kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
Teşekkürler :) Sami adamdır, net diyorum. Corsa doktoru ama kanser tayfanın babası :D

Sami ustaya benim adımı söyleseydiniz , bide keşke banada haber verseydiniz benim ev çok yakın sami ustaya

Ekli dosyalar

• IMG_5978.JPG
    IMG_5978.JPG
    979 KB · Görüntüleme: 210

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
1.7de çok gidiyo ya :) yağmurda sıkıntı :(
bu corsa c nin cidden aayarı yok he düşük devirde benimki yürümüyor ama yakmıyor yüksek devirde güzel gidiyor ama nerdeyse 1 tl yakıyor.
ben sakın kullanıyorum ve suan yakıtım şehir içi 8.5 ondan kendini affettiriyor kereta :D
senin bi motor kadar da yürüyen aksama yükleme yapman lazım yoksa sıkınıt büyük

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
bu corsa c nin cidden aayarı yok he düşük devirde benimki yürümüyor ama yakmıyor yüksek devirde güzel gidiyor ama nerdeyse 1 tl yakıyor.
ben sakın kullanıyorum ve suan yakıtım şehir içi 8.5 ondan kendini affettiriyor kereta :D

Nasıl bişey yapılır bilmiyorum ama araba çok sarıyo 90-100ile giderken virajda gaza oturunca önden açıyo

ardatunca

Profesör
8 Eyl 2016
103
76
1,085
29
Mersin
kazasız belasız gazlamalar kullanmalar ben uzun yol deneyiminiz varsa onları merak ediyorum uzun yolda üzermi motor kronik sorunlar varmı bir de can alıcı soru lpgye motorun tepkisi nasıl acaba şimdiden teşekkürler :)

kubilayevis

Profesör
Yayın Yönetmeni
7 Eyl 2016
378
699
1,895
İstanbul
kazasız belasız gazlamalar kullanmalar ben uzun yol deneyiminiz varsa onları merak ediyorum uzun yolda üzermi motor kronik sorunlar varmı bir de can alıcı soru lpgye motorun tepkisi nasıl acaba şimdiden teşekkürler :)
Hacimden dolayi yavas yavas hizlaniyor, ben aldigimdan beri cok uzun yol durumum olmadi hep trafik icindeydim ama babam 160'a kadar gidiyor lan bu dedi [emoji23] Bende lpg yok, lpgye karsiyim, benzinli araba kullanma keyfini suruyorum.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,304
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Sen yüksek devirdeki performans ve tüketim değişimini 1.2 motorda göreceksin asıl :)

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
175 gördm ben lpg pek uyumlu değil uzun yolda hiç üzmedi 16v olduğu icin yüksek devirde güzel yürüyor araç

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,304
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
175 gördm ben lpg pek uyumlu değil uzun yolda hiç üzmedi 16v olduğu icin yüksek devirde güzel yürüyor araç
Konuyu trollemiş gibi oluyorum burada ama benim araba da benzer olduğu için yazıyorum. 1.4 Corsa'lar 190'ı çok rahat görür, 200'ü şüpheli. Ben 1.2 motorla bile bir kez 185'i, 2-3 kez de 180'i gördüm. Ama gördüğüm kadarıyla koltuklar benim arabayla aynı. Uzun yolculuklarda 3 saatten sonra benim belim tutuluyor. Bel destek yastığı şart oluyor.
LPG takıldıktan ortalama 1 yıl kadar sonra sahipleri arabalarını satmayı düşünmeye başlıyor. Sürekli küçük küçük problemler yaşatıyor. Bazen gaz yemiyor, bazen rölanti düzensizliği oluyor, bazı günler soğuk havada tekleme yapıyor, bazen regülatör sorun çıkarıyor, bir süre sonra zaten motor kaçınılmaz şekilde sübap yakıyor.
abi direkt 2 tl o yakar bence 4 bind devirden sonra 1.2 :D
Muhtemelen :) GM motor diye kendini V8 sanıyor. Ha, en üst viteste 6000 deviri görmesine büyük saygım var o ayrı =)

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
Konuyu trollemiş gibi oluyorum burada ama benim araba da benzer olduğu için yazıyorum. 1.4 Corsa'lar 190'ı çok rahat görür, 200'ü şüpheli. Ben 1.2 motorla bile bir kez 185'i, 2-3 kez de 180'i gördüm. Ama gördüğüm kadarıyla koltuklar benim arabayla aynı. Uzun yolculuklarda 3 saatten sonra benim belim tutuluyor. Bel destek yastığı şart oluyor.
LPG takıldıktan ortalama 1 yıl kadar sonra sahipleri arabalarını satmayı düşünmeye başlıyor. Sürekli küçük küçük problemler yaşatıyor. Bazen gaz yemiyor, bazen rölanti düzensizliği oluyor, bazı günler soğuk havada tekleme yapıyor, bazen regülatör sorun çıkarıyor, bir süre sonra zaten motor kaçınılmaz şekilde sübap yakıyor.

Muhtemelen :) GM motor diye kendini V8 sanıyor. Ha, en üst viteste 6000 deviri görmesine büyük saygım var o ayrı =)
koltuklar mafediyor abi birde boyum 193 çile cekiyorum bazen, benim arabanaın o hızları görmesi zor çok yüklü geziyorum ben. Bu hafta bi fulledim ölcüm yaptım sonra vazgeçtim zaten lpg den şehir içi 8.5 cıktı

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,304
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
koltuklar mafediyor abi birde boyum 193 çile cekiyorum bazen, benim arabanaın o hızları görmesi zor çok yüklü geziyorum ben. Bu hafta bi fulledim ölcüm yaptım sonra vazgeçtim zaten lpg den şehir içi 8.5 cıktı
Sendeki yük fazlasıyla bende de var kardeş :) Üstüne bir de o hızlara çıktığım zamanlarda bagajımda ortalama yarım koli 0,5lt su şişeleriyle geziyordum. Şimdi yerim müsait, evin içine aldım. Arabanın bakımlı olduğu bir zaman, yol ve hava da müsait olduğunda denersen görürsün. 1.4'ler kesin devir kesiciye giriyordur diye düşünüyorum. Ortalama 8,5 İstanbul'da normal.

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
Sendeki yük fazlasıyla bende de var kardeş :) Üstüne bir de o hızlara çıktığım zamanlarda bagajımda ortalama yarım koli 0,5lt su şişeleriyle geziyordum. Şimdi yerim müsait, evin içine aldım. Arabanın bakımlı olduğu bir zaman, yol ve hava da müsait olduğunda denersen görürsün. 1.4'ler kesin devir kesiciye giriyordur diye düşünüyorum. Ortalama 8,5 İstanbul'da normal.
abi hathathat bir kesici yok malesef denedim :D:D:D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım