Hangi akaryakıt istasyonu

hangi yakıt markası

• bp

Kullanılan: 36 22.0%
  • shell

Kullanılan: 98 59.8%
  • opet

Kullanılan: 29 17.7%
  • petrol ofisi

Kullanılan: 19 11.6%
  • total

Kullanılan: 10 6.1%
  • lukoil

Kullanılan: 2 1.2%
  • aytemiz

Kullanılan: 8 4.9%
  • go benzinliği

Kullanılan: 2 1.2%
  • türk petrolleri

Kullanılan: 6 3.7%
  • bpet

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    164

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,382
2
3,006
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
benzinde de dizelde de bp. o yoksa shell o da yoksa opet. yurt dışında (avrupa) eni, ömv, shell ve bp/aral diye gidiyor liste.

mehmeetakiff

Profesör
5 Haz 2020
519
1
946
2,020
22
Bir Yerler
Marka
Volkswagen
Bizim 1.6 TDI motorlar biraz yakıt konusunda seçici olduğu için neredeyse tüm istasyonları denedik ufak bi değerlendirme yapayım. Sürekli aynı rotada kullanıldığı için de sanırım doğru bir karşılaştırma olur.

Opet: İlk aldığımız zamanlarda sürekli opetten alıyorduk. Yakıtta bi sorun yoktu fakaz kilometresi az gidiyordu , çekişte isteksizlik oluyordu ve biraz daha titreşimli çalışıyordu araba.

Petrol Ofisi : Bir süre de PO denedik fakat Sürekli bir Gizli DPF temizliği olarak da bilinen Rejenerasyon yapma hali vardı ve yakıtta çiğ mazot kokusu oluyordu çekişteki isteksizlik burda da vardı aynı şekilde.

Shell: Çiğ mazot kokusu ve isteksizlik yoktu fakat yine PO mazotunda olduğu gibi rejenerasyon hali devam ediyordu fakat biraz daha uzun aralıklarla oluyordu. Sarsıntı yoktu, menzil PO dan az Opetten fazlaydı.

BP: Son zamanlarda BP den almaya başladık. VW'nin neden sürekli BP de kampanya yaptığını ispatlar gibi oldu. Araba kendine geldi, çekişteki o isteksizlik tamamen kayboldu, rejenerasyondan eser kalmadı, Evet menzil yine kısa fakat verim açısından daha iyi olduğunu düşünüyorum. VW için Kesinlikle doğru seçimin BP olduğunu düşünüyorum.

Diğer markalardan bu kadar uzun süreli deneyimlerimiz olmadı o yüzden sadece 3-4 depodan fazla yakıt aldığımız markaları değerlendirdim. Umarım Faydalı Olur.

İyi Forumlar :)

Son düzenleme:

diablo1905

Profesör
17 Şub 2020
405
984
2,195
İstanbul
Marka
Alfa Romeo
Benim de plakama tanımlı %4 indirim olduğu için BP kullanıyorum yalnız aynı rafineriden gelen aynı yakıt . Ufak tefek katkı maddeleri dışında fark edilemeyecek kadar benzer olduğunu düşünüyorum

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,028
1
1,091
2,570
Ankara
Marka
BMW
Arkadaşlar ilk defa dizel araç alma arifesindeyim. Bu zamana kadar hep benzin ve lpg kullandım ve açıkçası aldığım yerlere çok dikkat etmedim bir sorun da yaşamadım çok şükür. Ancak dizelde dikkat etmek gerekiyor gibime geliyor. Yazdıklarınıza göre Shell bu konuda kusursuz. Opet'in farklılıkları mevcut demişsiniz Shell'de de böyle bir durum var mı. Yoksa Shell olsun da hangisi olursa olsun mu. Bir de sürekli total duyuyorum, Ankara da güvenebileceğimiz shell ya da total istasyonları hangileridir.
dizele 3 sene önce geçiş yaptım hep opet kullandım bir sıkıntım olmadı.
arada würth enjektör temizleyici atıyorum işe yarar mı faydası olur mu bilmiyorum ama şuan sorunsuz.

BavarianEngineer

Alperen Ç.
Panpa
30 Nis 2018
453
1,061
2,695
Ankara
Marka
BMW
dizele 3 sene önce geçiş yaptım hep opet kullandım bir sıkıntım olmadı.
arada würth enjektör temizleyici atıyorum işe yarar mı faydası olur mu bilmiyorum ama şuan sorunsuz.

Yanıt için teşekkür ederim, ancak ben yine kendime yenik düştüm ve benzinli araç aldım hatta LPG'li tabi ki. Yakıt olarak PO Ankara Aktaş tek pompa kullanımdan devam. Hemen hemen tüm LPG'li araçlarım da şehir dışı ve bir iki Opet-Milangaz menzil denemem hariç değiştirmedim. Hem tüketim hem de performans olarak PO'dan memnunum.

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
Dizel araçlarımda sürekli Shell Atakent, o olmadı 3.otoban Aytemiz. İki istasyondan da memnundum, yakıtlar benziyor olmalı ki birini diğerinden ayırt edemedim pek.
Şu an halen sürekli bu 2 istasyondan almaya devam ediyorum.
Onun harici uzun yolda sıralamam şu şekil, Shell > PO > Opet > BP
Insignia kullanan bir arkadaşım Shell'den BP'ye geçince aracın 1 lt az yaktığını söylemişti. Denemedim ama bunu da not düşmek istedim.

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,028
1
1,091
2,570
Ankara
Marka
BMW
bir çok kişi shell v-pover kullanmış.
75 beygir aracıma (1997 nissan micra k11) shell v-pover almak zarar verir mi? (katkılı yakıt olduğu için enjektörler açısından)

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
bir çok kişi shell v-pover kullanmış.
75 beygir aracıma (1997 nissan micra k11) shell v-pover almak zarar verir mi? (katkılı yakıt olduğu için enjektörler açısından)
bence çok sık alma uzun vadede çok sağlıklı olmayabilir micra için, baya bir sıcak oluyor v power ile nedense

Son düzenleme:

GMEMD

Taklacı Güvercin
18 Haz 2018
22
81
335
Burdur'da 3 seçeneğin var PO, BP ve Türk Petrol. Sendika indirimi olduğu için PO'dan yana tercihimi kullanıyorum. Uzun bir sürectir sorunla karşılaşmadım.

hakikionur

Panpa
Beta Programı
16 Eyl 2016
519
1,270
2,520
30
Marka
Volvo
Menzil için Bp, Performans için Shell. Ben diğer istasyonlardan verim alamıyorum.
Bp'de 50 km civarında fazla menzil alıyorum xc60 için fakat alt devirlerde yüke binince inceden uğultu sesi geldiği için shell'den vazgeçmiyorum.
Vectra b dizelde de bp den shell e döndüm 140 civarı süratlerde yokuş yukarı daha da hızlanmak isteyince güç kesiyordu motor ışığı yanıyordu, okuttuğumda yakıt yetersizliği tarzı bir hata dedi usta shell ile henüz olmadı
Silivri'nin tekirdağ çıkışında ki karşılıklı iki shell aynı kişinin benim depom dolu olsa da ordan geçerken alıyorum gayet memnunum.

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
IMG_20201129_185227_290.jpg

Daha önce de yazmışımdır ama yine de fotoğraf ekleyeyim diyorum;
Benzin opetin benzini ve aracın çalışma şeklinde değişim olmuyor aşırı zengin karışıma bile geçmiyor normal devam, shell v power olsa neler olur bilmiyorum.

Kendi arabana ne alıyorsun diye sorarsanız shell alıyorum orası ayrı ama 😂

Son düzenleme:

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
2016 duke250'ye uzun yol yaptığım ve depo ufak olduğu için her yerden (shell,opet,bp,po,total) en az 3'er depo(ışık yandıktan sonra 8litre :D) benzin aldım. Bi tek v-power yakıtı arttırdı ama performansı o kadar fark etmedi :D diğer istasyonların da aralarında pek bi fark göremedim açıkçası. Saydığım 5 markanın hangisinin temiz düzgün duran istasyonuna denk gelirsem oradan alıyorum.

mtb_rider

Mustafa Özer
Panpa
6 Eyl 2020
782
1,495
2,520
37
Sakarya
Marka
Kia
Araç kiraladığım dönemde en iyi verimi BP'den almıştım. Kendi aracımı aldığımda da BP clup kart çıkartıp sadece BP tercih ettim. Ancak bazı BP istasyonlarından aldığım mazot araçta bir isteksizlik yaratıyor.
Sakarya'da bir istasyon keşfettim ve hem performans hem menzil olarak çok memnunum. Deneme amaçlı bir kez shell mazot aldım. Performans olarak değişen bir şey olmadı. Menzili çok gözetmemiştim.

Sonuç, BP'ye devam.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım