Full Drivetrain swap. Audi --> VW

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
Sleeper ne demek biraz araştırın bence. Zaten forumun ahalisi sizlere Volvoları vs. önermiş, gerekeni yapmışlar yani. Sleeper sevmek demek, E39 M5 düşünmek demektir. T6 atılmış Station Volvo demektir. Sleeper, günlük hayatta kimsenin arabanıza bakmaması demektir. Scirocco gibi Coupe ve alçak bir otomobile sleeper demek doğru değil.

Proje için de şunları söyleyebilirim: Teknik bilginizin yetersiz olduğunu kendiniz söylemişsiniz, hal böyleyken bu kadar büyük bir projeye başlamanız çok hatalı olur. Araştırın, sanayideki ustalarla konuşun her konu hakkında ciddi derecede bilgi edinin. İnternet elinizin altında, okuyun yapmak istediğiniz şeyleri...

Böyle projelere başlamak için bence ilk başta araç toplamakla başlamalı. Hepimiz forumdaki Techno Violet E34'e ve yeni alınan E39'a hayranlıkla bakıyoruz, çok temiz diyoruz. Bu temizliğin altında yatan onlarca saat çalışma, parça arayışı vs. vardır diye düşünüyorum. (Sahibinin rumuzunu hatırlayamadım, kusuruma bakmasın lütfen.) Bu parçaları aramak, bulmak, takmak vs. size keyif veriyor mu bir bakının. Maddi olarak ne kadar yoruyor onlara da bakının.

Eski model araçlara bakmıyorum pas vs. için diyorsanız, bu projelere hiç girmeyin yani. Öyle problemler çıkar ki karşınıza, keşke derdim pas olsa dersiniz...

BoostmeDaddy

Düz Yol Gazcısı
1 Şub 2018
49
58
185
KOCAELİ
Sleeper ne demek biraz araştırın bence. Zaten forumun ahalisi sizlere Volvoları vs. önermiş, gerekeni yapmışlar yani. Sleeper sevmek demek, E39 M5 düşünmek demektir. T6 atılmış Station Volvo demektir. Sleeper, günlük hayatta kimsenin arabanıza bakmaması demektir. Scirocco gibi Coupe ve alçak bir otomobile sleeper demek doğru değil.

Proje için de şunları söyleyebilirim: Teknik bilginizin yetersiz olduğunu kendiniz söylemişsiniz, hal böyleyken bu kadar büyük bir projeye başlamanız çok hatalı olur. Araştırın, sanayideki ustalarla konuşun her konu hakkında ciddi derecede bilgi edinin. İnternet elinizin altında, okuyun yapmak istediğiniz şeyleri...

Böyle projelere başlamak için bence ilk başta araç toplamakla başlamalı. Hepimiz forumdaki Techno Violet E34'e ve yeni alınan E39'a hayranlıkla bakıyoruz, çok temiz diyoruz. Bu temizliğin altında yatan onlarca saat çalışma, parça arayışı vs. vardır diye düşünüyorum. (Sahibinin rumuzunu hatırlayamadım, kusuruma bakmasın lütfen.) Bu parçaları aramak, bulmak, takmak vs. size keyif veriyor mu bir bakının. Maddi olarak ne kadar yoruyor onlara da bakının.

Eski model araçlara bakmıyorum pas vs. için diyorsanız, bu projelere hiç girmeyin yani. Öyle problemler çıkar ki karşınıza, keşke derdim pas olsa dersiniz...
anladım. bu arada audi a4 quattro parçaları 2009-20015 150 usd ile 250 usd arasında değişiyor pas vb durumlarına göre. tabi bu fiyatlar türkiye için geçerli değil. bide sleeper düşüncesi ne bileyim sinan abinin m2 testinde hatırlarsınız belki sadece fren kaliperlerinden anlaşabilir bilen adam anlar vs. gibi anlatmıştı ben bu düşünceyide sleeper olarak kabul ediyorum ama dediğiniz gibi iyi modifiyeli boxer motor 74 model bi vw içindeyse aynı örneklendirilen volvolar gibi bir sleeper yani bende sleeperın anlamını az çok biliyorum sanki

Son düzenleme:

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,079
4,359
4,220
varsova
Marka
Porsche
Bende bmw 140i var modeli belirten logolar yok, ona ragmen slipper diyemem, sonucta cift egsoz kendini belli ediyor. Sinanin slipper dedigi 235i de bence slipper sayilmaz, slipper dediginiz bence stationwagon bir T6 volvodur :)
Bana kalirsa scirocco da slipper olmaz ama demek istediginizi anladim. Ben sahsen scirocconun dusundugunuz modifikasyonu kaldirabilecegini dusunuyorum, nitekim WRC fiestalar 2.0 4 ceker 350+ HP guclerde, bodykit olmasa normal 80 beygirlik fiestadan farkini anlamak zor. ben olsam WRC'den cikmis bir arac bakardim, avrupada etap sonrasi satisa sunulan wrc araclari oluyor, profosyonel sekilde hazirlanmis bir mekanik var geriye sadece araci boyamak/kaplamak ruzgarliklari sokmek kalir :) alin size slipper.

mecagil

Profesör
9 Eki 2016
670
1,139
2,320
Ankara
Marka
Ford
Bende bmw 140i var modeli belirten logolar yok, ona ragmen slipper diyemem, sonucta cift egsoz kendini belli ediyor. Sinanin slipper dedigi 235i de bence slipper sayilmaz, slipper dediginiz bence stationwagon bir T6 volvodur :)
Bana kalirsa scirocco da slipper olmaz ama demek istediginizi anladim. Ben sahsen scirocconun dusundugunuz modifikasyonu kaldirabilecegini dusunuyorum, nitekim WRC fiestalar 2.0 4 ceker 350+ HP guclerde, bodykit olmasa normal 80 beygirlik fiestadan farkini anlamak zor. ben olsam WRC'den cikmis bir arac bakardim, avrupada etap sonrasi satisa sunulan wrc araclari oluyor, profosyonel sekilde hazirlanmis bir mekanik var geriye sadece araci boyamak/kaplamak ruzgarliklari sokmek kalir :) alin size slipper.
2lt atmosferik motorlar wrc3 kategorisi ve 2 çeker. 4 çeker 350 olan wrc arabalari 1.6 turbo. Şu anda 380hp civarlarında. Onları da bulabileceğini sanmam.
Bir de öyle bir araç günlük binmeye hiç uygun olmaz. Yarış yapıp habire bakımını yapacaksan tamam ama maddi olarak altından kalkmak zor

Son düzenleme:

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,079
4,359
4,220
varsova
Marka
Porsche
2lt atmosferik motorlar wrc3 kategorisi ve 2 çeker. 4 çeker 350 olan wrc arabalari 1.6 turbo. Şu anda 380hp civarlarında. Onları da bulabileceğini sanmam.
Bir de öyle bir araç günlük binmeye hiç uygun olmaz. Yarış yapıp habire bakımını yapacaksan tamam ama maddi olarak altından kalkmak zor
Turkiye icin bilmiyorum ama Polonyada satilik WRC polo vardi 4 cekerdi, motoruna dikkat etmedim dediginiz gibi olabilir, plaka ile trafige cikabilir diye yaziyordu ilanda.. Sonra satildi galiba suan goremiyorum.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,079
4,359
4,220
varsova
Marka
Porsche
İşte onun için de yarış arabası alınmaz diyorum ben. Teknik olarak günlük binmeye uygun motorlar veya sanzimanlara sahip değil yarış araçları
Burada bir tercih yapmak lazim, ya altyapisi guclu bir wrc alip ehlilestirip sokaga uygun hale cevirilir, yada sokak araci alip altyapisi guclendirilir, eger ikincisi yapilacaksa da birkac secenek var , ya scirocco R gibi saglam bir mekanik alinir ufak oynamalar yapilir swap falan yapilmaz, yada daha zor bir ise girilir herhangi bir standart scirocco alinip motorundan sanzimanina on takimlara suspansiyonlara butun arac bastan yapilir.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,079
4,359
4,220
varsova
Marka
Porsche
butun yurur aksami bastan yapmaktansa hali hazirda yurur aksami cok guclu bir arac almayi tercih ederim , ustune biseyler koyarsamda altyapisi kaldirir. subaru wrx STI alip ustune cok ufak masraflar yaparak acayip gucler elde etmek varken, scirocco alip belki STI'dan da fazla para harcamak var.

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım