Hangi akaryakıt istasyonu

hangi yakıt markası

• bp

Kullanılan: 36 22.0%
  • shell

Kullanılan: 98 59.8%
  • opet

Kullanılan: 29 17.7%
  • petrol ofisi

Kullanılan: 19 11.6%
  • total

Kullanılan: 10 6.1%
  • lukoil

Kullanılan: 2 1.2%
  • aytemiz

Kullanılan: 8 4.9%
  • go benzinliği

Kullanılan: 2 1.2%
  • türk petrolleri

Kullanılan: 6 3.7%
  • bpet

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    164

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Mazot kullanıyorsan araman gereken en önemli şey temizliktir. Malum enjektörler pahalı. Genel istasyon ve denetim kalitesi olarak Opet'i diğerlerine oranla önde görüyorum. Bu yüzden mazotta Opet kullanıyorum. Eskiden atmosferik kullanırken çok dikkat etmezdim. Neticede atmosferiğe ne koysan çoğunlukla kabul ediyor. Ama turbo benzinli bir şeyler kullansam Shell kullanırdım. Bu arada yakıt alışkanlığı otomobiller için önemli. Uzun zaman belli bir yakıta alışmış araçlar, başka akaryakıta geçtiğinizde alışma evresi geçirebiliyor.

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Bu arada hepinize sorum, bu anketi düzenleyip birden çok seçme şansımız olsa daha iyi olmaz mı?

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,005
1
1,038
2,570
Ankara
Marka
BMW
Benzinde de tüpte de hep PO kullanırım.

Benzin olarak birkaç kez Shell aldım ancak daha çabuk bitiyor gibi geldi harici yakıtların benim arabamda BP hariç çok bir farkları yoktu.
niyeyse PO’ya bir türlü ısınamadım memnun musunuz siz
Tüp olarak ise arabam sanki tüpü seçiyor gibime geliyor, aygazdan hiç memnun kalmadım mesela, bp normaldi, ama en memnun kaldığım PO oldu, ondan dolayı zor durumda değilsem tüpü kesinlikle PO'dan alıyorum, uzun yola bile son kaç yıldır 200 km üstüne gitmediği için sabit istasyonlar kullanıyorum. Yine bazen TP'den tüp alıyorum yol üstünde mecburi durum olursa ve kalitesi güzeldi.

Bir dönem BP active technology kullandım ve yakıt tasarrufu ve performansında biraz da olsa iyileşme gördüm.
Sonrasında PO'dan özel yakıt indirimi gelince (%8 olması lazım) zaten PO kullandığım ve memnun kaldığım firma olduğu için tekrardan PO'ya dönüş yaptım ve 1.5 seneye yakındır yine hep PO kullanıyorum.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Shell fuel save. Nadiren v-power alıyorum. Gaz tepkisinde değişme (daha canlı) ve daha kısalan menzil (fazla yakıt tüketimi) olarak geri dönüş alıyorum.

Shell'in kendine ait olmayan istasyonlarda uzun zaman önce kötü deneyimlere şahit olduğum için bilinmedik yerlerde Shell yerine Opet, BP, Total, Aytemiz'den de aldığım oldu. Atmosferik benzinli araç kullandığım için marka takıntısına gerek olmadığını düşünüyorum. "Çalışıyorsa dokunma" felsefesine sadık kalarak bir sorun yaşamadığım için devamlı aynı marka aynı istasyondan alıyorum.

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,621
1
5,104
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo
Shell fuel save. Nadiren v-power alıyorum. Gaz tepkisinde değişme (daha canlı) ve daha kısalan menzil (fazla yakıt tüketimi) olarak geri dönüş alıyorum.

Shell'in kendine ait olmayan istasyonlarda uzun zaman önce kötü deneyimlere şahit olduğum için bilinmedik yerlerde Shell yerine Opet, BP, Total, Aytemiz'den de aldığım oldu. Atmosferik benzinli araç kullandığım için marka takıntısına gerek olmadığını düşünüyorum. "Çalışıyorsa dokunma" felsefesine sadık kalarak bir sorun yaşamadığım için devamlı aynı marka aynı istasyondan alıyorum.
Atmosferik çok nokta enjeksiyonlu benzinli motorda tiner, ispirto, wd40, ne bileyim binimum yanıcı madde konduğunda tek marş Ankara'ya gider gelirsin hatatat

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,005
1
1,038
2,570
Ankara
Marka
BMW
go benzinliğine oy veren arkadaş;
aldığın yakıtla diğer benzinliklere oranla daha fazla yol gittiğin doğru mudur?
arkadaşlar öyle diyordu ama güvenip deneyemedim

• Wow
Tepkiler: kenblock

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,276
21,695
5,320
26
Avcılar-Darıca
Zaten aldığım 3-5 litre o yüzden Shell V-Power kullanıyorum. :D

Babam da traktöre dizel yakıtı Opet'ten alır. (Shell taşıt tanıma var araçta ama memnun kalmadığı için kullanmıyor, sürekli dpf problemi yaşatıyor.)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım