Her Şeyiyle Daha Sade Bir OTOPARK İster Misiniz?

Yeni Tasarım Beta Programına Katılmak

• Kullanılan toplam oy
    53
  • Anket kapatılmış .

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,064
3
15,330
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Selamlar,

2016 Eylül ayından beri otomobil severleri bu çatı altında buluşturuyoruz. Bu süre zarfında 2019 yılı Nisan ayında, altyapımızda geniş bir güncelleme gerçekleştirdik.

Bu güncelleme kapsamında forumumuzun görünümü de bir miktar değişti (çoğu kişi temanın değiştiğini zannetti lakin yazılım değiştiği için tema görünümü farklılaşmıştı).

Ne yapacağız?

Daha önce de farklı şeyler denedik. Ve mümkün mertebe kullanıcı deneyimini ileriye taşımak, aramıza yeni üyeleri katmak amacıyla mevcut tasarımımızı çok daha sade ve kullanışlı bir tasarımla değiştirmeyi düşünüyoruz. Ana sayfamızda bu adımı attık, foruma sıra geldiğini düşünüyoruz.

Yeni tema çok daha sade. Forum sistemine aşina olmayanlar bile çok rahatlıkla alışabilecekler. Aynı zamanda forum sistemini sevmeyenlerinde üye olup, kullanmaya başlayacaklarını düşünüyoruz. Daha sosyal medya vari bir tasarım diyebiliriz. Detaylarda çok farklı şeyler var, ancak zamanla kesinleşecek.

Ancak temanın hem mevcut üyeler için daha iyi bir deneyim sunacağına, hem de OTOPARK Forum'a daha aktiflik ve yeni üyeler katacağına inanıyoruz.

Geçiş Aşaması Nasıl Olacak?

Şubat ortası Mart ayı
gibi bu konuda bulunan ankete "İstiyorum" oyu verenler için bir beta programı başlatacağız. Programa katılanlar bu deneme sürecinde istedikleri zaman eski temaya geçemeyecekler. Temayı kullanamadıkları taktirde geçerli sebepleri sunarak tabi ki eski temaya geçiş yapabilecekler lakin art arda yeni-eski geçişi mümkün olmayacak.

Programa katılanlar için bir sohbet grubu oluşturulacak. Denk geldikçe karşılaştıkları sorunları paylaşmaları ve neyin daha iyi olabileceğini oradan vakit buldukça konuşacağız.

Eğer istediğimiz gibi bir şey ortaya çıkarsa, herkes için geçiş bu yılın yaz mevsimi veya sonbahar mevsiminde gerçekleştirilecek. Eğer beklediğimiz sonucu alamazsak, katılanlara teşekkür ederek mevcut tasarımımızı kullanmaya devam edeceğiz.

Kimler bizimle?

(Oy değiştirme hakkı yok bilginiz olsun :) )

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
593
1,141
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Her şeyiyle güncel bir Otopark için, varım! :D

cansermo

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
616
1,343
2,520
27
Sakarya
Screenshot_20200106-201910~2.png
İstemek zorunlu sanırım :D

Böyle iyiydi alışmıştık ama yenilik iyidir denemek isterim.

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,064
3
15,330
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Katılım periyodu 5 gün ile kısıtlı, 5 günde gelen gelir gelmeyen bekler :p

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,729
6,791
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Yeni tema çok daha sade. Forum sistemine aşina olmayanlar bile çok rahatlıkla alışabilecekler. Aynı zamanda forum sistemini sevmeyenlerinde üye olup, kullanmaya başlayacaklarını düşünüyoruz.

Bu şey cümlesi, şey "geçmiş olsun".
Forum kültürünün olduğu, az bçuk yaşadığı bir kaç platformdan biri Otopark Forum benim için. Belki yeni insanları çekebilir ama bunu seven insanları uzaklaştıracaktır.

Bir de hazır tasarım falan konuları açıldı da çok merak ediyorum sorayım. Spotify entegrasyonu bir otomobil forumunda neden var? Neden Spotify ile giriş yapmak var? Neden birbirinizin ne dinlediğini merak edelim bir otomobil forumunda?
Daha kolay giriş ve üye olmak amaçlanıyorsa Facebook, Twitter vs. ile giriş yapabilmek varken neden Spotify? :D

Son düzenleme:

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,064
3
15,330
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Bu şey cümlesi, şey "geçmiş olsun".
Forum kültürünün olduğu, az bçuk yaşadığı bir kaç platformdan biri Otopark Forum benim için. Belki yeni insanları çekebilir ama bunu seven insanları uzaklaştıracaktır.

Bir de hazır tasarım falan konuları açıldı da çok merak ediyorum sorayım. Spotify entegrasyonu bir otomobil forumunda neden var? Neden Spotify ile giriş yapmak var?
Daha kolay giriş ve üye olmak amaçlanıyorsa Facebook, Twitter vs. ile giriş yapabilmek varken neden Spotify? :D
Biz sadece Spotify'dan üyelerimizin neler dinlediğini göstermek istiyorduk, eklentinin Spotify ile kayıt desteği de var. Onu kapatamadık. Keyfi sebepten değil varlığı yani :D

Tasarım hibrit bir yapıda, sonuçta yazılım forum yazılımı tema ne kadar değişirse değişsin ondan bazı esintiler taşıyor. Denerseniz zaten sizde hak vereceksiniz. Üzerindeki o klasik karmaşıklığı alıyor ve yeni bir kullanım methodu sunuyor o kadar.

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Nokianın teması iyi oluyodu o tarz minimalist bir ortam çogh iyi olur yaw aynı bazat gibim(tasarım olarak minimalist dedim yoksa bazatın bagajı falan çogheyi)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,019
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Yeni tema olursa ekime, olmazsa kasıma. Bu halinden de memnunum. Ama uygulamalarda ve web sitelerinde beta tester olup feedback yapmayı iyi becerdiğimi söylerdi yazılımcı arkadaşlar. O yüzden katılabilirim. Bir faydam dokunur belki.

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,285
16,187
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Mi band saatime bildirm gelsin istiyorum.bu konuda bişeyler yapabilir miyiz 😁

• Haha
Tepkiler: Berkin
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım