KAPALI Hangi arabayı almalı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
29
Ankara
Marka
Yok
Lancer'ın kaporayı aldık, Golf'ü de yakın zamanda satarım diye umuyorum. Toplamda elde olacak para 85-86 civarı, belki üstüne annem 3-5 daha koyar alırız bir araba diyorum ama hiç koyacağını sanmıyorum. Bu ara sigarayı bıraktığı için dengesiz, ilk başta Lancer'ı satabilirsin dedi, son 3 gündür sakın satma canını okurum tavrında, geçti Bor'un pazarı...

Neyse 85-90 arasına, dizel-otomatik, C segmenti, Sedan-HB, mümkünse dolu olacak, tercihen beyaz dış renk, iç siyah döşemesi olan ne araba alabilirim ikinci el?

Aklımdan geçenler:

Ford Focus 1.5 TDCI Powershift Titanium
Peugeot 308 1.6 BlueHDI A/T Allure(bluehdi motorların bir kısmında büyük sıkıntılar var çekinceliyim)
Volvo V40 1.6D A/T
Opel Mokka X Enjoy 1.6 CDTI A/T 13500 km hatasız(bunu bana yakın bir arkadaşım ayarlayacak bu fiyata)
Seat Leon 1.6 TDI DSG Style(yetkili servis bakımlı olmalı)
Opel Astra K 1.6 CDTI A/T 10-15k km hatasız (ellerine düşerse bu araba belki, şu an yok)
Volkwagen Golf 1.6 TDI DSG Comfortline-Highline(yetkili servis bakımlı olmalı)
Audi A3 1.6 TDI Stronic(yetkili servis bakımlı olmalı)

Gönlüm istemese de benzinli belki sırf keyif için alınabilir:

Ford Kuga 4x4 1.6-1.5 Ecoboost A/T Titanium

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,371
46,068
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hayirli ugurlu olsun hocam.. Psa grubundan ben de bire bir ayni renkli bir arac kullandim uzun muddet. Psa araclarinin boyasi pek kuvvetli degildir. Kirmizi oldugu vakit bu daha cok belli ediyor. O sebeple araca biraz daha ozen gostermeye calisirsan iyi olur.

Ek olarak, hemen hemen tum psa modellerinde gordugum krom kaplamalarin renk atmasi, sararmasi, solmasi mevzusu olabiliyor. Su on panjurdaki krom kaplamalarin rengi muhtemelen garanti bitmeden kararmaya baslar. Oyle oldugu vakit direkt yetkiliye git ve krom cerceveyi garanti kapsaminda degistir.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Hayirli ugurlu olsun hocam.. Psa grubundan ben de bire bir ayni renkli bir arac kullandim uzun muddet. Psa araclarinin boyasi pek kuvvetli degildir. Kirmizi oldugu vakit bu daha cok belli ediyor. O sebeple araca biraz daha ozen gostermeye calisirsan iyi olur.

Ek olarak, hemen hemen tum psa modellerinde gordugum krom kaplamalarin renk atmasi, sararmasi, solmasi mevzusu olabiliyor. Su on panjurdaki krom kaplamalarin rengi muhtemelen garanti bitmeden kararmaya baslar. Oyle oldugu vakit direkt yetkiliye git ve krom cerceveyi garanti kapsaminda degistir.
Kromlarda kararma bizim 3 tane citroen de de olmadı.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,371
46,068
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Kromlarda kararma bizim 3 tane citroen de de olmadı.
Vallahi istisnasız gördüğüm tüm renault, citroen ve peugeot modellerinde bu sıkıntı vardı. Hatta vag grubundan seat ve skoda'da da bu sıkıntıya şahit oldum. Yolda gördüğüm araçların krom kaplamalarına özellikle bakıyorum ve 5 aracın en az 2'sinde bu sıkıntıyı görüyorum.

Son düzenleme:

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
29
Ankara
Marka
Yok
Vallahi istisnasız gördüğüm tüm renault, citroen ve peugeot modellerinde bu sıkıntı vardı. Hatta vag grubundan seat ve skoda'da da bu sıkıntıya şahit oldum. Yolda gördüğüm araçların krom kaplamalarına özellikle bakıyorum ve 5 aracın en az 2'sinde bu sıkıntıyı görüyorum.

Vallahi bu fiyata krom kararabilir, benim icin sikinti yok :D ama fiyat gercekten cok uygun, su an dizel otomatik polo getirseler bu fiyata veremezler, eminim, acaba neyden caliyorlar bu fiyata satabilmek icin? Normalde vergiler haric fiyati 75 bin tl bu arabanin, kampanya ile 55 bin tl ye dusurmusler, iste vergilerle 99 bin ediyor, saolsun sevgili devletimiz...

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,371
46,068
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Vallahi bu fiyata krom kararabilir, benim icin sikinti yok :D ama fiyat gercekten cok uygun, su an dizel otomatik polo getirseler bu fiyata veremezler, eminim, acaba neyden caliyorlar bu fiyata satabilmek icin? Normalde vergiler haric fiyati 75 bin tl bu arabanin, kampanya ile 55 bin tl ye dusurmusler, iste vergilerle 99 bin ediyor, saolsun sevgili devletimiz...
Zaten bu fiyata bu piyasada bu araç kelepir.. 308'i sıfır haliyle bu fiyata bulmuşken başka araca zaten dönüp bakılmaz. Lakin o kadar indirimi nasıl yapmışlar ben de pek çözemedim. Eski kur ile alındı desem bu kadar meblağ nasıl fark edecek onu da bilmiyorum. Ama neticeye bakmak lazım. Sonuçta bu fiyata kelepir :D

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
29
Ankara
Marka
Yok
Küçük direksiyon ele iyi oturuyor da direksiyon his olarak baya kötü gelmişti bana o düzelse benim için mükemmel c sınıfı arabaya dönüşecek.

Aşırı iyi bir direksiyonu yok elbette ama kötü de değil bence, ortalama diyebilirim. Zaten 120 hp ilk dizel bir arabadan beklentim şu an az yakması ve donanımlı olması.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım