yorumlara göz atın 1.6 125 kullanıcısıyız sorulara açığım

efaykac

Profesör
24 Eyl 2016
102
80
1,035
İstanbul
toyotanın cvt şanzımanının performansı bir powershift değildir ama az yakar, pürüzsüzdür, pek de sorun çıkarmaz. toyotayı kullandım, benzinlisi kaymak gibi araba, ikinci elde çok az kaybettirir.

toyotanın bana göre tek eksisi direksiyonudur. çok ölü bir direksiyonu var, şehir içinde sorun olmaz ama uzun yolda kullanırken dikkat etmek lazım.

şimdiden hayırlı olsun.

Ozgur44

Profesör
22 Eyl 2016
288
371
1,445
toyotanın cvt şanzımanının performansı bir powershift değildir ama az yakar, pürüzsüzdür, pek de sorun çıkarmaz. toyotayı kullandım, benzinlisi kaymak gibi araba, ikinci elde çok az kaybettirir.

toyotanın bana göre tek eksisi direksiyonudur. çok ölü bir direksiyonu var, şehir içinde sorun olmaz ama uzun yolda kullanırken dikkat etmek lazım.

şimdiden hayırlı olsun.
Çok teşekkür ederim şeffaf bilgileriniz için böyle açıklayıcı bilgiler şeçim yapmak için büyük katkılar sunuyor

Cihat58

Profesör
9 Eyl 2016
305
196
1,145
25
Kayseri
Sizin Gözlemlediğinize göre Corollaya karşı artılarını eksilerini yazabilirsiniz
Kankamlarda var 1.6 132 hp manüel en dolusu tabi o araba daha hoş geliyor biz en boş focusa biniyoruz onun start stop özelliği anahtarsiz girişi her ne kadar yavaşta olsa multimedyasi ve en önemlisi araba geniş motoru sessiz ama yalıtım mı denir ne denir su birikintisinden geçerken ufak taşlar vs ayağımın altında hissediyorum o çok kötü birde o casio saate ayar oldum onun dışında iş yapar ama bu dediğim en dolu paketi sizinki advance imiş haksız rekabet gibi olmuş çok açık ara titanium önde sürus destek özelliği var( şeritte tutma, kendi kendine fren yapma, otomatik park) yol tutuş sağlamlık bunlarda 2-3 gömlek ileride focus ha birde fordun konsolda yumuşak plastik var

Cihat58

Profesör
9 Eyl 2016
305
196
1,145
25
Kayseri
Bunlarda göstergeleri Ford 6. Viteste 2000 devirde 109 ile gidiyor Corolla 100 pekmfark değil ama bilgilendireyim

Ekli dosyalar

• images.jpg
    images.jpg
    22.8 KB · Görüntüleme: 242
  • f17ead71a08333b54c0d08c2706e6393.jpeg
    f17ead71a08333b54c0d08c2706e6393.jpeg
    238.4 KB · Görüntüleme: 360

vbalkan11

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
12
12
595
Bursa
Kolay gelsin dileklerimle başlamak istiyorum, 2009 dizel otomatik, 2011 benzinli manuel ve 2016(makyajlı) 1.6 otomatik corolla var yakın çevremde. 2009 model olanın şanzımana hiç girmiyorum sizin ki cvt olması lazım. 2011 model olan ailede var, babam cidden çok hor kullanır aracı tümseklere 50-60 km ile girer arabayı çalıştırdığı gibi gider vs vs. Araçta hiç ciddi bir sorun olmadı, ve amortisorler daha patlamadı araç 100000km üstünde. 2009 model olan da arkadaşımın babasında var, aslında biz toyotayı sevmeyiz, baba arabası gibisinden, ama ikimizin de ortak görüşü aracın gerçekten dayanıklı olduğu yönünde. Yeni corollayı alan da bir abim, daha 2000km oldu net bir izlenim illaki olamaz ama gerçekten memnun, o da sorunsuzluğu düşünerek corollayı seçti, otomatiği deneme imkanım oldu, gerçekten aile arabası için yeterli ve cvt kendini kanıtlamış bir şanzıman. Toyotanın en büyük avantajı arkada şaft tüneli yok. Gerçekten tercih sebebi.

Kişisel görüşümü sorarsanız. O fiyatlara 7 kişilik var mı bilmiyorum ama sw araba almanız yönünde. Örneğin leon 1.6 tdi dsg sw style paket 82.000 lira, bunun üstünden illaki bir indirim olur. ya da arkadaşların dediği gibi benzinli octavialar olabilir. Karar sizin, şimdiden hayırlı olsun

cyberbatu

Elit Apaçi
30 Eyl 2016
72
43
970
Biz alırsak otamatik benzinli düşünüyoruz peki otamatik şanzımanları sıkıntılımı ?

ben 1 hafta kadar ikame araç olduğu için kullandım. otomatik şanzımanı gayet iyi yanlız gaz pedalı biraz dikkatli kullanmak lazım araba hemen devirleniyor, sarmaya başlıyor

benim kullandığım dizel olanı idi.. benzinlisi muhtemelen bağıracaktır ve ara hızlanmalarda düşük kalacaktır. arabana benzinli hali ile biraz takoz gelebilir.. gerekirse düz vites olsun dizel olsun

Cihat58

Profesör
9 Eyl 2016
305
196
1,145
25
Kayseri
1.0 ecoboost veya dizellerede göz atın bizimkisi lpg li gayet iyi uyumlu 16-17 kuruşa denk geliyor sanki fiyatlarda 2.30 dan alıyoruz lpg yi

Ozgur44

Profesör
22 Eyl 2016
288
371
1,445
İnanın kafamız karıştı seçeceğimiz iki olmasına rağmen karar vermekte Zorlanıyoruz Allah'tan iki üç ay bekleme şansımız var o zamana kadar umarım bir karar veririz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım