GOLFTEN C-HR'A

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Deniz_Acikgul

Profesör
20 Eyl 2016
108
101
1,085
Hatay
arkadaşlar merhaba bilenler bilir 2016 model golf 1.4 tsi dsg high araç var bizde. Yeni chr beni ve babamı bayağı etkiledi 1.8 hibrit olanı takas düşünebiliriz. Siz bu duruma ne diyorsunuz. Hacim ihtiyacımız yok çok fazla. Bu durum üzerinden chr ı da değerlendirirseniz sevinirim

Ali Karaer

Ali Karaer
Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,071
2,323
2,770
26
Nevşehir/2000 Evler
Marka
Aixam
Golften sonra gitmiyor gibi gelir ve cvt şanzıman sürüş zevki yok genede siz bilirsiniz eğer çok gitmesin az yaksın şanzıman önemli değil diyosanız alın ama haricinde golfle devam edin derim

Eren BILGIN

Profesör
24 Eki 2016
95
72
1,010
Golf ten sonra belli alışkanlıklarınız ve beklentileriniz oluşmuştur. Kolay kolay bu alışkanlıkları karşılayacak bir araç gibi gelmedi bana C-HR.
Bunlar önemli değil farklı tad arıyoruz zaten diyorsanız da çok uygun bir araç olabilir.

firatt

Asfalt Kurutucu
23 Kas 2016
22
66
635
Ankara
Berker Bey doğru bir noktaya temas etmiş. Hybridler şehiriçi tüketim konusunda iddialı ancak genelde yüksek hızda veya tapa gaz geziyorsanız düz 1.8 gibi düşünülebilir. Ben de tasarımını çok beğeniyorum ve hybrid güzel bir teknoloji. Aynı şekilde Golf Mk7 tdi dsg kullanıyorum ve imkanım olsa seçenekler arasında ciddi olarak değerlendireceğim bir araç.

Ali Karaer

Ali Karaer
Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,071
2,323
2,770
26
Nevşehir/2000 Evler
Marka
Aixam
Bide 1.8 90 beygir benzin motoru var bide 70 küsür kW lık elektrik motoru var ona rağmen cvt yüzünden gitmiyor gibi yani araç yarım debriyaj yaparak hızlanıyor gibi bi hissi var veya sanki baskı balata bitmişte yarım yamalak kavrıyo gibi hissettiriyo cvt lerin çoğu

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,238
45,843
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Otomatik highline golf'ü şimdi satarsanız, alacağınız araç da sizi tatmin etmezse halinize ciddi üzülebilirsiniz. Hybrid araçlar için henüz yüksek ötv'ler konuşulmuyor hatta düşük tutulup teşvik edilmeye bile çalışılıyor. İlerleyen zamanlarda aracınızı satıp hybrid'e geçme şansınız oldukça yüksek ama ilerleyen zamanlarda highline dsg golf sahibi olma ihtimaliniz ise oldukça düşük. Malum ötv artışı kapıda. Eğer ciddi derecede yakıt tüketimi sorununuz yoksa hiç macera aramayın bence.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
C-HR'ın çok güzel bir tasarımı var, trafikte çok dikkat çekeceği aşikar. Ancak Golf'ten sonra beklentilerinizi karşılar mı orası meçhul...
Hacim ihtiyacı önemli değilse kesinlikle Golf yerine C-HR önermem. Kaldı ki C-HR Golf kadar güçlü ve seri bir araba değil. Öncelikle aracı incelemenizi tavsiye ederim. Aracın içi açıkçası beni dışı kadar cezbetmedi. Ayrıca arka camlar o kadar küçük, o kadar kasvetli bir hava var ki arka koltuklarda ; insan kendini ekip otosunda hissediyor

Deniz_Acikgul

Profesör
20 Eyl 2016
108
101
1,085
Hatay
yorumlarınız için teşekkürler öncelikle. burada olanların arabayı a noktasından b noktasına gitmek için kullanmadığı aşikar. golf kesinlikle o fiyata tercih edilecek en iyi ve en mantıklı araçların başında geliyor ancak arabanın çok zevkli olmadığı biraz nesnel olduğu açık. biz de renkli bir aileyiz ve farklı şeyler denemeyi severiz. chr ın golften daha düşük olduğunun farkındayım ancak merak ettiğim aradaki fark can sıkıcı mı değil mi? eğer can sıkıcı değilse o tasarımın o yeniliklerin o yakıt tüketiminin o hibrit deneyiminin tercih sebebi olabileceğini düşünüyorum.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
CHR'ı daha incelemedim yarın test sürüşüne de çıkacagım ondan sonra yorum yapmam daha mantıklı olur ama Golfü satıp daha yerine oturmamış bir model olan CHR'ı almak bana mantıksız geliyor. Ayrıca daha şimdiden CHR'ın golf kadar rafine olmayacağını düşünüyorum. Yakıt olarak evet kesinlikle cezbedici bir araba. Dıştan gerçekten de CHR sexy duruyor ona bişey diyemem. Son olarak CHR C SUV mi? yoksa B SUV mi? bence B SUV siz ne düşünüyorsunuz bu konuda ahali?

Son düzenleme:

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Araç tercihi kişisel bir konu. Herkesin beklentisi, zevki başka. Araçta 90 değil iki motor toplamında 122 bg var. Torku Golf'ten düşük ancak hibritin amacının ne olduğu açık. Az yakıt tüketsin, çevreyi daha az kirletsin gibi düşünceleriniz varsa tercih edilecek nadir araçlardan (ülkemizde elektrikli araçların çok az olduğu göz önüne alındığında). Performans arıyorsanız tatmin etmez sanırım, performans arayan biri bu sınıfta hibrit araç bakmaz gerçi.
Gidip aracı görmenizde hatta deneme sürüşü yapmanızda fayda var. Ucuz mallar değil bunlar, başka kişilerin fikirleriyle direkt olarak hareket etmek bana sağlıklı gelmiyor. Yalnız bir yerde görmüştüm, Türkiye'de hibritler Şubat-Mart gibi satışa çıkacakmış. Şuan üretilen araçlar ABD'de satılmış. Şuan isteseniz de alamazsınız diye biliyorum.

petrich

Profesör
7 Eyl 2016
536
880
1,820
İzmit
Marka
Mazda
Golf kadar iyi olmaya bilir ama bence önemli olan daha konforlu veya daha hızlı olması değil sizin için öncelik sıralamasında konfor ve hız başlarda yer almıyorsa en konforlu olması sizin için ne anlam ifade eder ki. Hangisine baktığınızda içiniz kıpır kıpır oluyorsa hangisinin içinde olduğunuzda daha iyi hissedecekseniz farklılığı seviyosanız onu tercih edin. Test sürüşünü yaptıktan sonra taşlar yerine oturacaktır.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,238
45,843
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
CHR'ı daha incelemedim yarın test sürüşüne de çıkacagım ondan sonra yorum yapmam daha mantıklı olur ama Golfü satıp daha yerine oturmamış bir model olan CHR'ı almak bana mantıksız geliyor. Ayrıca daha şimdiden CHR'ın golf kadar rafine olmayacağını düşünüyorum. Yakıt olarak evet kesinlikle cezbedici bir araba. Dıştan gerçekten de CHR sexy duruyor ona bişey diyemem. Son olarak CHR C SUV mi? yoksa B SUV mi? bence B SUV siz ne düşünüyorsunuz bu konuda ahali?
CHR b suv olarak geçiyor, zaten bu sebeple kafadan c segment olan golf ile aynı sürüş konforuna ve özelliklerine sahip olmasını beklemek zor. Ben de aracı beğendim gerçekten ama segment farkı var golf'ün lehine.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul

Toyota'nın suvları sınıf ortalamasından büyük oluyor.
Chr'ye b suv diyor millet, Captur'dan Juke'dan Vitara'dan Renegade'den HRV'den falan büyük. Eğer B suv'a giriyorsa sınıfın en uzunu sanırım. Hatta ASX'den bile büyük, ama ona C suv diyorlar. Rav4'e c suv deniyor ancak o da Tiguan vs. c suvlardan büyük (CRV'yle hemen hemen aynı onu unutmuşum).

Son düzenleme:

gokhanatesoglu

Profesör
27 Eyl 2016
182
161
1,085
Golf 7 kullanıyorum geçen hafta chr yi incelemek için bayiye gittim aracın sürücü koltuğu oturma pozisyonu çok hoşuma gitti on konsol konsol üzeri deri kaplama oldukça şık olmuş ancak araca inip binmeşi biraz zahmetli arka koltuklar da oldukça da burada boyumun biraz uzun olmasının etkisi var ve fiyatıda bnce pahali

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım