İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Bende kesicide oluyo 200üde rahat rahat görüyo 1.7dti <3

Senin arabanın içindeki tüm modifkasyonları söküp, yerden biraz yüksetip, tractionu yuksek Mud and Snow lastikler takacam. Yolcu koltuğunu söküp, bagaj kapısından torpidoya kadar tek kişilik yatak yapıp, uzun günü birlik mini kamp arabası yapmak istersim. Dıştan tam bir safari arabası tipinde olacak. Tırtıklı desenli lastikler, önde şnorkel, stok motor, stok döşeme, bagaj kapısına entegre prümüs ocağı.. Harika olurdu.

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
Senin arabanın içindeki tüm modifkasyonları söküp, yerden biraz yüksetip, tractionu yuksek Mud and Snow lastikler takacam. Yolcu koltuğunu söküp, bagaj kapısından torpidoya kadar tek kişilik yatak yapıp, uzun günü birlik mini kamp arabası yapmak istersim. Dıştan tam bir safari arabası tipinde olacak. Tırtıklı desenli lastikler, önde şnorkel, stok motor, stok döşeme, bagaj kapısına entegre prümüs ocağı.. Harika olurdu.
Benim arabada bi modifikasyon yokki abi sadece motorda var

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
opel corsa 1,7 dti stok hali benim için nimet gibi bir araba. Çok kolay bir şekilde i10 lpg den bile daha az yakar o.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,304
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
27 liraya ,Hyundai i10 benzinli alınır . 3 yılda garantisi olur.
40 psi hava basarım lastiklere 4 litre benzin ile yürütürüm onu. 2000 li yılların tek sayılı tarihleriden kalma arabaya 27 bin verilmez.
10k bile verilmez de, piyasa çok enteresan bir hal aldı. 3 yıl bindiğim arabayı bugün satsam kârdayım.

kubilayevis

Profesör
Yayın Yönetmeni
7 Eyl 2016
378
699
1,895
İstanbul
bu corsaların ortalama benzin tüketimi 7,13 litre imiş :)
mevcut durum ile 100 kmde 36 kuruş.
http://www.spritmonitor.de/de/ueber...0&gearing=1&exactmodel=1.4&sort=3&powerunit=2

Ama lpg takarsan 8,3 litreye çıkıyor tüketim. o zamanda 100 kmde 19 kuruş yakıyor.
Bu adam mesela gazlı corsa kullanıyor.. http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/585818.html
Benim yakit ortalamasi gayet guzel hic hesaplamadim ama 100 lira ile yaklasik 350 km gezdim benzinli bir araba icin gayet guzel geldi ozellikle su fiyatlarda

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
3 yıl ben lpg ile bindim şimdi kardeşim biniyo 2004 model 1.2 ye 40bin km yaptı lpg ile herhangi bi sıkıntı çıkarmadi bence twinport olmayan motorlar lpgye uyumlu

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,304
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
3 yıl ben lpg ile bindim şimdi kardeşim biniyo 2004 model 1.2 ye 40bin km yaptı lpg ile herhangi bi sıkıntı çıkarmadi bence twinport olmayan motorlar lpgye uyumlu
İşte şanslı bir kullanıcı :)
Uyum sorunundan ziyade orta vadede dayanım sorunu var. Bir arkadaşımda 1.2 Twinport vardı. Bugüne kadar gördüğüm duyduğum en sorunsuz lpg montajlı Opel'di. Gerçi o benim kadar arabayı sıkan bir adam da değildir. Gittiği servisin tavsiyesi üzerine Zavoli taktırmıştı diye hatırlıyorum. Uzun vadede de motorun verimini düşürdüğüne arkadaşımın bu 1.2 twinport'unda canlı şahit oldum.
Sizin adınıza sevindim valla. Hala sorunsuz binebiliyorsanız ne mutlu. :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım