Geyik Başlığı 4

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Cussler
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
a
Arkadaşlar bir şey daha danışayım. Bir tane konsola monte edilen Spigen telefon tutucu almıştım, sonra telefon değiştirdim, yandaki butonları nedeniyle kullanılması imkansız oldu. Geçenlerde cama vantuzla tutturulan telefon tutuculardan aldım. Kullanışlılık olarak çok memnun kaldım ama o da dün sarsıntılara dayanamadı, vantuzun arkasından içten bir yerden onarılamaz şekilde kırıldı.
Mıknatıslıları ve havalandırma ızgaralarına takılan modelleri kesinlikle düşünmüyorum. Aranızda şu ürünü kullanan var mı? Sarsıntıya, hoplayıp zıplamaya, G-kuvvetine dayanır mı?
Edit: Görsel
Ekli dosyayı görüntüle 12453
abi sen al bundan beğenirsen ben de alayım :D

...
Birde arka diz mesafesinde sınıf lideri olacaklarını söylüyorlar ama buna şüphe ile bile yaklaşmayıp hadi oradan diyorum. Octavia, Corolla, Elentra ve Civic gibi arka diz mesafesi konusunda iddialı modeller varken aracın boyutlarını ciddi oranda artırmadan ya da bagajı kuşa çevirmeden sınıf lideri olmaları mümkün değil.
....
2006'ya kadar Civic'in arka diz mesafesinde iddialı olduğu doğrudur :) Sonrası hacmen hüsran. Son kasa Elantra da eski kasaları kadar başarılı değil. Bu disiplinin rakipsiz modeli Octavia'dır. Jetta filan da yaklaşmaya çalışır.
...
Sedan ülkesinde olduğumuz için ben en çok sedanın diz mesafesini, dış görünüşünü ve bagaj hacmini merak ediyorum. Türkiye'de satış adetlerini etkileyecek en önemli kriterler bunlar diye düşünüyorum. Tabi Türkiye'de hangi donanımları standart olarak sunacakları da tüketici tercihlerini değiştirecektir.
Şu an satılan kasanın sedan karoseri %90 şirket aracı olarak sattı. Vasat arka diz mesafesi ve bagajına rağmen filo kiralama firmalarına peynir ekmek gibi sedan Focus satıldı. Eğer uygun koşullarla filo satışlarına devam ederse yeni Mk4 kasayı arka koltuk 2 kişilik olsa bile satar. :D

450, 500 bin param olsa Stelvio almayı düşünürüm açık net. Bir kere araca bu paraları veren adam 2. elini düşünmesin bir zahmet. İkincisi 500 bin vereceğim aracın piyasa malı olmuş olmasını istemem. Üçüncüsü F-Pace ile beraber piyasadaki en yakışıklı SUV.

450, 500 bin param olsa Stelvio almayı düşünürüm açık net. Bir kere araca bu paraları veren adam 2. elini düşünmesin bir zahmet. İkincisi 500 bin vereceğim aracın piyasa malı olmuş olmasını istemem. Üçüncüsü F-Pace ile beraber piyasadaki en yakışıklı SUV.

Kesinlikle. Alfa Romeo kullanıcısı hiç bir zaman satışı düşünerek almaz zaten. Ben ki ekonomik olarak öyle rahat olmasam da 156yı alırken uzun yıllar binmeyi planlayarak aldım. Keza aynı fiyata alabileceğim vw golf honda civic falan zaten benim 156 dan 6 7 yaş daha yaşlı ve daha boş.
Sıfırında da işler çok farklı sayılmaz. Guiletta sınıfındaki bir çok otomobilden daha ulaşılabilir halde. Ve farklı tarzıyla da dikkat çekiyor( buna doblo direksiyonu dahil, :D )
Guilia'ya laf eden çarpılır yamulur.
Stelvio'da aras dinçer'le benzin tvnin son videosunu izleyenler vardır illa ki. Orda ortak noktada buluşulan bazı konular var. Alfa Romeo Stelvio, standart bir suv kullanıcısı için tercih edilmeyecek özellikleri kadar Alfa romeo kullanıcıların da sevmeyeceği yönleri var. Ama içi dışı tasarımı motoru her türlü ilgi çekici. O kadar para verecek olsam kesinlikle ben de düşünürdüm.

Ha guilia mı yoksa stelvio mu daha çok alfa geni taşıyor diye tartışırsak eğer kesinlikle guilia

+1. O parayı verip 2. elde değer kaybını düşünenin zihni fakir kalmıştır.

Yedek parça nolacak? Ferrari'lerin bile daha çok parçası bulunuyor.

Ne kadar zamanda yedek parçaya ihtiyaç duyuyorsun? Sırf mazeret üretmek için yazıyorsun.
Baya ihtiyaç duyduk valla. Çocukluk arkadaşımın dayısı IVECO da müdür, genel müdürlerinin Giulia'sı vardı araba 3. Haftada kullanılamaz hale geldi parça italya da dahi bulunamayinca mecburen üst seçenek olan QV teklif ettiler fakat italyan abimiz o bana fazla gelir diyip kırmızı stelvio istedi araba koçun üzerine plakası 34 BCS 963 hatta haftasonu o aracı test ettim ;)

Bugün direksiyonu temizledim.Fena olmadı gibi sizce?
Temizlenmeden önce
311d30e33a8ef8ab10b8ac26edf70134.jpg

Yarısı temizlenmiş(sağ taraf) yarısı temizlenmemiş
e2a58187772fde1e9c7bd4ebbc884a7d.jpg

Ve finish
f46e54fc7f365a732c7687cfd32efa4f.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ha bu arada Alfa düşmanlığım falan yok siz fanboy olmussunuz hani bana şu dediğiniz varya aynen ondan :D. Ben sadece Stelvio'nun rakiplerine karşı sunduklarına karşı piyasa koşullarında 50 bin civarında pahalı olduğunu düşünen bir kişiyim.

Kusura bakma ceyhuncum da ölümüne Vagcı olduğunu da cümle alem biliyor, şurda vag grubuyla ilgili en ufak bi eleştiri gelse kendini kaybediyorsun. Bu yüzdendir Alfa ile ilgili söylediklerine inanılmıyor olması.

Kusura bakma ceyhuncum da ölümüne Vagcı olduğunu da cümle alem biliyor, şurda vag grubuyla ilgili en ufak bi eleştiri gelse kendini kaybediyorsun. Bu yüzdendir Alfa ile ilgili söylediklerine inanılmıyor olması.
Yahu ben kendim vag eleştiriyorum sana Golf 4 alma diyorum daha ne diyeyim he daha ne diyeyim. Ne düşünürseniz düşünün banane ben ve bana yakın olanlar beni biliyor bana yeter...

Bugün direksiyonu temizledim.Fena olmadı gibi sizce?
Temizlenmeden önce
311d30e33a8ef8ab10b8ac26edf70134.jpg

Yarısı temizlenmiş(sağ taraf) yarısı temizlenmemiş
e2a58187772fde1e9c7bd4ebbc884a7d.jpg

Ve finish
f46e54fc7f365a732c7687cfd32efa4f.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Baya guzel olmus. Kullandığin malzemeleri ve nasıl yaptığını yazabilir misin. Bi kaç gün sonra görüntu daha mat olacaktır diye düşünüyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...