Gitmeyen CVT

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sleepingawake

Asfalt Kurutucu
22 Nis 2019
58
44
520
Marka
Honda
Torkun önemsiz olduğunu bir daha kanıtlar mısınız? :D :D
Sizin için 0-100 önemsiz, tork önemsiz, son hız önemsiz. Peki sizin için ne önemli? Performanslı diyorsunuz ama performans ölçütünüz dahi yok :D
140 değil de 200den sonra civic golfün egzosuna kesin bakacaktır :)
F1 arabası 600 tork. 1000 beygir. Kilo milo demeyin. Traktörde de 800 tork. Hangisi geçer?
Daha halk arabalarına bakalım.
Fiat Guliette 1.4 250nm
Civic 220 nm ve daha ağır. Hangisi geçer?

Performans ölçüsü pistte yaptığındır. Bu yüzden Nordscheliefe'de yapılan her rekoru firmalar duyurur.
Golf 200'e gelene kadar yarış biter bu arada. Pistte ise egzostan boğulabilir.

• Wow
Tepkiler: Tb96

sleepingawake

Asfalt Kurutucu
22 Nis 2019
58
44
520
Marka
Honda
Arkadaşım senin amacın aracını savunmak mı?Anlam veremedim, haklı olabilirsin bazı şeyler performans ya da kağıt üstündeki verilerle ölçülmez, manuel şanzımanın hissiyatını da ben savunuyorum hadi bakalım.Gerekiyorsa 1-2 sn düşük olsun, vitesi ben değiştireyim, araca ben hükmedeyim.Şanzıman kendi kendine ahlayıp inlemesin.;)
Ferrari, Bmw, Mercedes vs. manuel arabayı ne zamandır üretmiyor bilgin var mı? Çağ dışı birşey vitesi elle değiştirmek çünkü. F1 vites ise gayet eğlenceli bir şey. Mantıken alım gücü insanların hiç bir engeli yokken dediğin gibi manuel olması gerekmez mi? Bu arada Tesla'da vs vites yok. Elektrikliler geldiğinde vites çıkmazsa araba kullanamayacaksın :(

sleepingawake

Asfalt Kurutucu
22 Nis 2019
58
44
520
Marka
Honda
Tork ile yüksek hız için değil. Düşük hızlarda işe yarıyor zaten. 150 bg lik araba ile neden 180 bg arabayı kıyaslıyorsunuz.
Vosvos ya da diğerleri piyasaya Türkiye'de satılan bir araba sunsun o zaman?
İyi Guliette ile kıyaslayalım.
1.4 170hp 250nm 1290kg çift kavrama( bozuldu mu birkaç ay parça bekliyorsun)
1.5 182hp 220nm 1388kg gitmeyen şanzuman.

Kim geçer. End of discussion.

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel
F1 arabası 600 tork. 1000 beygir. Kilo milo demeyin. Traktörde de 800 tork. Hangisi geçer?
Fiat Guliette 1.4 250nm

Performans ölçüsü pistte yaptığındır. Bu yüzden Nordscheliefe'de yapılan her rekoru firmalar duyurur.

F1 ile aracı ile traktör kıyasladık az önce :D

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Ferrari, Bmw, Mercedes vs. manuel arabayı ne zamandır üretmiyor bilgin var mı? Çağ dışı birşey vitesi elle değiştirmek çünkü. F1 vites ise gayet eğlenceli bir şey. Mantıken alım gücü insanların hiç bir engeli yokken dediğin gibi manuel olması gerekmez mi? Bu arada Tesla'da vs vites yok. Elektrikliler geldiğinde vites çıkmazsa araba kullanamayacaksın :(
Bilgisayarların hesaplayıp incik cıncık ettiği sensörlerle dolu yarı otonom bir makinede otomobil kullandığımı zannetmekten daha acıklı olamazdı sanırım.;)

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Fiat Guliette 1.4 250nm

Demin traktör ile f1 arabası kıyasladınız :D :D
Umarım ikisinin bambaşka amaçlar için kullanıldığını farkedersiniz :D :D
Yani öyle bir anlatıyorsunuz ki, arada uçurum farklar varmış gibi. Halbuki konuyu açarken 0-100 önemsiz dediniz ama. 100e kadar diğeri açarak gider

sleepingawake

Asfalt Kurutucu
22 Nis 2019
58
44
520
Marka
Honda
F1 ile aracı ile traktör kıyasladık az önce :D
Torkun önemsiz olduğunu vurguladım ama nerenden okudun acaba.

@Ugur senin de cevabın burada. 22 yaşındasın yaşın kadardır araba sürüyorum, bırak da hiç ne kadar biliyoruz konusuna girmeyelim?

Son düzenleme:

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel
Vosvos ya da diğerleri piyasaya Türkiye'de satılan bir araba sunsun o zaman?
İyi Guliette ile kıyaslayalım.
1.4 170hp 250nm 1290kg çift kavrama( bozuldu mu birkaç ay parça bekliyorsun)
1.5 182hp 220nm 1388kg gitmeyen şanzuman.

Kim geçer. End of discussion.

Giuletta 0-100 de geçer. Hızlar 200 e ulaşınca Giuletta yine her türlü geçer.

Kaç tane patlayan gördün? Ben çok Dsg gördüm o yüzden.

Limitörü kaldıranların ki patlıyor. Torka dayanamadığı için Cvt de tork manuel e göre daha düşük.

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Torkun önemsiz olduğunu vurguladım ama nerenden okudun acaba.

@Ugur senin de cevabın burada. 22 yaşındasın yaşın kadardır araba sürüyorum, bırak da hiç ne kadar biliyoruz konusuna girmeyelim?
22 yaşındaki çocuk virajlarda araba kullanırken korkudan yan koltukta oturamazsın biliyor musun :)
Ben de diyorum ki, hiçbir şey bilmiyorsun :) yazdıklarını normal bir insan okursa anlayacak zaten :)

sleepingawake

Asfalt Kurutucu
22 Nis 2019
58
44
520
Marka
Honda
Giuletta 0-100 de geçer. Hızlar 200 e ulaşınca Giuletta yine her türlü geçer.

Limitörü kaldıranların ki patlıyor. Torka dayanamadığı için Cvt de tork manuel e göre daha düşük.
Araştırmadan bilmeden yorum yapınca böyle oluyor :
Guliette 1.4 170hp 0-200 bayır aşağı : 34sn (Civic gps verisi 32)
Manuel guliette 32sn
Hani geçiyordu? 100 kg fark var ve gitmeyen bir Cvt şanzumana karşı giden bir manuel?

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,055
3
15,290
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Araştırmadan bilmeden yorum yapınca böyle oluyor :
Guliette 1.4 170hp 0-200 bayır aşağı : 34sn (Civic gps verisi 32)
Manuel guliette 32sn
Hani geçiyordu? 100 kg fark var ve gitmeyen bir Cvt şanzumana karşı giden bir manuel?
GPS verisinin yer aldığı bir site var mıdır acaba?

sleepingawake

Asfalt Kurutucu
22 Nis 2019
58
44
520
Marka
Honda
22 yaşındaki çocuk virajlarda araba kullanırken korkudan yan koltukta oturamazsın biliyor musun :)
Ben de diyorum ki, hiçbir şey bilmiyorsun :) yazdıklarını normal bir insan okursa anlayacak zaten :)
Fark ve tecrübe farkı bu işte. Ben karşımdakinin nasıl bir sürücü olduğunu bilmeden ben neler yapıyorumdan bahsetmezdim. Ben memur gibi 80le gidiyorum virajlara he he. F1 ile traktörü niye kıyasladığımı hala anlamadın.

sleepingawake

Asfalt Kurutucu
22 Nis 2019
58
44
520
Marka
Honda
Eee civic videosu da yok mu :D
Bilmeden bir tartışmaya nasıl giriyor insanlar şaşıyorum :
Bilmiyorsan susarsın?
Sana kıyak olsun diye Civic'in 207 yani Gps ile 200 iken verisini paylaştım 32 saniye, Gulietta ise 34 saniye 200 kadran. Eksik bilgilisin.

Son düzenleme:

Tb96

Profesör
8 Ağu 2019
850
1,208
1,870
27
Malatya
Marka
Opel
Fark ve tecrübe farkı bu işte. Ben karşımdakinin nasıl bir sürücü olduğunu bilmeden ben neler yapıyorumdan bahsetmezdim. Ben memur gibi 80le gidiyorum virajlara he he. F1 ile traktörü niye kıyasladığımı hala anlamadın.
Peki f1 kaç kilo traktör kaç kilo buna da bakalım :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım