KAPALI Hangi arabayı almalı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Lancer'ın kaporayı aldık, Golf'ü de yakın zamanda satarım diye umuyorum. Toplamda elde olacak para 85-86 civarı, belki üstüne annem 3-5 daha koyar alırız bir araba diyorum ama hiç koyacağını sanmıyorum. Bu ara sigarayı bıraktığı için dengesiz, ilk başta Lancer'ı satabilirsin dedi, son 3 gündür sakın satma canını okurum tavrında, geçti Bor'un pazarı...

Neyse 85-90 arasına, dizel-otomatik, C segmenti, Sedan-HB, mümkünse dolu olacak, tercihen beyaz dış renk, iç siyah döşemesi olan ne araba alabilirim ikinci el?

Aklımdan geçenler:

Ford Focus 1.5 TDCI Powershift Titanium
Peugeot 308 1.6 BlueHDI A/T Allure(bluehdi motorların bir kısmında büyük sıkıntılar var çekinceliyim)
Volvo V40 1.6D A/T
Opel Mokka X Enjoy 1.6 CDTI A/T 13500 km hatasız(bunu bana yakın bir arkadaşım ayarlayacak bu fiyata)
Seat Leon 1.6 TDI DSG Style(yetkili servis bakımlı olmalı)
Opel Astra K 1.6 CDTI A/T 10-15k km hatasız (ellerine düşerse bu araba belki, şu an yok)
Volkwagen Golf 1.6 TDI DSG Comfortline-Highline(yetkili servis bakımlı olmalı)
Audi A3 1.6 TDI Stronic(yetkili servis bakımlı olmalı)

Gönlüm istemese de benzinli belki sırf keyif için alınabilir:

Ford Kuga 4x4 1.6-1.5 Ecoboost A/T Titanium

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Kaynağına yazmıştır canım yoksa Egea yazılacak araba değil üstü çizilecek araba.;)Fiat'da altı çizileceklerle üstü çizilecekleri karıştırmamak gerek.:p

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Beyler, eger annem sifir araba icin para cikmazsa elimdeki 85 bin lira ile bunu almayi dusunuyorum, yarin bayideki kankim servis kayitlarini kontrol edip bana haber verecek:

2016 MODEL SAHİBİNDEN
İlan No: 516057295
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-2016-model-sahibinden-516057295/detay

Otopark in astra ve 308 testlerini izledim, sanziman anlaminda 308 daha iyi, yakit tuketimi konusunda astra, ruzgar sesi 308, lastik sesi yalitimi astra(benim tecrubem), sertlik konusunda astra yi gereksiz yerden yere vurmuslar, 308 ve Astra bu konuda ortalama diyebilirim. Sifiri 99 olan araba yerine 116 lik arabayi 2. El butcemi zorlamadan almak mantikli gelmeye basladi, hem donanim anlaminda active pakete gore daha iyi, listem epey daraldi, 308-Astra-V40

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,069
7
51,452
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Beyler, eger annem sifir araba icin para cikmazsa elimdeki 85 bin lira ile bunu almayi dusunuyorum, yarin bayideki kankim servis kayitlarini kontrol edip bana haber verecek:

2016 MODEL SAHİBİNDEN
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-2016-model-sahibinden-516057295/detay

Otopark in astra ve 308 testlerini izledim, sanziman anlaminda 308 daha iyi, yakit tuketimi konusunda astra, ruzgar sesi 308, lastik sesi yalitimi astra(benim tecrubem), sertlik konusunda astra yi gereksiz yerden yere vurmuslar, 308 ve Astra bu konuda ortalama diyebilirim. Sifiri 99 olan araba yerine 116 lik arabayi 2. El butcemi zorlamadan almak mantikli gelmeye basladi, hem donanim anlaminda active pakete gore daha iyi, listem epey daraldi, 308-Astra-V40
Haah. Öyle 0 km arabalarla şaşırtma bizi yahu. Mis gibi kaputu değişmiş emniyet kemer yükseklik ayarı bile olmayan Astra :D Al işte mis gibi, kafan rahat olsun :) Harika Opel deneyiminden mahrum kalma =)

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970

2016 MODEL SAHİBİNDEN

Olay yeri resimleri ne demek ya zanndersin araba cinayet islemis:)

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Haah. Öyle 0 km arabalarla şaşırtma bizi yahu. Mis gibi kaputu değişmiş emniyet kemer yükseklik ayarı bile olmayan Astra :D Al işte mis gibi, kafan rahat olsun :) Harika Opel deneyiminden mahrum kalma =)

Aga valla umrumda degil kazasi yoksa kaput degismesi, kemer yuksekligini hangimiz kullaniyoruz? Valla bizim bmw de de yok kemer yukseklik ayari, lancer da vardi, kullandigimi bir kere hatirlamiyorum, ha arabada bos bos otururken keyfine asagi yukari yapiyordum :D

Sorgulatayim arabayi, kotu bir seyse dusunmem zaten.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,069
7
51,452
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Aga valla umrumda degil kazasi yoksa kaput degismesi, kemer yuksekligini hangimiz kullaniyoruz? Valla bizim bmw de de yok kemer yukseklik ayari, lancer da vardi, kullandigimi bir kere hatirlamiyorum, ha arabada bos bos otururken keyfine asagi yukari yapiyordum :D

Kemer yükseliğini başkasının arabasında izin alarak kullanıyorum, kendi arabamda ve ailede bu donanımı olanlarda direk kullanıyorum, yoksa boynumu kesiyor. BMW'de yoksa cc gibi bu ayıp onlara yeter zaten :D
Sorgulat, al valla ne diyeyim. Ben bu kasaya showroom'da bindiğimde yüzüm ekşidi, test sürüşüne çıkmadım bile öyle diyeyim. O kadar büyük kalitesizlik var detaylarında.

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970

Clio 4 te var ve yalan yok kullanıyorum ara sıra arabayı benim haricimde 3 kişi daha kullanıyor cunku:p

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Kemer yükseliğini başkasının arabasında izin alarak kullanıyorum, kendi arabamda ve ailede bu donanımı olanlarda direk kullanıyorum, yoksa boynumu kesiyor. BMW'de yoksa cc gibi bu ayıp onlara yeter zaten :D
Sorgulat, al valla ne diyeyim. Ben bu kasaya showroom'da bindiğimde yüzüm ekşidi, test sürüşüne çıkmadım bile öyle diyeyim. O kadar büyük kalitesizlik var detaylarında.
Astra j nin içi bazı detaylarda daha başarılı gözüktü gözüme Astra k ya göre

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
C segmenti araclar bunlar, her markanin tercihleri oluyor, keske test etseydin astra yi, gercekten surus anlaminda guzel bir araba, tek kotu tarafi basinc sensoru yanmasin diye 40-45 psi lastik basinclari, bobrek tasi kirma tedavisinde hissediyosun kendini.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770

Bizim insigniaların ikisinde de var viraj kasarken tık tık tık ses yapıyor bir uyuz oluyorum anlatamam. Özellikle yolu-motoru dinlerken aradan o gelen ses beni bazen delirtiyor. Ben de yeni Opel leri incelediğim de takıldım bu detaya sonra keşke bizde de olmasaydı dedim. Olmaması da işe yarıyor yani :D

Edit: lastikler turanza ise ilk işin değiştirmek olsun auris te kullandım cidden berbat lastikler. Opel genelde maalesef bridgestone veriyor

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,069
7
51,452
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Astra j nin içi bazı detaylarda daha başarılı gözüktü gözüme Astra k ya göre
Opel'in hiçbir şeyi olmasa bile en azından iç mekanda VW ile yarışacak seviyede Alman kalitesi vardı. İşte Corsa E ve Astra K kasalarda o kalite yok :D İddia ediyorum, Astra K iç mekan kalitesi olarak Leon'un gerisinde.

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Opel'in hiçbir şeyi olmasa bile en azından iç mekanda VW ile yarışacak seviyede Alman kalitesi vardı. İşte Corsa E ve Astra K kasalarda o kalite yok :D İddia ediyorum, Astra K iç mekan kalitesi olarak Leon'un gerisinde.
Aynen katılıyorum daha boş hissettirdi astra k bir önceki j kasasına göre tokluk hissini alamadim

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Sebebini ben soylim, orta konsol(bardakligin oldugu bolge) cok zayif, cok kucuk yani, b segmenti gibi olmus, o yuzden onceki kasaya gore kalitesiz duruyor, yoksa on konsol onceki kasadan kat kat guzel, ozellikle direksiyon

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Astra satilmis ya :((( anladigim kadariyla peugeot istemiyor bizimkiler, ibre su an V40 a kaydi, iki secenegim var:
ARKASOTO 2.EL GAZİEMİR 2013 VOLVO V40 D2 ADVANCE POWERSHIFT İlan No: 483798471 https://www.sahibinden.com/ilan/vas...lvo-v40-d2-advance-powershift-483798471/detay

Yetkili serviste yapilmis, onemli bir sey yok, 5 bin liralik bir hasari var

VOLVO V40 1.6 DİZEL OTM. SERVIS GARANTILI İlan No: 515395812 https://www.sahibinden.com/ilan/vas....6-dizel-otm-servis-garantili-515395812/detay

Buda digeri, bence onemli degil pek, bu daha bos, biri premium digeri advance donanim, tam farkina ulasamadim donanim olarak

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,921
2
24,234
5,320
İzmir
Marka
Toyota
kemer yuksekligini hangimiz kullaniyoruz?
C segment focus,corolla; B segment 2005 palio; Kendi arabam Kompakt C suv görünüşlü crossoverım Chr da kullanıyorum. Bunlar her hafta kullandığım arabalar.Hepsine de binerken boynumu kesmeyecek Clavicula(köprücük kemiğime) tam dayamadan en sağlıklı şekilde ayarlıyorum.Ayar yoksa eğer köprücük kemiği kırılması ve göğüs kafesi kemiklerine zarar verebilir kaza anında.Ayarı olmayan bir araba alırsan hayırlı olsun hediyesi benden
emniyet-kemer-tokasi-plastik-2adet-20519-68500-20-B.jpg

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım