Geyik Başlığı 3

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Xiaomi Mi5s kullanmaya başlayalı 3 ay oldu, kendisi ile çok mutuluyuz. Gayet hızlı, gayet başarılı. Batarya kapasitesi bana 19 saat yetiyor. Oysaki ben internet bağımlısı bir adamım. Bu da başarılı. Kamerasında bazı hoş olmayan detaylar var . onada dikkat ederek yapınca sıkıntı olmuyor.. Tavsiye ederim. 1300 liraya sedem ucuz telefon..

Ts 850'ye de baktım ama sadece 14 ve 16 inç jantlı ebatları kalmış. Bulabilirsen Nokian wr d4 almanı tavsiye ederim.
Nokian'ı yeni yeni duymaya başladım abi nasıl lastiktir. Gerçi sen öneriyosan iyidir :D
Kardeş şöyle bir şey mantıklı olur mu bilemiyorum:
Gidip 4 mevsim lastiği alsanız, Conti yaz lastikleri eskiyene kadar kış lastiği gibi 2-3 aylığına taksanız, sonrasında sürekli üstünde kalsalar? Çok mu fantastik olur?

B planı da EcoContact lastikler az kullanılmışken 2. elde satmanız olur. Neden 4 mevsim diye bu kadar üsteliyorum dersen; şimdi bakınca i10'un eti ne butu ne ki ne kadar zorlanacak? İki set lastik hakikaten fazla gelir diye düşünüyorum. S2000, 525 xdrive gibi bi araba olur, derim ki 4 mevsimin yaz performansı şöyle kesmez böyle yetmez...
Çok haklısın abi ben de öyle düşünüyorum ama sıfır gelmiş güzel lastik de hiç olmasın diye düşünüyorum, satsak kaç para eder ki? Bi de şimdi 4 mevsim alsak 4-5 yıl kullanılabilecek o arada yaz lastiğinin de ömrü bitecek, o yüzden 4 mevsime daha fazla para vermek mantıksız geliyor. Petlas falan mı alsak diye de düşünmüyor değilim. Zaten çok bi performans beklentisi falan yok, çok km yapmıyor araba. Kafamda deli sorular :D :D

Nokian'ı yeni yeni duymaya başladım abi nasıl lastiktir. Gerçi sen öneriyosan iyidir :D

Çok haklısın abi ben de öyle düşünüyorum ama sıfır gelmiş güzel lastik de hiç olmasın diye düşünüyorum, satsak kaç para eder ki? Bi de şimdi 4 mevsim alsak 4-5 yıl kullanılabilecek o arada yaz lastiğinin de ömrü bitecek, o yüzden 4 mevsime daha fazla para vermek mantıksız geliyor. Petlas falan mı alsak diye de düşünmüyor değilim. Zaten çok bi performans beklentisi falan yok, çok km yapmıyor araba. Kafamda deli sorular :D :D

Benim Continental Eco contach 5 lastiklerim kışın arka attı. Ama ucuz petlaslar yolu gayet normal tutuyordu. Yani, tanesi 250 lira olan ecocontachların birde yüksek ses yapma gibi bir sıkıntısı var. Ablanın yerinde olsam kışın o arabayı yola çıkarmazdım :) Tecrube ile sabittir. Ön hafif yolu patinaja düşünce tutamıyor. Traction control ile anca yol tutuyor, Birde sizin araba tork konverterli otomatik. Cok daha zor anlar yaşatabilir. Starmax kış lastiği alman yararına, yada ben gibi 4 mevsim bişiler tak. 190 liraya nokian winterprooflar var . İyi diyor herkes.
Ama continentalleri ikinci el olarak her lastikci alır. Sanma çöp oldu. tan 80 liradan okut gitsin :)

Beyler gece gece canım çok sıkıldı. Bir kadın arkadaş işten ayrılmak istiyorum falan filan dedi, gayet de memnundu sanıyordum işinden. Dedim hayırdır vs, ülkemizde kadın olmak çok zor diye başladı yazdı da yazdı. Ortalık adamım diye gezen, cebine 3-5 kuruş para geçince azan, ciğeri beş para etmez ...... ile dolmuş.
Haydaaa... iş yerinde verilen rahatsızlık mı?
ya ben bu mantığı anlayamıyorum abi adam olmak çok mu zor yav paran var diye herkes kendi kölesi olacak sanan zihniyet çok ilginç gerçekten

Benim Continental Eco contach 5 lastiklerim kışın arka attı. Ama ucuz petlaslar yolu gayet normal tutuyordu. Yani, tanesi 250 lira olan ecocontachların birde yüksek ses yapma gibi bir sıkıntısı var. Ablanın yerinde olsam kışın o arabayı yola çıkarmazdım :) Tecrube ile sabittir. Ön hafif yolu patinaja düşünce tutamıyor. Traction control ile anca yol tutuyor, Birde sizin araba tork konverterli otomatik. Cok daha zor anlar yaşatabilir. Starmax kış lastiği alman yararına, yada ben gibi 4 mevsim bişiler tak. 190 liraya nokian winterprooflar var . İyi diyor herkes.
Ama continentalleri ikinci el olarak her lastikci alır. Sanma çöp oldu. tan 80 liradan okut gitsin :)
İyi yaz lastiğinin kışın iş becerememesi bence gayet normal. Kışın da araba mecbur çıkacak yani kapıda boş boş yatmasının hiçbi anlamı yok :) o yüzden ucuz da olsa bi kış lastiği almak gerekiyor bence

İyi yaz lastiğinin kışın iş becerememesi bence gayet normal. Kışın da araba mecbur çıkacak yani kapıda boş boş yatmasının hiçbi anlamı yok :) o yüzden ucuz da olsa bi kış lastiği almak gerekiyor bence
Bu fikirlere buyuk sehirlerde tamamen karsiyim. 7 senedir istanbuldayim hic kar lastigine ihtiyacim ciddi ciddi olmadi. Cok kotu kar yagislarinda kesinlikle arabayi disariya cikarip tehlikeye sokmanin anlami yok geri kalan cok hafif yagislarda 4 mevsim candir

90 da emekli olcaz..
FB_IMG_1510229534567.jpg

10 Kasım'da Anıtkabir'deyiz pankartı, bizimkinin Elon Musk'la görüşmesi, beton beton beton açıklaması, AKM'nin yeniden inşaası, Bahçeli'nin baraj açıklamasına Binali'den olumlu yanıt haberleri noluyor ? Bizemi yaranmaya calisiyorlar acaba...

Bu fikirlere buyuk sehirlerde tamamen karsiyim. 7 senedir istanbuldayim hic kar lastigine ihtiyacim ciddi ciddi olmadi. Cok kotu kar yagislarinda kesinlikle arabayi disariya cikarip tehlikeye sokmanin anlami yok geri kalan cok hafif yagislarda 4 mevsim candir
Abi araba her gün dışarı çıkmasa bile havalar illaki soğuk oluyor, yağmur oluyor ya da uzun yola çıkılması gerekiyor veya karlı bi günde acil bi durum oldu, ıslak zeminde sert fren vs vs... Belki adam akıllı bi kere lazım olur onda da hayat kurtarır. Benim düşüncem bu yönde o yüzden almak gerekiyor. Yazlıklar bitmiş olsa hiç düşünmeden 4 mevsim alırdım tabi en mantıklısı o.

Az önce eniştem aradı. Mazda3'e kışlık Sava alacakmış. Petlas'ı Leon'da kullanıyor, Mazda'ya almak içine sinmemiş. :) İyi dedim sadece kışlıksa al. O da 18" PilotSport'lara kıyamamış :)

Edit: Nokian'ı yeni duyma sebebi TR piyasasına yeni yeni girmesi. Nokian markası kış lastiğinin mucidi :) O derece iyi. Selpak gibi :D

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...