Hangi mobil harita uygulamasını kullanıyorsunuz?

Hangisi/hangileri?

• Kullanılan toplam oy
    140

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,719
6,738
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Bu tarz şeyleri çok umursamıyorum, arayüze bir şekilde alışırım da, asıl harita-trafik bilgileri ve çizdiği rota ne kadar doğru ve güncel? Konumunu ne kadar doğru algılıyor?

İlave;

Şimdi örnek olması açısından, okula gitmek için konumumdan rota aldım.

here :
WhatsApp Image 2019-08-07 at 18.04.44 (1).jpeg
G.MAPS :
WhatsApp Image 2019-08-07 at 18.04.44.jpeg

Google Maps, rotayı here'da kırmızıyla işaretlediğim yerden çiziyor. Ama o yolun, oraya bağlantısı yok. Ordan gitmek mümkün değil. Doğru olan güncel gösterim here'da, gitmek için izlenmesi gereken yol o. Güncellik konusuna örnek olması açısından attım.

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
@Munferit peki here maps'te böyle "bişey sitesi" gibi mekan adı yazdığında google kadar rahat bulabiliyor musun?

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,719
6,738
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
@Munferit peki here maps'te böyle "bişey sitesi" gibi mekan adı yazdığında google kadar rahat bulabiliyor musun?
Hayır, daha çok adres, sokak ismi vs. girmek gerekiyor. O konularda insanlar kendi bile google'a bilgi girebildikleri için konum vs. olarak. Çok daha rahat bulunuyor.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Hayır, daha çok adres, sokak ismi vs. girmek gerekiyor. O konularda insanlar kendi bile google'a bilgi girebildikleri için konum vs. olarak. Çok daha rahat bulunuyor.
Dün gece indirdim. Küçük bir feedback de benden olsun:
Google'da kayıtlı yerlerimden birini here'a aktarmak istedim. Direk bir share yöntemi bulamadım. Google, direk rakibine yol vermemiş :) Ama konumu "panoya kopyala" deyip here'da arama çubuğuna yapıştır dediğimde açık adresi net şekilde götürüp koydu. Bu olay hoşuma gitti. Bu arkadaşı bir süre deneyeceğim.

Edit: Sitesinden Esri hesabıyla login olmak da mümkün sanırım. Belki yarın öbürgün işim düşer :D

PATRIOT

Senkromeççi
27 Eyl 2019
7
26
70
37
Sakarya
Marka
Mazda
Yandex kullanıyordum bikaç kere kısa diye beni saçma yollara soktuktan sonra google mape geçtim.

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
İstanbul içi sürekli harita kullanıyorum.
Google kullanmayı çok denedim ama yandexe göre arayüzü karışık, alternatif bulma konusunda daha zayıf (yandex kaza felan olunca hemen başka yerlerden götürüyor bizi) ayrıca güncelleme konusunda yandex daha hızlı.
Örnek kemerburgaz yolunda u dönüşü yapılan alt geçit girişi sağdaydı, sola aldılar aylar önce, google halen sağdan götürmeye çalışıyor.
Yandex'de gördüğüm en büyük sorun yapay zeka diye bir şey yok ve bu sebeple de İstanbul'da üst üste veya kesişen yollarda saçmalıyor bazen
Yolda giderken bir anda seni kesişen yollardan başka birinde gösteriyor, rotayı ona göre çiziyor vs vs. Yapay zeka olsa, 5 saniye önce bulunduğun yoldan programın seni gösterdiği yola bir geçiş olmadığını anlayıp normal rotada devam etmesi gerektiğini anlaması lazım.

Son düzenleme:

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Ben yandexe kısayol ekleyemedim. Sürekli gittiğim yerleri google a kaydetmiştim zamanında ordan hemen yol tarifini açarım ama yandexte bunu yapamadım. Aceba yok mu ben mi beceremedim

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Ben yandexe kısayol ekleyemedim. Sürekli gittiğim yerleri google a kaydetmiştim zamanında ordan hemen yol tarifini açarım ama yandexte bunu yapamadım. Aceba yok mu ben mi beceremedim

Adres kaydetme yandex'te var.

Yandex'de gördüğüm en büyük sorun yapay zeka diye bir şey yok ve bu sebeple de İstanbul'da üst üste veya kesişen yollarda saçmalıyor bazen
Yolda giderken bir anda seni kesişen yollardan başka birinde gösteriyor, rotayı ona göre çiziyor vs vs. Yapay zeka olsa, 5 saniye önce bulunduğun yoldan programın seni gösterdiği yola bir geçiş olmadığını anlayıp normal rotada devam etmesi gerektiğini anlaması lazım.

Maalesef, bazen büyük sorun olabiliyor bu durum.

Son düzenleme:

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Sürekli yol payan gerek İstanbul şehir içi gerek uzun yol (yılda 120.000 km civarı) daha çok google haritalar kullanıyorum.
Şuan google mapstan vazgeçememe sebebim de aslında sürekli kayıt ettiğim yerler. Yani haritayı uzaklaştırınca neredeyse bütün Türkiye kalp, yer işareti dolu o yüzden değiştirmeyi de düşünmüyorum. Bir de alıştım heralde ondan arayüzü daha kolay geliyor yandex'te nereden döneceğimi vs kaçırabiliyorum fakat google maps'e alıştığım için kaçırmadan direkt olarak devam edebiliyorum.
Adres bulma konusunda da google a direkt yazdığımda bile bulduktan sonra yol tarifi dediğim anda önüme çat çıkması hoşuma gidiyor.
Sesini kapattım sesli zaten sevmiyorum o yüzden şöyle uyarıyor böyle uyarıyor diyemeyeceğim.

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,630
2,856
4,020
İstanbul
Marka
Yok
Sürekli yol payan gerek İstanbul şehir içi gerek uzun yol (yılda 120.000 km civarı) daha çok google haritalar kullanıyorum.
Şuan google mapstan vazgeçememe sebebim de aslında sürekli kayıt ettiğim yerler. Yani haritayı uzaklaştırınca neredeyse bütün Türkiye kalp, yer işareti dolu o yüzden değiştirmeyi de düşünmüyorum. Bir de alıştım heralde ondan arayüzü daha kolay geliyor yandex'te nereden döneceğimi vs kaçırabiliyorum fakat google maps'e alıştığım için kaçırmadan direkt olarak devam edebiliyorum.
Adres bulma konusunda da google a direkt yazdığımda bile bulduktan sonra yol tarifi dediğim anda önüme çat çıkması hoşuma gidiyor.
Sesini kapattım sesli zaten sevmiyorum o yüzden şöyle uyarıyor böyle uyarıyor diyemeyeceğim.
Yılda 120 k km nasıl yapıyorsunuz hocam

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,264
3,862
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Yılda 120 k km nasıl yapıyorsunuz hocam
Karışık işler diyeyim PPO okuyunca tebessüm etsin :p

Yılda 120.000 km her haftasonu min. 1200 km yapıyorum ayrıca gaziantep-mersin-antalya-izmir-samsun-kayseri-ankara (sıkça) - gibi gibi yerlere gide gele yapıyoruz. Tek araba ile yapmıyorum tabii ki hem öyle benim canım sıkılır hemde araba dayanmaz. Sürekli farklı farklı araçlar ile gidiyorum. Şirkette ki kiralık araçları kullanıyorum. Son zamalarda en sık kullandıklarım Passat b8 150 lik / b8 1.6 dizel. Focus 3.5 otomatik manuel 1.5 1.6 değişiyor. Bir de insignia var yapıyoruz işte hayatın gereklilikleri desek daha doğru olur.
Fakat şu son 2 aydır sağlık problemlerinden dolayı uzun yol pek yapamıyorum.

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,630
2,856
4,020
İstanbul
Marka
Yok
Karışık işler diyeyim PPO okuyunca tebessüm etsin :p

Yılda 120.000 km her haftasonu min. 1200 km yapıyorum ayrıca gaziantep-mersin-antalya-izmir-samsun-kayseri-ankara (sıkça) - gibi gibi yerlere gide gele yapıyoruz. Tek araba ile yapmıyorum tabii ki hem öyle benim canım sıkılır hemde araba dayanmaz. Sürekli farklı farklı araçlar ile gidiyorum. Şirkette ki kiralık araçları kullanıyorum. Son zamalarda en sık kullandıklarım Passat b8 150 lik / b8 1.6 dizel. Focus 3.5 otomatik manuel 1.5 1.6 değişiyor. Bir de insignia var yapıyoruz işte hayatın gereklilikleri desek daha doğru olur.
Fakat şu son 2 aydır sağlık problemlerinden dolayı uzun yol pek yapamıyorum.
Geçmiş olsun hocam ayıptır söylemesi işiniz nedir

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım