Hangi akaryakıt istasyonu

hangi yakıt markası

• bp

Kullanılan: 36 22.0%
  • shell

Kullanılan: 98 59.8%
  • opet

Kullanılan: 29 17.7%
  • petrol ofisi

Kullanılan: 19 11.6%
  • total

Kullanılan: 10 6.1%
  • lukoil

Kullanılan: 2 1.2%
  • aytemiz

Kullanılan: 8 4.9%
  • go benzinliği

Kullanılan: 2 1.2%
  • türk petrolleri

Kullanılan: 6 3.7%
  • bpet

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    164

Mellkor

Asfalt Kurutucu
19 Eyl 2016
24
8
595
Dizelde shell gerçekten performans olarak farklı. Total ise temiz ve idda ettiği gibi motoru bariz sessizleştiriyor. Bu 2 si dışında mecbur kalmadığım sürece kullanmayı tercih etmiyorum. Sonuçta hepsinde aynı rafineriden çıkıyor ama katkı farkı diyelim ve satış standartları

Son düzenleme:

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
İnternette modifiye üzerine video izlerken Shell V-Power'a baya giydirmişlerdi, solvent katkıları basıyolar çekiş artıyo eyvallah ama sensörler bozuluyo diye.
Şaşırmıştım, başlığı görünce yazayım dedim bu aralar fuel save takılıyorum.

Mellkor

Asfalt Kurutucu
19 Eyl 2016
24
8
595
Doğru demişler bence :) shell den alınca performans fark ediyor uçmuyoruz sonuçta ama çekiş fark ediyor ama fazla zorlarsan arızalar verdiğini bizzat gördüm.

CaliKaan

Panpa
Stage 2
31 Ara 2017
604
1,463
2,520
30
Riverside, California
Marka
BMW
Ben hep Cevizlibag’da yeni acilan Opet’ten aliyorum benzin ve mazot’u evimin dibi, gayet memnunum 😌 onun disinda da Bakirkoy sahil yolunda ki Opet ve Mehmetcik Vakfi’ni tercih ediyorum 😌

Mellkor

Asfalt Kurutucu
19 Eyl 2016
24
8
595
Opet ve po mazot için en uzak durulası tercihler benim için. Fazla yağ katkısı yüzünden de lpgde de opet den uzak durulması gerek. Benim fikrim tabi herkes istediği markayı tercih edebilir.

kaanc5

Profesör
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
904
1,201
2,320
İstanbul/Lüksemburg
Marka
BMW
Benzin Shell, mazot Opet. 2 haftaya 330bin km'yi devirecek aracımıza ilk depodan beri aynı istasyondan mazot alıyoruz, hiç sıkıntı yaşamadık. Benzinli araca Shell'in kendi işlettiği istasyondan alıyorum.

BavarianEngineer

Alperen Ç.
Panpa
30 Nis 2018
452
1,061
2,695
Ankara
Marka
BMW
Arkadaşlar ilk defa dizel araç alma arifesindeyim. Bu zamana kadar hep benzin ve lpg kullandım ve açıkçası aldığım yerlere çok dikkat etmedim bir sorun da yaşamadım çok şükür. Ancak dizelde dikkat etmek gerekiyor gibime geliyor. Yazdıklarınıza göre Shell bu konuda kusursuz. Opet'in farklılıkları mevcut demişsiniz Shell'de de böyle bir durum var mı. Yoksa Shell olsun da hangisi olursa olsun mu. Bir de sürekli total duyuyorum, Ankara da güvenebileceğimiz shell ya da total istasyonları hangileridir.

ahmet.sahin

Profesör
11 Eyl 2016
85
55
1,010
28
Nazilli Elazığ Malatya Üçgeni
Marka
Renault
Arkadaşlar ilk defa dizel araç alma arifesindeyim. Bu zamana kadar hep benzin ve lpg kullandım ve açıkçası aldığım yerlere çok dikkat etmedim bir sorun da yaşamadım çok şükür. Ancak dizelde dikkat etmek gerekiyor gibime geliyor. Yazdıklarınıza göre Shell bu konuda kusursuz. Opet'in farklılıkları mevcut demişsiniz Shell'de de böyle bir durum var mı. Yoksa Shell olsun da hangisi olursa olsun mu. Bir de sürekli total duyuyorum, Ankara da güvenebileceğimiz shell ya da total istasyonları hangileridir.
Teknik olarak çok büyük bilgim yok fakat şöyle bir gerçek var Opet, Petrol Ofisi gibi markalarda istasyondan istasyona kalite değişiyor bence fakat Shell Total gibi markalarda kalite hemen hemen her istasyonunda kalite yüksek. (tabi bu benim düşüncem diğer arkadaşlar aynı mı düşünüyor bilemem).

BavarianEngineer

Alperen Ç.
Panpa
30 Nis 2018
452
1,061
2,695
Ankara
Marka
BMW
Teknik olarak çok büyük bilgim yok fakat şöyle bir gerçek var Opet, Petrol Ofisi gibi markalarda istasyondan istasyona kalite değişiyor bence fakat Shell Total gibi markalarda kalite hemen hemen her istasyonunda kalite yüksek. (tabi bu benim düşüncem diğer arkadaşlar aynı mı düşünüyor bilemem).
Cevabınız için teşekkür ederim. Yine kandıramadım kendimi ve benzinli araç aldım. Bu Dizel masraflıdır klişesi benim peşimi bırakmasa da olur. :D

BavarianEngineer

Alperen Ç.
Panpa
30 Nis 2018
452
1,061
2,695
Ankara
Marka
BMW
Bence de öyle ama malum dizel Sahibi arkadaşlarımın baskısına az kalsın dayanamıyordum. Bir süre daha benzine devam.

cerberra

Kutluhan
Profesör
14 Eki 2016
62
63
1,010
ANKARA
Marka
Hyundai
PO benzin de lpg de, çok kaliteli, Shell lpg ve dizel de iyiydi daha önce kullandım. Opet Lpg aşırı yakıt sarfiyatına neden oluyor benzininden de memnun kalmadım. Go dizel daha önce corollamda kullandım memnundum ama son iki senedir etrafımdan çok şikayet duyuyorum.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım