Gereksiz Sis Farı Kullanımı

CaliKaan

Panpa
Stage 2
31 Ara 2017
604
1,463
2,520
30
Riverside, California
Marka
BMW
Ben şahsen bu ülkenin başına gelsem yapacağım ilk şeylerden bir tanesi kademeli olarak herkesin ehliyetini iptal edip tekrardan çok ciddi sınavlara ve eğitimler ile insanlara yeniden ehliyet vermek olur, sınavlarda veya eğitimlerde tanıdık vs vasıtası ile birbirlerine kıyak geçenler para + hapis cezası ile cezalandırılmalı aynı zamanda bir daha sülalesinden hiç kimse eğitim, sınav, ve denetleme işlerine giremeyecek şekilde olmalı. Olur mu ya ? demeyin Amerika'da oluyor birazdan anlatacağım. Trafik cezalarının astronomik şekilde yükselmesi gerekiyor, örnek verecek olursam eğer Amerika'da bir engelli kişinin yerine araba park ederseniz minimum 198$ ceza üzeri polis'in insafına kalmış (yer yer değişir ceza tutarı.) + arabanız çekilir çekici parası ve otopark ücreti ödersiniz bunlarda yaklaşık olarak 300 $ a yakın tutuyor yani 500$ a engelli insanların yerine park ediyorsunuz ve bir daha ömür boyu park etmiyorsunuz :) Cezaların caydırıcılığı olmazsa eğer trafik bu kadar salak saçma oluyor, kulağını kaşıyan adama ehliyet verildi, ne bilgisine bakıldı, ne başka bir şey. Ben bile ya ehliyet sınavında arabayı çalıştırdım müfettiş dedi ki hemşerim nerelisin Arnavutum dedim tamam in hadi geçtin dedi, yok dedim ben tamamlayacağım parkuru belki bir hata yapacağım bilemezsiniz dedim ve tamamladım 95 ile geçmiştim. En basit olarak bir görsel ekleyeceğim bakın şimdi oklar ile çizdiğim yerde insanların hiç bir günahı yok trafik yok onlara fakat uzun ok ile gösterdiğim davarlar o boşluğu sadece yeşil kendilerine yanıyor diye kapattıkları için yan taraftan trafik ile hiç işi olmayan insanları engelleyip haklarını yiyorlar sonra hülooooğ müslümanız, neden kapatıyorsun yolu zaten ilerlemiyor dediğin zaman yeşil yanıyor diyor ulan denyo zaten yol ilerlemiyor yeşil yansa ne olur bırak insanlar geçsin. He bir de trafikte kaynak yapan ayılar var çünkü biz enayiyiz orada bekliyoruz tek sıra halinde bunlar dünyanın en akıllı insanları olduğu için öyle gelip bir anda kenardan girmeyi akıllık olarak görüyorlar. Geçen cevizlibağ'da bir tanesine bu şekilde yol vermedim bana diyor ki araba hararet yapıyor, dedim ki hararet yapan araba yürümez bak arabana vururum sonra ağlama dedi, eğer öyle g*tün varsa vurursun dedim arnavut olunca damarım tutuyor hemen 😂 görsel de kutu içerisine aldığım denyolardan bahsediyorum maalesef hayatımızın her alanındalar ( bu arada videosu var siyah arabada kaynak yapıyor düz gitmiyor izledim). Ben her zaman şunu söylüyorum, bir çocuk babasından ne görürse onu yapmaya başlayacak, eğer babası bir davar ise çocukta aynı şekilde olacak. Cam'dan çöp atılmayı görüp öğrendiyse bu çocuk büyüdüğünde aynı şeyi yapacak çünkü ona yanlış olduğunu kimse öğretmedi 'aferin oğlum' dediler hep. He siz diyeceksiniz ki sen hiç mi camdan atmadın ? Attım ama attığım zaman ailemden fırça yedim yada arkadaşlarım ayıpladı sonra utandım ve yanlış olduğunu idrak ettim. Milletimiz çok cahil ve hiç gelişmeye dair yada insanları geliştirmeye dair bir çalışma yapılmıyor, ya adamlar denize maskelerini atıyor biz burada neleri öğretmeye çalışıyoruz, en başa dönüp emeklemekten başlamamız lazım bizim.

Ekli dosyayı görüntüle 27557

Ekli dosyayı görüntüle 27558

Diyelim ki Amerika'da polis olmak istiyorsunuz veya gözetmen, çok ciddi bir araştırmadan geçiriliyorsunuz öncelikle. Sizin tüm geçmişsiniz ve sülalenizin geçmişi araştırılıyor eğer daha önceden birisi rüşvet veya herhangi bir kekoluk yapmış ise polis olamazsınız. Diyelim ki polis oldunuz ve sizi sahaya sürdüler ve birisinden süphelenip çevirdiniz, çevirdiğiniz şahıs size rüşvet verdi ve aldınız kaş ile göz arası. Sizi takip eden gözlemci bunu anında rapor eder ve akşam üniformanızı teslim edersiniz bu arada eğer Sheriff veya Police Chief iseniz yıllık kazancınız 110.000 $ a yakın oluyor.

Tuncay19

Tuncay
Elit Apaçi
3 Mar 2020
695
376
945
28
Sinop
Marka
Volkswagen
Diyelim ki Amerika'da polis olmak istiyorsunuz veya gözetmen, çok ciddi bir araştırmadan geçiriliyorsunuz öncelikle. Sizin tüm geçmişsiniz ve sülalenizin geçmişi araştırılıyor eğer daha önceden birisi rüşvet veya herhangi bir kekoluk yapmış ise polis olamazsınız. Diyelim ki polis oldunuz ve sizi sahaya sürdüler ve birisinden süphelenip çevirdiniz, çevirdiğiniz şahıs size rüşvet verdi ve aldınız kaş ile göz arası. Sizi takip eden gözlemci bunu anında rapor eder ve akşam üniformanızı teslim edersiniz bu arada eğer Sheriff veya Police Chief iseniz yıllık kazancınız 110.000 $ a yakın oluyor.
Abd de belki herhangi bir vatandaş rüşvet veremez lakin iş büyüğe gelince Gürcistan yanında halt eder. ABD kapitalizmin dibidir. Parayı veren her konuda düdüğü çalar

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford
@CaliKaan Bence özellikle ceza durumunda kişinin gelir durumuna göre oranlanmalı. Yani sabit tek fiyat değilde kazandığı ücretin 20/1000 denebilir. Ehliyet konusu ise herkesi yenilemek zor ancak bundan sonrası için sıkı tutulup ve ceza bedelleri arttırılınca sorun kalmayacağını düşünüyorum.

fujiwara

Panpa
2 Tem 2020
456
1,477
2,695
İstanbul
Marka
Opel
Parti kur oy verelim reyiz 😁

CaliKaan

Panpa
Stage 2
31 Ara 2017
604
1,463
2,520
30
Riverside, California
Marka
BMW
@CaliKaan Bence özellikle ceza durumunda kişinin gelir durumuna göre oranlanmalı. Yani sabit tek fiyat değilde kazandığı ücretin 20/1000 denebilir. Ehliyet konusu ise herkesi yenilemek zor ancak bundan sonrası için sıkı tutulup ve ceza bedelleri arttırılınca sorun kalmayacağını düşünüyorum.
Ceza bedelini kişinin gelirine göre hesaplarsanız eğer bu sefer insanlar gelirlerini düşük gösterme çakallığına gideceklerdir :) Sabit ve yüksek fiyatlı cezalar caydırıcı olacaktır her zaman ama herkese eşit olacak şekilde. Mesela siz Ahmet enişteyi tanıyorsunuz diye Ahmet enişteye ceza yazmaktan kaçınmayacaksınız yada hadi görmedim devam et enişte demeyeceksiniz.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul

Türkiye'de bunu uygulayacak ortam yok. Gelir beyan sistemi, vergi sistemi dahil bir çok konunun düzenlenmesi gerekir bunun için. Günde binlerce lira kazanan muayenehane sahibi X kişisi ay sonunda asgari ücreti aşkın kazanabiliyor.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Evet bunu bariz olarak bende yaşıyorum özellikle yaz aylarında genellikle cam açık oluyor gözümü resmen kör ediyor. Camlarda film olduğu için anında aynanın bir tık üstüne gelecek şekilde yapıyorum. Orta dikiz aynasında zaten otomatik kararma var aşırı göz almıyor o konuda.
Bu gidişle ben de ön yan camlara film taktıracağım zaten. Başka türlü baş edilmiyor cidden.

CaliKaan

Panpa
Stage 2
31 Ara 2017
604
1,463
2,520
30
Riverside, California
Marka
BMW
Bak şimdi bak bak bu davara direk ceza yazıp arabasını çekmek lazım, buradan bedensel engelli bir insan veya görme engelli bir insan nasıl geçecek ? Hiç mi düşünce yok yani bu kadar mı bencil bir toplum olduk biz gerçekten aklım almıyor ya. Arabayı park ediyorsun ama park ettiğin zaman bak bir insan geçebilir mi en önemlisi engelli insan geçebilir mi ? Ben indim yola hadi inmemem lazım ama indim ve yürüdüm yoldan ama tekerlekli sandalye de ki bir insan nasıl geçicek ? Görme engeli olan bir insan o arabaya çarptığı zaman göremediği için kendisinden nefret edip psikolojik sıkıntı yaşamasına sebep olacak belkide bu davranışlar ne kadar kötü olduk ya bizler valla yazık..

108198362_3126797594083225_5664275240820883672_o.jpg

CetinAdam

Profesör
23 Kas 2016
89
129
1,060
30
İstanbul
Marka
Honda
Kesinlikle katılıyorum... Arabaların fiyatının artmasınada seviniyorum... Herkeste bir araba kapımın önüne koyamıyorum aylık 180 lira kapalı garaj parası vermek zorunda mıyım ? Sağıma soluma araba parkedenleride sevmem daima duvar dibine çekilirim kapı açmayıda bilmiyor hayvanlar. Sonra ben kendi arabama yaslanmıyorum başkasının benim arabama uaslanmasınada tahammül edemem çok sert çıkışırım çolugu çocugu yok bu işin..

Ben çocuklen kapıyı hızlı açtım diye yandaki arabaya ya vursaydın diye azar işiten çocuklardanım... Bu konuda son derece disiplinliyim ve kuralcıyımdır o yüzden mecbur kalmadıkça arabaya binmiyorum Martı gibi kiralama uygulamaları kullanıyorum.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,267
1
9,392
4,970
kocaeli
Kesinlikle katılıyorum... Arabaların fiyatının artmasınada seviniyorum... Herkeste bir araba kapımın önüne koyamıyorum aylık 180 lira kapalı garaj parası vermek zorunda mıyım ? Sağıma soluma araba parkedenleride sevmem daima duvar dibine çekilirim kapı açmayıda bilmiyor hayvanlar. Sonra ben kendi arabama yaslanmıyorum başkasının benim arabama uaslanmasınada tahammül edemem çok sert çıkışırım çolugu çocugu yok bu işin..

Ben çocuklen kapıyı hızlı açtım diye yandaki arabaya ya vursaydın diye azar işiten çocuklardanım... Bu konuda son derece disiplinliyim ve kuralcıyımdır o yüzden mecbur kalmadıkça arabaya binmiyorum Martı gibi kiralama uygulamaları kullanıyorum.
Sigortasını , vergisini ödediği sürece kimsenin araba alıp kullanmasına laf edemeyiz . Ucuz veya pahalı . Herkes araba alma hakkına sahip . Emin olun diğer insanlar da sizin veya diğer araç kullanıcılarının yüzünden park yeri bulamama şikayeti içerisindedirler .

CaliKaan

Panpa
Stage 2
31 Ara 2017
604
1,463
2,520
30
Riverside, California
Marka
BMW
Sigortasını , vergisini ödediği sürece kimsenin araba alıp kullanmasına laf edemeyiz . Ucuz veya pahalı . Herkes araba alma hakkına sahip . Emin olun diğer insanlar da sizin veya diğer araç kullanıcılarının yüzünden park yeri bulamama şikayeti içerisindedirler .
Ayrıca kapımın önü diye bir mantık yok, evinizin önü devletin yoludur kimsenin kafasına göre oraya burası benim evimin önü yada dükkanımın önü arabanı çek deme hakkına sahip değil. Bana genelde burası dükkanın önü dedikleri zaman işgaliye ödüyor musun diye soruyorum ampul gibi kalıyor, arabanın yalandan fotisini çekiyorum başına bir şey gelirse senden bilirim diyip uzaklaşıyorum.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Ceza bedelini kişinin gelirine göre hesaplarsanız eğer bu sefer insanlar gelirlerini düşük gösterme çakallığına gideceklerdir :) Sabit ve yüksek fiyatlı cezalar caydırıcı olacaktır her zaman ama herkese eşit olacak şekilde. Mesela siz Ahmet enişteyi tanıyorsunuz diye Ahmet enişteye ceza yazmaktan kaçınmayacaksınız yada hadi görmedim devam et enişte demeyeceksiniz.
Günümüz Türkiye'sinde de olan bir şey bu hatta önce ki zamanlarda da aynı şekilde vardı. İnsanlar o parayı temiz görüp boğazından geçirdiği sürece kolay kolay bitmez. Aynı şekilde tanıdık meselesi de pek farklı konular değil maalesef.
İnsanlar düşük gösterme çakallığına giderse de farklı bir yaptırım çözümü elbet bulunacaktır. Yani sadece verdiği vergi üzerinden veya resmiyette gözüken maaşı üzerinden değilde hesabına giren tutar üzerinden gibi gibi..

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Türkiye'de bunu uygulayacak ortam yok. Gelir beyan sistemi, vergi sistemi dahil bir çok konunun düzenlenmesi gerekir bunun için. Günde binlerce lira kazanan muayenehane sahibi X kişisi ay sonunda asgari ücreti aşkın kazanabiliyor.
Ben hadi yarın uygulansın demedim ki, tabii ki şuan öyle bir ortam yok ama o ortam için altyapı bugünden başlanmalı ki doğru sonuçlar elde edilsin. Ben 10k aylık alıp asgari ücret gösteren çok kişi tanıyorum veya her şeyi şirket üzerine gösterip az vergi veren gibi gibi..
Bu yüzden bütün yolları kapatıp tek yön sunulmalı, bununla ilgili yasal düzenleme de gerekli aynı şekilde bir çok sistem entegrasyonuda..

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım