Geyik Başlığı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Yasin Aygun
Saatte 90ton hava ve 4 ton yakıt alan bir turbojet motor egzoz çıkışında 65000km/h hızında 107Kpa statik basıncında bir ortam yaratmaktadır. Hava basıncının 99Kpa olduğu irtifada 450kt hızla seyreden uçağın motor tahrik kuvveti kaç N'dir?
*egzoz çıkış çapı 1.6m
*1kt=0.514m/s

Bak eski notlarımı karıştırırken buldum bu soruyu. Cevabı var bende. Doğru cevabı verebilirsen pm kutunu aydınlatırım çok güzel bi şekilde :)
Süre sınırın yok
Not açabilirsin
İstediğin sorud... neyse hadi bekliyorum :)

Ahahahahahaha abi ya fazla zorlamayalım istersen :D Ama ben opelgm den periyodik bakım ürünleri sipariş ediyorum. Orhan beyin de genç yeğeni falan takılıyodur erotik sitelerde :D

hahahahahahah ya ben kimin ne yazdığına dikkat edemedim de bi iki tane norveç bebek bezi falan gördüm ordan aklıma geldi :D :D

@Yasin Aygun
Saatte 90ton hava ve 4 ton yakıt alan bir turbojet motor egzoz çıkışında 65000km/h hızında 107Kpa statik basıncında bir ortam yaratmaktadır. Hava basıncının 99Kpa olduğu irtifada 450kt hızla seyreden uçağın motor tahrik kuvveti kaç N'dir?
*egzoz çıkış çapı 1.6m
*1kt=0.514m/s

Bak eski notlarımı karıştırırken buldum bu soruyu. Cevabı var bende. Doğru cevabı verebilirsen pm kutunu aydınlatırım çok güzel bi şekilde :)
Süre sınırın yok
Not açabilirsin
İstediğin sorud... neyse hadi bekliyorum :)
Abi bu soruya yakıt makıt egzoz girmiş ama bakarım:)

ben şok, ben iptal ben ölü. İnanmadım önce de doğruymuş tanıdıklardan falan da duydum

Ekli dosyalar

• 2017-01-04 (1).png
    2017-01-04 (1).png
    415 KB · Görüntüleme: 167
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...