Gereksiz Sis Farı Kullanımı

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
2-3 defa açmışsınız demek ki işinize yaramış. :) Zaten işe yaramasa maliyet peşinde koşan markalar sis farı koymaz.
Hiçbir artısı yok derken sis olmayan veya çok yoğun yağmur olmayan durumlarda sis farı açanlar için demiştim. İstanbul-Bolu-Gerede güzergahını bilenler bilir. O yolda böyle çok anlık hava değişimleri olur ve yağmur yağdığı zaman çok kuvvetli yağar önünüzü göremezsiniz bu durumlarda cidden işe yarayabilir.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Ben şahsen bu ülkenin başına gelsem yapacağım ilk şeylerden bir tanesi kademeli olarak herkesin ehliyetini iptal edip tekrardan çok ciddi sınavlara ve eğitimler ile insanlara yeniden ehliyet vermek olur, sınavlarda veya eğitimlerde tanıdık vs vasıtası ile birbirlerine kıyak geçenler para + hapis cezası ile cezalandırılmalı aynı zamanda bir daha sülalesinden hiç kimse eğitim, sınav, ve denetleme işlerine giremeyecek şekilde olmalı. Olur mu ya ? demeyin Amerika'da oluyor birazdan anlatacağım. Trafik cezalarının astronomik şekilde yükselmesi gerekiyor, örnek verecek olursam eğer Amerika'da bir engelli kişinin yerine araba park ederseniz minimum 198$ ceza üzeri polis'in insafına kalmış (yer yer değişir ceza tutarı.) + arabanız çekilir çekici parası ve otopark ücreti ödersiniz bunlarda yaklaşık olarak 300 $ a yakın tutuyor yani 500$ a engelli insanların yerine park ediyorsunuz ve bir daha ömür boyu park etmiyorsunuz :) Cezaların caydırıcılığı olmazsa eğer trafik bu kadar salak saçma oluyor, kulağını kaşıyan adama ehliyet verildi, ne bilgisine bakıldı, ne başka bir şey. Ben bile ya ehliyet sınavında arabayı çalıştırdım müfettiş dedi ki hemşerim nerelisin Arnavutum dedim tamam in hadi geçtin dedi, yok dedim ben tamamlayacağım parkuru belki bir hata yapacağım bilemezsiniz dedim ve tamamladım 95 ile geçmiştim. En basit olarak bir görsel ekleyeceğim bakın şimdi oklar ile çizdiğim yerde insanların hiç bir günahı yok trafik yok onlara fakat uzun ok ile gösterdiğim davarlar o boşluğu sadece yeşil kendilerine yanıyor diye kapattıkları için yan taraftan trafik ile hiç işi olmayan insanları engelleyip haklarını yiyorlar sonra hülooooğ müslümanız, neden kapatıyorsun yolu zaten ilerlemiyor dediğin zaman yeşil yanıyor diyor ulan denyo zaten yol ilerlemiyor yeşil yansa ne olur bırak insanlar geçsin. He bir de trafikte kaynak yapan ayılar var çünkü biz enayiyiz orada bekliyoruz tek sıra halinde bunlar dünyanın en akıllı insanları olduğu için öyle gelip bir anda kenardan girmeyi akıllık olarak görüyorlar. Geçen cevizlibağ'da bir tanesine bu şekilde yol vermedim bana diyor ki araba hararet yapıyor, dedim ki hararet yapan araba yürümez bak arabana vururum sonra ağlama dedi, eğer öyle g*tün varsa vurursun dedim arnavut olunca damarım tutuyor hemen 😂 görsel de kutu içerisine aldığım denyolardan bahsediyorum maalesef hayatımızın her alanındalar ( bu arada videosu var siyah arabada kaynak yapıyor düz gitmiyor izledim). Ben her zaman şunu söylüyorum, bir çocuk babasından ne görürse onu yapmaya başlayacak, eğer babası bir davar ise çocukta aynı şekilde olacak. Cam'dan çöp atılmayı görüp öğrendiyse bu çocuk büyüdüğünde aynı şeyi yapacak çünkü ona yanlış olduğunu kimse öğretmedi 'aferin oğlum' dediler hep. He siz diyeceksiniz ki sen hiç mi camdan atmadın ? Attım ama attığım zaman ailemden fırça yedim yada arkadaşlarım ayıpladı sonra utandım ve yanlış olduğunu idrak ettim. Milletimiz çok cahil ve hiç gelişmeye dair yada insanları geliştirmeye dair bir çalışma yapılmıyor, ya adamlar denize maskelerini atıyor biz burada neleri öğretmeye çalışıyoruz, en başa dönüp emeklemekten başlamamız lazım bizim.

Ekli dosyayı görüntüle 27557

Ekli dosyayı görüntüle 27558
Ben cidden her zaman yol benim hakkım olmasına rağmen önüme atlayanlara korna basmaktan arabanın hızını kesmekten bıktım. Türkiye'de araba kullanmayı bilen insanların sayısı çok az. Ya şu aptal kurallara uymak neden bu kadar zor aklım almıyor ya gezmeye çıkıyorum ama eve hep stresle dönüyorum özellikle Ümraniye rezalet.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım